Sanırım AIDS oldum, yardım edin!

Bundan yıllar önce 15-16 yaşlarındayken arkadaşlarıma uyup geneleve ilk deneyimimi yaşamak için gitmiştim... Orda kadınla seks yaparken vajinal ilişki sırasında prezervatif takmıştım ama kadın bana oral seks yaparken takmamıştım ve penisime tükürmüştü. Tabi sonra ben aids olduğumu düşündüm çünkü vücudum aids belirtileri veriyordu... Uzun süre kabuslar yaşadım psikolojim bozuldu ve hala düzelmedi.

Çocukken yaptığım cahilce bi hata yüzünden hayatımın kararmasını istermiyordum... Derken şüpheli ilişkiden 2 sene sonra başka bir hastalık için devlet hastanesinde ameliyat olmaya gittiğimde bana bir sürü test yaptılar benden kan filan aldılar. O testlerin birinde Makro Elise sonuç 0.71 NEGATİF gibi birşey yazıyordu... İnternetten araştırdım bu aids testiymiş sanırım... Eğer öyleyse bu sonuç ne ifade ediyor 0.71 yüksek bir rakam değil mi? şuan olmasam bile ilerde aids olabilir miyim? bu test gerçekten aids testi midir ve verdiği sonuç doğru mudur? yoksa yanılma ihtimali yada hastanede sonuçların karışma ihtimali var mıdır? lütfen yardım edin psikolojim bozuldu o günden beri bir daha ilişkiye girmedim hayatım karardı. Yıllardır kabus görüyorum...

Güncellemeler:
türkyiede hastanede kan işlemi yapan herkese elisa testi uygulanıyor mu zorunlu olarak yoksa bana yaptıkları aids değil hepatit testi oalbilri mi?
evet sımdı netten buldum turkıyede amelıyat olacak herkese elıza testı yapılıp hepatıt b ve c ve hiv tasıyıp tasımadıgına bakılıyormus yani banada bu test yapılıp negatıf cıktıgına ve uzerıden bunca zaman gectıgıne gore YIRTTIM :D herkese tskler

0|0
11|20

En İyi Kız Görüşü

• Elisa tasti güvenilir bir testtir korkulacak durum yok gibi görünüyor.HIV kişiye bulaştıktan sonra 6 ay gibi bir süre etki göstermiyor, bu dönemde yapılan elisa testi de negatif görünür.Ancak siz 2 sene sonra amilyat için test yapıldığını söylüyorsunuz.Ayrıca ameliyattan sonra enfeksiyon riskleri çok yüksektir vücudunuz bu durumla başa çıkabildiğine göre sorun yoktur diye düşünüyorum.Çünkü AİDS savunma sistemini hedef alan bir hastalık biliyorsunuz ki... Emin olmak için bu testi tekrar yaptırmanızı öneririm.Aklınızda soru işareti kalmasın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Tükürük ile aids bulaşamaz.

Ya cinsel ilişki ile bulaşır, yada kan ile.

Ama tükürük ile bulaşması imkansız :)

0|2
    0|0
    • evet şimdi okudum öyleymiş ben cinsel anlamda korudum kendimi tükürüktende bulasmayacagına göre geriye bir ihtimal kalıyor. kadının agzında kanlı yara vardıysa ve bu penisime dydiyse aids olabilirim

• Kısırlığa neden olabilir ;) ama inşallah öyle birşey yoktur.

Sana acilen test yaptırmayı öneririm ama yinede sen bilirsin.

• ya ben analtamıyorum galiba ben test yaptırdım dıyorum sadece testın yanılma ıhtımalı varmı bunu soruyorum kımse anlamıyo :(

• Acilen tekrar kan testi yaptırmalısın ..

0|0
    0|0
  • eğer olay tükürükse tükürükle aids bulaşmaz bırak oral sexi öpüşseniz bile bulaşmaz

0|1
    0|0
  • Saçmalama.. olsan söylerlerdi..

1|0
    0|0
  • emin olmak ve ıcının rahatlaması ıcın doktora gıt,tahlıl yaptır ıcınde rahatlar.. ama aids olsaydın sana soylerlerdı sonucta,korkma..

0|0
    0|0
  • genelevdeki kadınlarda aids olucagını sanmam ,çünkü onlar testlerden geçiyolardır diye düşünüyorumçç

0|0
    0|0
  • testin sonucu negatif gelmiş zaten, testin yanılma ihtimali yok, hastalık bulaştıysa eğer, bulaştıktan sonra 6 ay içinde pozitifleşir, pozitif değilse bulaşmamıştır. 0.71 ise normal aralıkta kabul ediliyor, onda bi sorun yok.

0|0
    0|0
  • yok bişi olmaz cinsel ilişki sırasında korunduysan sorun olmaz

0|0
    0|0
  • hiçbişeyin yok rahat ol:)

0|0
    0|0
  • az önce senin için dr olan abime bunu sordum.Zaten hastanede yapılan testte eğer aids olduğun ortaya çıksa hastane mutlaka seni uyarırmış.Emin ol o testler ciddi şekilde inceleniyor.elisa testi de ameliyat olan herkese yapılan rutin testlermiş..ama yine de içini rahatlatmak için başka bir dr a gidebilirsin dostum.sevgiyle kal

1|0
    0|0
    • oh cok tsk ederım allah razı olsun ıcımı rahattın ben zaten makro elısa testi yaptılar devlet hastanesınde amelıyat olurken ve 0.71 negatıf cıktı ama yanında hepatit mepatitte yazıyordu o kafamı karıstırdı acaba hepatıt testı mı yaptılar aids yerine diye

Erkekler Ne Diyor 20

• zaten negatif yazıyor. AİDS kanın açık yaralarla vucuda girmesiyle geçer. Bazıları dalgasını geçmek için bişeyler yazıyor. Kimisi değişik cinsiyetle yazıyor. Arkadaşlar bırakın bu ayakları. Sulandırmayın siteyi. AİDS olsaydın şimdiye kadar senin Sağlık bakanlığı peşini bırakmazdı.

1|0
    0|0
    • cok haklısı n arkadasım herkes senın gıbı duyarlı olamıyor malesef saolasın

• bak icini rahatlatma acisindan diyeyim genelevdeki bayanlar haftalik dr kontoründen ve testlerden gecerler hasta olan i hemen emekliye tesvik eder devlet o yüzden korkma git bir özel hastaneye bir test yaptir sonucu al icin rahatlasin olumsuz cikacagini zannetmiyorum cikarsada hayatini doya doya yasa ama kimseye bulastirma prezervatif kullan ölümse hepimiz birgün ölecegiz ne sebeple olursa olsun ölümden korkma kisacasi takma kafana keyfine bak yasinda genc mis

0|0
    0|0
    • oncelikle yorum ıcın tskler. ben ılıskıden 2 sene sonra develt hastanesıdne amelıyat oldum ve bana elısa testı yaptılar negatif cıktı. yani hastanede kan veren herkese aids testı yapılması zorunluysa yani bana yapılan bu test aids testiyse negatifim demektir

• bak negatif cikmis korkma yeniden hayata ve aramiza dön bozma psikolojini

• bu soruyu sormak yerine biran önce hastaneye git bence yeterince wakit kaybetmişin zaten

0|0
    0|0
  • turkıyede fazla yaygın değil

1|0
    0|0
  • bağışıklık kazanmışsın anladığım kadarıyla ve bu neredeyse ilk defa duyduğum birşey.tekrar büyük bir hastaneye yatıyorsun kapsamlı kan deri saç testi yaptır.

0|0
    0|0
  • Dostum negatif yazması demek olmaması demektir zaten:) Pozitif çıkması virüsün var olduğu anlamına gelir:) O yüzden rahat ol. Yine de test sonucunu herhangi bir pratisyen hekimine göster emin olamıyorsan, ama rahat ol sapasağlamsın:))

1|0
    0|0
    • cok tsk ederım yorum ıcın ben negatıfın saglıklı demek oldugunu biliyorum ama sundan emın olamıyorum bana yapılan elısa aıds testımıydı yoksa baska bişey mi ve testın karısmıs olma ıhtımalı varmı. aslında su soruyu aydınlatsak sanırım sorun cozulecek: turkıyede hastanede kan veren herkese aıds testı yapılıyor mu kanunen

• Başka bir hastaya verilmek üzreyse mutlaka yapılır. Ama senin kan değerlerine bakılırken her durumda elisa testi yapılmaz.

• ama maeliyat oldum ve makro elisa testi yaptıalr sonucta 0.71 negatif cıkıd. fakat testte hepatıt b hepatıt c fılanda yazıyordu yani bu hepatit testi mi yoksa aidsi de kapsar mı tskler

• bırak testi . tükürükle balgamla olmaz aids . ya korunmasız giriceksin ya da kan yoluyla bulaşır başka yolu yok .

0|0
    0|0
  • :)) korkmaa bişeyin yok.. hem bu sana akıl muskası olsun.. atlama gorduğun her deliğe, kirlenirsin

1|0
    0|0
  • kan verirken virus tetti yapılır, pozitif olsaydı soun olurdu ayrıca aids teşhisi bulsalardı seni ararlardı hasteneye verdigin bilgilerden

0|0
    0|0
    • devamlı gıttıgım hastane zaten oyle bır durum yok.

• seninki psikolojik bir korku yazdıgım gibi kav verirkende başka işlemlerde tc numaranı ve irtibat numaranı alırlar sizde hiv virusu bulmuş olsalardı kesinlikle haber verilerdi

• sen kuruntu yapıyorsun...hiçbirşeyin yok..

ayrıca oradaki kadınlarda sağlık kontolü altındadır..birşey olmaz...

genede araştırma hastanelerine başvurabilirsin...

negatif olması sende onun olmadığını gösterir...

0|0
    0|0
  • ayvayı yedin oğlum philedelphia filmini izle hemen

0|0
    0|0
  • zaten negatif yazıyomuş bişeyin yok merak etme devam et

0|0
    0|0
  • allah tahsilatını affetsin :)

0|0
    0|0
  • atın ölümü arpadan olsun genç :))

0|0
    0|0
  • Bunu doktora sorsan daha iyi bir cevap alırsın bence psikolojik

0|0
    0|0
  • Tükürük ile bulaşmaz yanlışın var iyi araştır. Ayrıca bu konu ile ilgili test yaptır hastanede

0|0
    0|0
    • oncelikle yorum için teşekkurler. ben tam olarak anlatamadım galiba... ben hastaneye kan vermeye gittigimde bana elisa diye bir test yaptılar ve negatif cıktı bu zaten aids testi degil mi ? hastanede kan veren herkese zrrunlu olarak uygulanmıyor mu?

• Negatif çıktıysa zaten sorun yok. Hastanede her kan vermeye böyle bir araştırma yapılıyormu bilmiyorum.

• Elisa testi yaptırırsan senin için iyi olur.

0|0
    0|0
    • evet dogru söylüyorsun ama sanırım bu test yapıldı bana. makro elisa 0.71 negatif gibi bir şe y yazıyordu hastanede kan verdiğimde. bu aids testi değil mi yoksa hepatit midir

• Burda kımse yardım edemez sana dr lar eder

0|0
    0|0
  • genelevler artık devletın catısında yani adamlardan vergı alıolar her haftada doktor muaynesıne gıdılıp test edılıyorlar yani korkacak bısey yok AIDS olan bayanı orda barındrmıolar bu 1 , Tukurukle bulasan bı hastalık degıldır bu 2 , kondom kullanmıssın rahat ol bu 3 , zaten raporda negative cıkmıs bu 4

SAglıklısın dostum fındık kurdu olmaya devam yapıstırrrrr :)

0|0
    0|0
    • kaçak çalışanlarda var. Güvenmeyin. Peki dr. muayenesi her ilişiki sonrası mı yapılıyor. Kuluçka devresi falan filan. Gitmeyin arkadaşlar. Birini çay /su içtiği bardaktan iyice temizlenemeden bişey içemezken sıra sıra erkeklerin içeri girdiği kadınla nasıl yatarsınız. Her türlü şekli üzücü, tiksindirici. Başta para için orada olan kadınlara çok üzülüyorum.

• devletın kontrolu altında olan bısey ayrıca zaten kondom kullanıosn onlarda kondomsuz ılskıye gırmıyorlar yanı bıde her hafta hepsı tek tek kontrol ettırılıyor gerekırse ozel doktor getırılıyor ben kuaforum meslegım dahılınde bırcok musterım oldu bende acık sozluyumdur sorarım yanı sordm olay boyle , zaten herhangı bı kalıcı hastalıgı oldgu taktırde emeklı olunuyor bırak AIDS olmayı hepatıt olsada emeklı baska bı hastalıgı olsada yanı dısarıdakılerden saglıklıklar emın ol buna

• :D:D:D cok saol ya rahatladım

• iyi halt yedin .. şimdi ne olucak git bir doktora ya

0|0
    0|1
Yükleniyor...