Bu işte adalet nerede?

Bakir ile bakire sevişir. Kız *r*spu olur, erkek milli. Nerde bu işte adalet?

0|0
9|22

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 22

• Peki bu kuralları kavramları değerleri olguları belirleyen kim? Kim kadına o* erkeğe de milli unvanını vermiş yakıştırmasını yapmıştır en basinda ve bugün? Şu an bile burda bu değerleri kim tartışıyor kim konuşuyor? Tabi ki insanlar. Bizler. İnsan oğlu her konuda menfaatcidir. Toplumlarda özellikle bizim toplumumuz da toplum yapısınin başını erkek çeker. Yalansa yalan deyin. Önce herkes kendi ev yaşantısına baskın. Babanın abinin toplumla alakalı dediklerine karşı çıkan kaç kişi var? Neyse toplum da baskın erkek olduğu için kavramları kuralları belirleyen de erkek oluyor. Orospuyu da milli olmayı da menfaatlerine göre belirlemistir. Kendi hoşuna gideni gurur duyulacak şekilde belirlemiş bunu yaptığı insanı, onunla olduğu sürece namusu gibi görmüş olumsuz tepki aldığında da yaftayi etiketi yapıştırmış ve bu böyle devam ede ede bir kural bir adet bir sıfat konumunu almıştır almaya da devam etmektedir. Adaleti insan nefsinde insan elinde aramaya devam ettiğimiz sürece bu toplumda bu tarz haksızlıklar hiç bitmeyecektir. İnsanı yaratan ALLAH erkeğe yapınca haşa sevap kadına yapınca günah yazmıyor. Onun yüce adaleti huzurun da herkes kendi yaptığı ile yükümlüdür. Orda bunun kadını erkeği o*su milli'si yok. Yapma ama yapıyorsan da yaptığına başkasını başkasının dilini fikrini ortak etme. Hayat senin ise senin olana sahip çık senden olmayana o hayata müdahele hakkı verme. Senden olana da sınır göster sınır koy. Herkes en nihayetinde kendi için yaşar. Kimse ben zevk alacağım diye benim için gidip başkası ile yatmaz öyle değil mi? Sonuç itibarı ile bizler sınır ve yaşam hakkı konusunda eksik bireylerin olduğu bir toplumda ahlak kurallarına sadece kendi penceresinden bakan insanlarla birlikte yaşıyoruz. Bu insanlar çoğunluğu oluşturduğu için bu durum böyle. Yoksa ahlaklı bir insan hayat kadınlıgı yapan birine dahi o* deme bu yaftayi yapıştırma hakkı olmadığını bilir ve ona göre davranır. Kimin neyi varsa var yoksa yok en nihayetinde herkes insan. İnsan olmak her bedene layık bir özellik değil maalesef...

2|1
    0|0
  • aslında hayatın her alanında karşımıza çıkan tek olgudur kimi zaman, hukuk, ahlak, din konuşurken hep bu kelimeyi kullanmıyor muyuz ?dünya düzeni bunun üzerine mi kurulu yoksa?meğerse hayatın olmassa olmazı ' adaletsizlik' miş.iyi bir yaşam için değil, yaşamak için çalarsınız.. adaletsizlik orada da işler.. çaldığınız ekmek ya da baklava ise yıllarca yatarsınız hapiste.. ama çaldığınız ödenen vergilerse, değmeyin keyfine... adaletsizlik, her haliyle belli eder kendini.. yaşamın her anında...bunun için haklı gerekçeleriniz olduğuna inanabilirsiniz. ama bu gerekçelerin sadece kendinizce mi doğru olduğunu görebilmek önemlidir. hatta başkalarının buna onay vermesi de yetmez. gerekçelerinizin sağlam olması için bir çeşit pekinliğe ihtiyacınız vardır. birinin yaptığı bir işe başka bir işle karşılık verirken böyle bir özen göstermiyoruz genelde.

0|0
    0|0
  • sevişmesin arkadaşım bu kadar basit. bassın tekmeyi.

o zaman kıza helal olsun denir erkeğe şerefsiz denir.

2|5
    9|0
  • bu türde kaçıncı soru bu sayamadım. erkeğe de o.pu dendiği gün kıza madalya mı takılacak? erkeğe de adaletsizlik yapılıyor. toplum kızların ahlakını kısmen koruyor, erkeği kendi haline bırakmış namusunu yok saymış. bu adalet mi..

veya kızlar da mı özgür ve edepsiz olsun?

0|1
    2|0
    • Tecavüze uğrayan kızada aynı lakap takılıyor. Boyle olacagini evet olsun

• bence mümkün. sence de mümkünse sen de bizdensin. yapmak düzeltmek zor bozmak kolay. dünyada bir azınlık istiyor diye sürekli savaş var farkında mısın. halbuki barış isteyen birçok insan var.

• ben barış isteyen taraftayım. mümkün mü dedin; sonuç benim elimde değil, ama ne tarafta olduğum benim elimde. birilerinin artılaması, eksilemesi çok önemli değil

• kızıda milliye yapalım olsun bitsin :D

1|1
    5|0
  • adaletli bir dünyada mıyız peki

2|0
    4|0
  • Anayol var babayol yok, anayasa var babayasa yok . Yani aslında bu durum annelık gudusunden uretılmısıtr. Kı erkeklere cennet bahsedılmemıs ayaklarına serılmemıstır.

0|0
    3|0
  • Benim için fark etmez ben bakirim

1|0
    0|0
  • adalet, dinin emrettiğini uygulamakta. onu uygulamayanlar ya da işine gelmeyenler farklı yerlerde adalet beklemesin boşuna... bulamazlar

1|0
    1|0
  • tamam kimse evlenmeden sevişmesin lan o zaman ne millilik kalır ne o*luk sizde kurtulursunuz bizde.

1|0
    1|0
  • şöyle düşün için rahatlar vuran yaşar vurulan ölür:P vurulmak kötüdür=)

0|2
    4|2
    • nasıl bir cevap istiyordu ki bu eksileyenler vurulanlarmı:D adalet insanın kendi içindeki bir duygudur bir başkasından adalet beklemek acizliktir herkesin kendisine göre bir adalet kavramı vardır. kendi adaletine uymayan insanları uzaklaştırırsın etrafından. sen etrafındaki insanların yargılarına göre davranırsan mühebbet yersin ...

• savaşmı istiyosunuz lan camooonn

• kaliteli bir cevap dostum. takma:)

• onu bunu bilmem. ikisi de zinakardır. bitti.

0|0
    0|0
  • Çünkü kıza giren birşey vardır erkekte ise yoktur :)

0|0
    4|0
  • yok adalet ki onda olsun

2|0
    2|0
  • milli rospu

0|0
    2|0
  • adalet yok o yüzden bayan arkadaşlara sesleniyorum sex yapın

2|0
    5|0
  • Sende evlenmeden verme arkadaşım.Verenlerden farkın olsun..

0|1
    7|1
  • ona göre davranacaksınız o zaman

0|0
    4|0
  • kiz bana vermisse orsbu degil baskasina vermisse orsbudur mantik bu

1|0
    5|1
  • Sende erkek olaydin bana mi sordun kiz olurken :)

0|0
    8|1
  • Merhaba hayat sana güzel

0|0
    1|0
  • öle bakarsan öyle ama bide şunu dinle bakır ile bakire tanışırlar bakir ister bakire vermez bakire kıymete biner bakirkomik duruma düşer

0|1
    7|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bir erkek bakire bir kadınla evlenmek istiyorsa bakir olacak başka hiçbir izahı yok.Erkek için övünç kaynağı olan kadın için utanç kaynağı oluyor.Kadınların da suçu yok değil ama şu saçmalığı kabullenip her şeye eyvallah diyorlar sonu da böyle oluyor işte beyinler hastalıklı.

1|0
    0|0
  • çifte ahlak anlayışı. adalet yok

0|0
    0|0
  • adalet siyasi bir partinin tabelasında var sadece... bunun adaletle ilgisi yok... bu toplum için kadının bekareti kutsal gibi bir şey... bunu isyan ederek değiştirmek de mümkün değil... zamanla oturacak bir şey bu...

0|0
    0|0
  • ıkısıde buyuk gunah ıslemıs olur sadece lutfen halkın agzına bakmayın !erkek kadın esıttır

0|0
    0|0
  • Adaletini s.k.m dünya :)) .

Cuuk diye oturdu cevap.

1|0
    0|1
  • Bu işteki adalet nerde biliyor musun? Onlardan iyi seks yapabiliyorsan, kendilerini kötü hissediyorlarsa işte adalet orada başlamış oluyor ;) Seksten haberi olmayan bir erkek bunlara fazlasıyla takılır ;)

1|0
    0|0
  • sahip çıkalım diye ince bir dokumuz var. ona sahip çıkamayan bayan ileride çocuğuna nasıl sahip çıkacak? bir kere ilişkiye giren kız o dediğinden olmuyor. ayrıca ilişki için evlenmeyi bekleyen erkekler de tanıyorum.

kim ne derse desin. istediğiniz kadar da eksileyin. evlenmeden önce ilişki her iki cins için de övünülecek bir şey değil.

1|7
    7|0
    • Bence de bir kızı nasıl ilişkiye girdi diye suçlu buluyorsak erkek de aynı bence.

• Size önermediler mi diyosun? Sen insanların ne olup olmadıgını bilmeden nasil size diyebiliyorsun ki? Hoş sabaha kadar anlatsam yine bu konu hakkinda kendi dogrunu savunacaksin. Simdi susabilirsin.

• cevaba katılıyorum. iki yanlış 1 doğru etmez, bunun yalanını söylemek daha da ahlak yoksunu yapar insanı.

• aynen, adamın bir kızı bir oglu vardır, oglu seks yapsa aferin aslan oglum olur, kızı seks yapsa, evden kovar, daha kotusu birlikte oldguu oglanla evlendirir bile..

7|1
    0|0
    • Ne yani babanın kızı onla bununla yattı diye tebrik mi etsin kızını? Saçmalayın ..lütfen..

• tebrik etsin demiyorum gerizekalı, oglunu tebrik ediyo kızını o... yapıyo, ne ogluna aferim desin ne kızına o... desin... ikiside dogru değil

Yükleniyor...