Kızınızı nasıl yetiştirirsiniz?

Buradaki kendini medeni olarak tanıtan erkeklere sesleniyorum. Bir gün sizler de baba olacaksınız. Burda konuşurken bazı erkek diyor ki : Bakirelik umrumda değil, ya da önemli olan gerçek sevmek, insan hayatında hata yapabilir falan filan. Yani bakireliği hayatın en önemli şeyi kılmıyorlar.

Peki kendinizi bir baba yerine koyun. Çok sevdiğiniz, sizin prensesiniz olan bir kızınız var. Bu kız büyüdüğünde karşınıza erkek arkadaşıyla gelse ne yaparsınız?

Kızınızı bu konuda nasıl yetiştirirsiniz?

Ya da biraz daha genel olarak: kızınıza cinselliği ve sevgiyi nasıl açıklarsınız?

Hayal kurun biraz ve anlatın bakım :)

0|0
11|14

En İyi Erkek Görüşü

• Evet o bakirelik önemli değil diyen, ve kız babası olmak isteyen arkadaş benim. Buyrun konuşalım paylaşalım ve olursa kızımı çok güzel yetiştirebileyim.

Öncelikle sevgilimi kıskanmadığı daha doğrusu boğmadığımı, onun hayatına karışmadığımı hatırlatayım. Bu durum kızım için de geçerli olacaktır normalde. Tabii şu an söylediğim herşey bir kızım olunca geçerli olmayabilir, o anı asla bilemem ama şu anki düşüncem anlatacaklarım şeklinde.

Ben kızımın kendi ayakları üstünde durmasını ve verdiği kararların arkasında olmasını isterim. Kızım öyle olmalı ki inandıklarının peşinden gidebilmeli. Tabi bir birey yetiştirmek zor, onu yönlendirmek zor. Lakin ben onun kendi bedeni ve cinselliğini tanımasını, bundan kaçmamasını, kendini ve karşıdaki keşfetmesini, doğal olanı bilmesini isterim. Bu her önüne gelenle sevişsin demek değil. Bu isterse sevişsin, sevdiğiyle olmak istiyorsa olsun, cinselliği ne bir tabu ne bir meta ne kötü olarak bilsin.

Kaldı ki ben kızımın ilk adet oluşunu kutlamak isteyen birisiyim, çünkü artık o bir kadın olmuş olacak. Böylesi güzel birşey asıl gizli saklı kalabilir, geçiştirilebilir?

Ben onun mutlu olmasını isterim herşeyden önce. Kendi kararlarının ardında durabilmeli. Bir gun karşıma baba bu erkek arkadaşım derse çok doğal, erkek arkadaşı olmayacak mı?

Ya tabi nasıl öğreteceğiz kısmı önemli burada. Çünkü ona doğru şekilde öğretemezsek yanlış yollara sapabilir. Bu konuda ben de sizlerden yardım bekliyorum. Biraz pedagoji kitabı edineyim :) Şu genç ve ergen psikoloji kitabımı da bitireyim artık :)

Ya da kolaya kaçıp en iyisi ben çocuk istemeyeyim ya.. çok sorumluluk istiyor, beni aşar bunlar :))

3|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Kızımı karıştırma.Bir baba olark ben onun Rahibe Theresa gibi olduğunu düşünmek zorundayım.

Geceleri barlarda erkeklerle takılırken,aradığımda "Babacığım,kız arkadaşlarda ders çalışıyoruz" cümlesine inanmış gibi yapmak zorundayım.

Karşıma odunun birini getirdiğinde o "odunu" biçmek yerine,kızım mutlu olsun diye yalandan onaylıyormuş gibi yapmak zorundayım.

Çünkü babalık bunu gerektirir

Aile çocuğa yolunu çizmeyi öğretir.Kendi çizdiği yoldan yürütmez.Ben iyi bir baba olmuş isem,kızımın çizdiği yolun doğru yol olduğuna kendimi inandırmak zorundayım.Bir gün uçup gidecek elbet.Umarım özgürce uçar,doğru yere varır.Vardığı noktada beni gururla hatırlar.O zaman bir şey söylemeden,içten içe gururlanırım

Çünkü babalık bunu gerektir.

5|0
    0|1
  • Sağlıklı huzurlu ve mutlu yaşaması için elimden geleni yapacağım .

İslamı tam anlamı ile tanımasını , bilmesini ve öğrenmesini sağlayacağım .

0|0
    0|0
  • Sadece ve sadece benim şartlarıma uymalı yoksa idam ederim

0|0
    2|1
  • Kıskanırım ben. Erkek sinek yaklaştırmam. Annesi açıklasın ayrıca. Bana düşmez cinselliği falan ona açıklamak. Utanırım, gıyamam lan.

0|0
    1|0
  • Sadece iyi bi örnek olurum,sadece küçük yaşta başına kötü şeyler gelmemesi için onu fazla sıkmadan korurum, onun dışında zamanı gelince elbette sevgilisi de olacak bekaretini de kaybedecek böyle şeyler onun tercihi hayat onun hayatı.Beni baba olarak ilgilendiren kızımın mutlu olmasıdır

0|0
    0|0
  • güzel soru.

gelsin tanıştırsın. tanıştırmasa daha mı iyi.

cinselliği öğretmek, cinsellik hakkında bilgi vermek de şart elbette. fakat ben değil, anne öğretsin.

hamile çıkıp gelse bir gün, ne yapabilirim ki. kızımı evden mi atayım? ha kalmasına karşı değilim fakat doğru kişi olmalı.

0|0
    0|0
  • bir insanın hayatında hata yapması çacukları için de aynı hatayı kabul edeceği anlamına gelmemeli.

çok şükür şimdiye kadar bi hatam olmadı cinsel anlamda. ,

o yüzden onları korumaya çalışırdım.

0|0
    0|0
  • Annem babam, beni ve ablamı nasıl yetiştirdiyse öyle yetiştiririm.

Bakirelik umrumuzda değil diye sıradan geçirelim zihniyetinde de değiliz.

1|0
    0|0
  • doğrular ve yanlışları güzel bi şekilde gösteririm.prensesmiş gibi davranıp korumacı olmam.kendisi ayakta durmasını bilmeli, yaşayacağı hayat günahıyla sevabıyla kendisine aittir. babası her zaman hayatta olmayabilir.

0|0
    0|0
  • sanmamki bir erkek olarak ona bu kadar özgürlük vereyim...

ama ne olursa olsun o benim kızım ve asla onu dışarı atamam..

mutlaka korurum onu...

0|0
    0|0
    • bir erkek olmanin farki neymis arkadas? 10 cm fazlalik var diye üstünmü oldun sazan :D

• sazan sensin geyik..ayrıca 10 cm olduğunu nereden biliyorsun...

• baban seni nasıl yetiştirmişse ben öyle yetiştirmezdim

1|0
    0|0
  • o benim kızımla aramda olan bişey sana niye anlatayım:)

0|1
    0|0
  • Ben kızımı kendi kararlarının sorumluluğunu alacak şekilde yetiştireceğim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Geçen gün erkek arkadaşımla bu konuyu konuştuk. Konu şu şekilde açıldı geçen akşam saat 10 sularında tam beni eve bırakmak üzereydi ki bir anda arkadaşının evinin boş olduğunu oraya gidip gidemeyeceğimizi sordu bende evi aradım annemler'e biz canlı müzik dinlemeye gideceğiz 12de gelsem olur mu dedim onlarda tamam 12 yi geçirme dediler.Yalan söyledim yani.Sonra dedim ki ben aslında çok rahat bir kızım aileme her şeyimi söyleyebiliyorum yani şuanda seninle olduğumu biliyorlar ama bu konulara gelince senin yüzünden yalan söylemek zorunda kalıyorum ve çok rahatsız oluyorum vicdan azabı çekiyorum dedim.Bizim kızımız olursa böyle yetiştirmeyelim bize her şeyini söylesin dedim sonra daha açık konuştum yani ille erkek arkadaşıyla yatacaksa biz bilmesekte bunu yapacaktır dedim.En azında kimle ne yaptığını söylesin bizden korkmasın dedim .Her önüne gelenle yatsın bizde ses çıkartmayalım demyorum dedim gerçekten sevdiiği ciddi düşündüğü kişiden bahsediyorum dedim .Sonra sen ne düşünüyosun dedim : BU SÖYLEDİKLERİNİN HİÇ BİRİNE KATILMIYORUM dedi

0|0
    0|0
    • hmm zor bir durum ya birde sevdigin adamdan bu tür bir cevabi isitmek ... ama aslinda onun dua etmesi lazim. cünkü kendisine baksa. senin ailen mesela sana güvendiginden dolayi onun simdi senle gezme sansi var. kendide ilerideki kizinizin sevgilisi gibi bir durumda yani mesela iste~ bence konustukca ileride düsünceleri degisir, kendi durumunuzu göz önüne sür

• ben onu çok seviyorum ve kendim için seviyorum bazı konularda zıtız ama zamanla ortak noktalarda buluşacagımıza inanıyorum

• kız veya erkek yetiştirmek diye ayıramayacağım ben meseleyi.

kendi kriterlerimde kendi yaşantıma göre ahlak ve namus değerlerimi elimden geldiğince gösteririm tabi. o da bizden gördükleri ve çevresindeki yaşananlarla pişerek yetişkin yaşa geldiğinde doğru seçimler yapacaktır.Allah ömür verirse yanlış yaptığında da sahip çıkacak bir ailesi olacaktır.

0|0
    0|0
  • bir kız yetiştirmek çok zor valla.

1|0
    0|0
  • Eğer bir kız annesi olur isem, kendi yetiştirildiğim gibi yetiştirmeye çalışırım sanırım.

0|0
    0|0
  • Kızım olursa eğer, onu yetiştirmeyi düşünmüyorum. Ormana salıp başının çaresine nasıl bakıyor bir görmem gerek. Annesinin genlerini aldıysa hayatta kalır, yoksa zaten benim çocuğum değildir :P

0|0
    0|0
  • Kızıma cinselliği babası değil, ben öğretirim diye düşünüyorum. Tamam istediğiyle sevişsin de, one night one stand'lerin kadını olmasına da izin veremem hani yani. Bunun haricinde bekaret takıntısı falan filan sorun değil.

0|0
    0|0
  • Babam gibi... Özgür yetiştirirdim.

1|0
    0|0
  • Çoğu bol kepceden sallıyor boşa deniyorum.

Kızlarına desinler cifteyle kovalarlar

0|0
    0|0
  • istemiyrm açık ve net.

0|0
    1|0
  • Kızım olursa kendim gibi yetiştiririm. Bu yüzden oğlum olacak :).

0|0
    0|3
  • babam bana ne öğrettiyse onları öğretecek bir baba adayı bulabilsem kafi. gözüm arkada kalmaz.

0|1
    2|1
Yükleniyor...