Sıra ensestte mi? Bu dünya nereye gidiyor? Buna kendi çapımızda da olsa dur demeyecek miyiz?

Eski filimlere bakıyorum da (70'li 80'Lİ yıllar) her filimde kadın bacağı sahnesi, öpüşme sahnesi olurmuş. bu insanlara fazlasıyla açık seçik gelir bakarken utanırlarmış. 90'lı ve 2000'li yıllarda filimlerde eşcinsellik çağrışımı yapan sahneler işlenmeye başlandı. insanlar buna da alıştırıldı.

Geçenlerde Conan isimli yeni bir filim çıktı bunu izlerken bir sahnede dondum kaldım. Eş cinsellik çağrışımı yoktu. Ensestlik çağrışımı içeriyordu. bir kız babasına sulanıyordu. İğrendim. Ama bunu da işleye işleye her konuda batılıların ağzına bakmaya alışmış kişiliksiz basın, medyamız ve filim sektörümüz yoluyla bizleri de normalmiş saygı duymalıymışız moduna mı getireckler. Türk dizi ve filimlerinde de böyle sahneler yer almaya mı başlayacak?

iyi hatırlıyorum (90 lı yıllarda) eşcinsellik ilk kez bir filimin sahnesinde yer aldığında bilinçli basınımızda şiddetli tepki görmüştü. artık önemsenmiyor. normalmiş gibi tepki verilmiyor. Şimdi soruyorum bu dünya nereye gidiyor, biz sadece yerlerimizde oturup önümüze sürülen yabancı kaynaklı düşüncelere saygımızı belirterek ve uyum sağlayarak mı kalacağız. bizim doğrularımız yok mu? hep etkilenen taraf mı olacağız.

Güncellemeler:
cevaplar için teşekkürler. tabii kimse kimseyle aynı fikirde olmak zorunda değil. yorumlar saldırgan ve gereksiz itham edici üsluplardan uzak ve daha medeni bir şekilde yapılmalıdır. :)

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• ensest olmaktansa hani ciddi anlamda eçcilselliğin dahah gururlu birşey olduğu baskındır. Biz türk toplumuna ufaktan ufaktan bunları sızdırıyorlar ztn gerek diziler gerek abi kardeş abla kardeş arasında eskiden paylaşım varken şimdi fesat ve kıskançlık oluyor frknda mısınız. türk toplumunu çirkefleştirenler ne yazıkkı sadece yabancı yapımnlar değil.tüsk diziler ve filmlerdede örneğini bulabilriz. allah ısla etsin diyorum!

0|1
    0|0
    • haklısınız. zaten yerli dizileri çekenler dikkat ederseniz türk toplumuna dışarıdan yabancı gözüyle bakıyorlar. dışarılarda ne görüyorlarsa aynını toplumun değer ve önceliklerini düşünemeden getirip uyguluyorlar. +1 paylaşım için teşekkürler.

Kızlar Ne Diyor 3

• ensest ve eşcinselliği aynı kefeye koyarak tartışmak bu konuda bir çıkış noktası sağlamaz. 90'larda bilinçliydi dediğin basın cayır cayır yanan insanların görüntülerini yayınlıyordu haberlerde; o zaman vahşet normaldi de şimdi sevişmek mi kişiliksiz yaptı onu?

conan hiç sevmediğim bir film serisidir, bence dünyanın en avam mitolojisi olan iskandinav mitolojisini alıp evirip çevirerek yaratılmış, lüzumsuz yere abartılmış bir yapım. ensesti göstermek öyle bir eğilimi olmayan insanda hiçbir yamulma yapmaz ancak potansiyeli olan adama malzeme sağlar. vahşet sahneleri içinde bir psikopat barındırmayan insanı manyağa çevirmez ancak zaten o mayaya sahip olanı coşturabilir. burada doğru veya yanlış nedir? toplumsal doğru dediğin şey nedir? kim, neyden etkileniyor diye kafadan yasak koymayı planlıyorsun?

senle fikirlerim zerre kadar örtüşmüyor ancak ensest görüntülerden de rahatsız oluyorum, buna rağmen yanlış mıyım yani?

dünyanın her zamankinden daha kötü bir yere gittiğini sanmıyorum; aynı işine gelmeyeni reddetme veya yasaklama yanlısı erk sahibi iktidar anlayışı yüzyıllardır var ve bundan sonra da olacak, bu kadar basit.

0|2
    0|2
  • ben kendimi bildikten sonra ne isterse yapsınlar etkilenmem.keşke dur diyecek kadar gücümüz olsa ama olmadığına göre etkilenmemek kendini bilmek gerekir

0|1
    0|0
    • evet tabii ki yetişkin insanlar etkilenmez, ya çocuklar, yeni ergenler, yeni nesiller. biz yetişkinlerin tek taraflı değil etraflı düşünmeği bilmemiz gerekir. katılım için teşekkürler.

• haklısın çocukların izleyebileceği birşey kalmadı artık

• evet maalesef haklısın. altı boş ve süsülü laflarla bunu savunamayız. zaten her kötülüğe boş ve süslü laflarla yenildik.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• 5 seneden beri televizyon doğru dürüst izlemem, dizileri zaten takip etmem. En son izlediğim yukarıda sayılan bu tür film Şeytanın Avukatı idi. O filmden sonra karar verdim ki, sadece komedi ve macera filmleri izliyorum. Onların içindende seçim yapıyorum. Gerçek yaşamda sapıklıkları duyuyoruz istemeden. En iyisi takip etmemek hiçbir şeyi ve namuslu yaşamaya devam etmek.

0|0
    0|0
  • O değil de, Leonard Cohen amca, zamanında ''The Future'' isimli bir parça yaptıydı. Gerçek mi ne?!

link

0|0
    0|0
Yükleniyor...