Hamile olduğumu bilmiyordum ve alkol içtim

Merhaba..

Ben bugün 7 hafta hamile olduğumu öğrendim ve bu 7 hafta boyunca nerdeyse her gün alkol içtim.

Doğum kontrol hapı içtiğim icin 1 ay atlamıştım ondan regl olmadım ve ikinci ay yine regl olmayınca doktora gittim ve hamile olduğumu öğrendim.

Doğum kontrol hapı unutmuştum bir kaç kez ondan hamile oldum.

Çok korkuyorum bebeğe zarar getirdim mi acaba?

Nerdese her gün alkol içtim bu 7 8 hafta.

Bir çaresi var mı?

Bebeğe zarar getirdiğimi nasıl öğrenirim?

0|0
8|12

En İyi Erkek Görüşü

• Bence jinekloji uzmanına durumu hemen bildirmelisin.Belirli taramalar yapılıyor zaten hamilelerde.Aslında hiç alkol sigara gibi şeyler kullanmasın senin sağlığın açısından da çok iyi olur.Art şu an bebeğin var.İlk bebek sanırım.Artık alkol sigara almaman gerek.Artı doktorun tavsiye etmediği hiç bir ilacı da almamalısın.Kafein filan bazı yiyecekler bile iyi olmaz.Hemen doktoruna anlatıyorsun duurmu..Sana link de göderebilirim ama alkolün zararrları ilgili gerek yok artık sanırım.Sonucu da haber verirsen sevinirim.

1|0
    0|0
    • Bilgiler icin teşekkür ederim ama ben bilmiyordum hamile olduğumu ve artık öğrendiğimde tabikide artık alkol vs kullanmıyacağım.

Fakat ben geç kaldığıma çok korkuyorum ve bebeğe zarar getirdiğime çok korkuyorum. Yarın gideceğım doktora

• Anlıyorum seni. Artık doktorun tavsiyelerine uy.Direkt kana karıştığı için alkol tehlikeli birşey.Strese girmemeye çalış.Bebeğini düşün.Sana hamilelikle ilgili beslenme filan birşeyler gönderirimde doktorun söyler sanırım .İlaç da içme doktora sormada.Sigara içiyorsan bırak.Zaten folik asit filan doktor verecek bir sürü şey.

Erkekler Ne Diyor 11

• alkol bebekte kalıcı sakatlıklara neden olabilir

fetal bebek sendromu tıpta bu hastalığın ismi google da inceleyebilirsin

ama her alkol alan annede olacak diye bişey yok

0|0
    0|0
  • doktordan öğrenebilirsin bence burdan değil

0|0
    0|0
  • alkolik bir bebek gelicek dünyaya

0|0
    1|0
  • dikkat et bu saatten sonra ama o bebeğin nasıl bir anne babaya sahip olacağı beni düşündürüyor şimdi babası ne iş yapar yoksa evli bile değilmisiniz

1|0
    1|0
    • Hayır evli değiliz. Beraber yaşiyoruz ve evli bir cift gibi çoçuğu büyüteceğiz.

• yazık ya bari evleninde yarın bir gün işler iyice sarpa sarmasın

• cocuklarda bayagı bir deformasyon yapıyormus bile bile içötiysen cocugun gunahına girmissın

0|0
    0|0
  • Her gün alkol ve ot içen bir annesi olduğu için çocuk daha doğmadan hayata 3-0 yenik başlamış zaten

2|0
    0|1
  • doktora sormadın mı?

0|0
    0|0
    • Hayır hamile olduğumu duyunca şoktaydım aklıma sonradan geldi

• peki çocuğu doğuracak mısın? buna hazır mısın yani. eğer doğuracaksan geç olmadan bunun gibi her şeyini doktorunla paylaşmalısın bence

• Doktora git açıkça anlat durumu.

0|0
    0|0
  • Bişey olmaz

0|0
    0|0
  • Doktora git bir öğren inşallah sağlıklıdır. Yoksa bu vicdan azabı insanı yer bitirir.

0|0
    0|0
  • maşallah hamilesin alkol alıyosun. Bir de kubar içiyosun bünye sağlam galiba.

0|0
    1|0
    • Hamile olduğumu bilmiyordum diyorum.

Bilsem asla içmezdim.

Kızlar Ne Diyor 8

• Ne yapmışsın sen öyle yaa 7-8 hafta boyunca içmişsin bilemiyorum artık pess doğrusu bir hekime başvur bakalım ne diyecek.

0|0
    0|0
  • 7-8hafta alkol tüketimi çok fazlaymış ilk aylardaki alkol alımı düşük veya bebeğe zarar verebilir diyorlar. sana en iyi cevabı doktorun verir.

0|0
    0|0
  • Bebek için en önemli devre zaten ilk 3 ay .. Dr unla konuşmalısın bu durumu acilen ..

0|0
    0|0
  • bebek icin üzüldüm..

0|0
    0|0
  • 7-8 hafta demek 60 gn falan 60 gün hergün alkol almak ne demek üstelik çocuğuna sağlıklı şeyler vermen gerekirken doktora söylemelisin

1|0
    0|0
    • kız bilmiyordum diyor okumuyormusun yazdıklarını yazmış olmak içinmi yazıyorsun yoksa

• Doktora sorman lazım.Bebeğe üzüldüm

0|0
    0|0
  • doğucagı varsa doğar merak etme okadar alkol içmiş olsan bile.

0|0
    0|0
  • doktora sor ama bence zarar vermiştir bebeğe kullandıkların.

0|0
    0|0
Yükleniyor...