Lütfen yardım hayat memat meselesi :(

ben üniversite son sınıf tıp öğrencisiyim. birine aşık oldum ilk aşkımdı bende onun ilkiydim 5 yıl çıktık.bana benden ayrılamayacağını beni hayatının merkezine koydugunu açıkca gösterdi.bizden başka mutlu çift olamazdı inanmıyorduk buna, ben,im için heryol ona çıkıyordu,o ne derse hep doğruyu söyler diyodum sözünden çıkmazdım. o da beni dinlerdi hak veriridi ama ben hep onun istediği olsun derdim.bağlandım hemde tahmin edemeyeceğiniz kadar.ben ona güvendim herşeyimi verdim. onurumu gururumuşerefimi namusumu haysiyetimi.sonra beni sevmediğini başkasına aşık olduğunu söyledi birdnbire şaşırdım arkasına dahi bakmadan gitti.aradım mesaj attım dönmedi.başkasıyla sevgili olduğunu rahatsız etmemem gerektiğini söyledi.dağıldım okulu boşverdim. sınıf birincisi fakülte üçüncüsüydüm şimdi her ikisindede sonuncuyum.ailem bana çok güvendi ve ben onların bana olan güvenini boşa çıkartıyorum kendimden nefret ediyorum ,çok aptalım benben başka bu kadar aptal olamaz bir insan. bu yazdıklarımı inanın hıçkıra hıçkıra ağlayarak yazıyorum. düşünüyorum herkesi terk edip gitsem çünki aileme hesap veremem ama gidersem de daha çok yıkılırlar. onların yıkılışınıda izleyemem haketiyolar bunu. benim kızları olmaz olsun bekaret benim için çok önemliydi.son düşündüğüm çare intihar etmek olmamaası gerektiğini biliyorum ama kendimden nefret ediyorum... okuduğunuz için teşekkürler

Güncellemeler:
haketmiyolar olacaktı orası
:) hepinizden allah razı olsun gerçekten çok moral oldunuz bana. hepinize burdan teşekkür ediyorum hayatta inşallah ne isterseniz o olur.

0|0
11|19

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle şunu belirtmek isterimki haram aşklar yaşıyoruz ve sonucu hüsran oluyor malesef senin hikayenin farklı versiyonlarını yaşayan o kadar insan varki örneğin ben bir kızı çok sevdim bana dolaylı bir şekilde bakire olmadığını çok güvendiği eski sevgilisiyle ilişki yaşadığını söyledi ben bunu duyunca ağladım oda benle ağladı ama ben bunu öğrendikten sonra ondan soğumadım aksine daha çok sevdim 1 yıla yakın sürdü birlikteliğimiz sonra beni terketti soğuk davrandı bahaneler üretti ve gitti ben aylarca acısını çektim halada tam unutabilmiş değilim 6 ay oldu ayrılalı ama anladımki çok sevmemek çok bağlanmamak lazımmış hata yaptım hiç bitmez ayrılmayız sandım,şimdi ne durumdayım dersen Allah a şükür 5 vakit namaz kılıyorum,haram olan her şeyi bıraktım ve Rabbimde bana yardım etti ve şuan çok iyi durumdayım,sende sakın olaki karamsarlığa düşme belliki Allah onu sana yazmamış,belki karşına çok daha iyi kalpli bir insanı çıkaracaktır,biliyorum herşeye rağmen zor ama sakın kendini bırakma ve bu bekaret olayınıda seni gerçekten sevecek kişi umursamaz üzülme ve çok dua et..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• benim nicim neden Yalnızyolcu biliyormusun seninle aynı konumdayız tam beş yıl dile kolay ben açmak istemiyorum acı ve kan dolu çukura gömdüm acısıyla yaşıyorum ve ben acıyla kahrolurken o (...)

ve şimdi bana yaşattığı acıların faturasını çok ağır ödüyor Allahın adaleti yerini bulur sen yoluna devam et bekaret konusuna gelince karşındakine dürüst ol seni anlayacaktır anlamıyorsa o zaman gider okadarda önemli değil neden biliyormusun çünkü bundan sonra bu şekil sevmen neredeyse imkansız ilişkilerin artık mantık düzeyinde seyir eder emin ol... sen güçlü olup yıkılmadıkça o her geçen gün dahada yıkılacaktır ve Allahın adaleti tecelli ettiğinde senden helallik istemeye gelirse şaşırma

efendimizin bu konuyla alakalı iki sözü vardır derki;

''Kırıp inciltiğiniz kalbin ahından korkun''

ikincisi;

''Canı yanan sabretsin canı yakanda canın yanacağı günü beklesin''

2|0
    0|0
  • tıp okuyan birine yapılmaz en azından bu. Ahını almış oldu ister istemez.

1|0
    0|0
  • malesef erkekler böyle bende erkeğim ve güzel bir kız gördümmü sevgilimi terk edebilirim bizim doğamızda vardır bu kimse palavra sıkmasın yok ben delikanlıyım bilmemneyim kız arkadaşımı terk etmem falan yalaaan gazoz kapağı cart :D sana tavsiyem üzülmemen 1 ay 2 ay veya 3 aya kadar bu sıkıntını unutacaksın eğer deprasyona girdiysen bir psikiyatirst uzmanına görüşmende fayda vardır iyi günler dilerim ve kendine başka bir sevgili bul ve sen ona ne kadar bağlanırsan o senden o kadar kaçıcaktır. ama sen ona ne kadar bağlanmaz kaçarsan o sana o kadar gelip her gün seni arzulayacaktır.

1|0
    0|0
  • Arkadaşım zor bir dönemdesin ama çok iyi bir mesleğin gelecğein var. şimdi yapmak gereken dik durup okulunu bitirip iyi bir yere gelmek seni terk eden çocuk ilerde seni görüncekahrolsun...

ailen için kendin için bir yere gelmelisin hayatında ne güzel seler olur.tıp okuyorsun

bekaret artık çözümsüz değil biliyorsun

okunu bitir gidip bir kinilkte 30 dk içind eçözersin...

her sey için dik dur ayakta kal

1|1
    0|0
    • bunu yaparak anca başkalarını kandırırım ya kendimi nasıl kandırıcam?

• teşekkürler spry

umarım güzel hayat döner

• Vallahi inanılacak gibi değil. 5 yıl dile kolay. Kızcağıza gerçekten üzüldüm. İnşallah kısa sürede toparlanır..

• okulu bitir bak ne taliplerin cıkıcak , sen şuan cirkin ördek yuavrususun, sabır sonu selamettir olan olmuş birdaha asla bu hataya dşmessin siz kadınların en büyük yanlışı işte bu sözlerle sevildiginizi sanıyorsunuz, ama erkek niyeti bu ise olan olduktan sonra kusur aramaya başlarlar, oncun ne söylerlerse eöylesinler parmaga yüzük takılmadıgı suretle o sözler bir boşluktan ibarettir, bazen sıfırdan başlamak lazım, zararın neresinden dönersen kardır selametle

1|0
    0|0
  • Senin adına gerçekten üzüldüm kızım. Sadece ve sadece zamana ihtiyacın var. Kendini bu kadar koyverme, kendine eziyet etme lütfen. İleride seni seven ve senin de seveceğin birisini mutlaka bulacaksın. O zaman bugünkü yaşadıklarını gülümseyerek anacaksın. Belki böylesi senin için daha hayırlıdır. Ya evlendikten sonra seni terketseydi daha kötü olmazmıydı senin için? Çok ulvi bir mesleğin var, derslerine 4 elle sarılmanı öneririm.

1|0
    0|0
  • seven insan sevdiğini üzmez arar sorar sayar değer verir yanında olmak ister yanında olmak için bahane uydurur sevdiğini ağlatmaz sevdiğine göz yaşı döktürecek ise o mutluluk göz yaşı olmalı aşk kalben sevgi mantık bu üçü olacak maalesef bu olmayınca sadece aşk yetmiyor

1|0
    0|0
  • hayatta seni öldürmeyen sey, sadece güclendirir. sen ilerde Doktor olacaksin insallah, sabir doktorlukta cok önemli sey, sonucta sen onca insandan sabirli olmasini bekleyeceksin.

Buna artik kismet deyilmis deyip gececeksin. yeni biriyle tanismistir. ilk basta heyecanli olur, sonra alistiginda aslinda sana nasil yanlis yaptigini anlamis olacaktir. ama is isten gecmis olacak.. :-)

1|0
    0|0
  • ne kadar alçak bir insanmış üzüldüm ama sakın öyle intihar falan düşüneyim deme çok baglanmıssın ama elinde olan bişey degil şimdi kendini toparlamalısın düşünmemeye calıs onu güçlü olman lazım tek yanlışın onunla ilşki yasayp birlikte olman ama bunuda atlatırsın rabbim seni hep iyilerle karşılaştırsın kendini üzdükçe eline bişey geçmicek

1|0
    0|0
  • merhaba ben 7 yıl sonra terk edildim 3 ayda evlendi...

dik durdum yıklmadım hayat pozitif baktım ben en iyi olacağım bir gün bana gıpta ile bakacak dedim öyle yaptım o sefil çocuk şimdi mühendis çok iyi kariyeri var...

sende öyle öyle iyi bir doktor ol aileni kendini gurur duysun bir sye için geç değil

bekaret biliyorsun cerrhi yöntemle dikiliyor eski sevgilim diktirid evlendi sorun olmadı.

asla yılma olurmu dik dur

1|0
    0|0
  • sonradan anlıyor insan aşkın bir hastalık oldugunu ve herkesin mutlaka bir kez yakalanıp sonradan kurtulacağını

1|0
    0|0
  • zamana bırakırsan herşeyi aşarsın

1|0
    0|0
  • biz teşekkür ederiz bizlere önem verip dinledin...

umarım hayatında güzel günler yaşarsın hocam

1|0
    0|1
  • tıp öğrencisisin derslerine bakacağına boş işlerle uğraşıyorsun

1|0
    1|1
  • Ibret olsun butun kizlara. Her zaman soyledim , her seviyorum diyene vermeyin su bekaretinizi sonrasi boyle oluyor iste

0|0
    1|0
  • yol var elbet.. ama buradan anlatmak zor

1|0
    0|0
  • Allah için bu dediklerini yapma... ne insanlar var durumu sen gibi olan, senden daha beter olan biliyorum dediklerim boş gelecek belki ama bak bir dinle... sen doktor olacaksın yahu senin bir sosyal statün bir yüksek seviyen var bir tane piç kurusu için bunu yakmana değermi... ben de üniversitedeyim bende öğrenciyim... gerekirse okulu dondur başka işlerle uğraş ama ne kadar zaman geçerse geçsin okulu bitir ve hayatın boyunca çabaladığın hakettiğin o yere gel ne olursa olsun gel... bekaret diyorsun lan sokmuşum bekaretine senin bekaret düşünecek durumun mu var bu hiçte önemli değil... hayat; afedersinde bacak arasına kurulu bir şey değil ! sen o okulunu bitir dik dur onurunu koru o orosp*u çocuğu seni rahatsız ederse de git psikiyatriden bir rapor al savcılığa suç duyurusnda bulun hiç takma kafana biz her zaman burdayız ne zaman içini dökmek istersende yaz...

1|0
    0|0
  • Her şeyi olduguna bırak

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Bir bacak arasındaki duruma bu kadar kafayı takma bunun bir çok operasyonu oluyor artık. ve dünyada kaç tane insan bu şekilde hayatını değiştiriyor ama bana soracak olursan yaptığın hatalarının arkasında ur bunu eşin olacak insanın bilmesi gerekir geçmişini her şekilde kaldırabilecek insan zaten senin için doğru bir insandır. senin bekaretine kafasını takacak olan brisi önce kendi hayatına bakmalı kimse temiz çünkü. namusuda zarla değil her şeyiyle ele almak lazım bir başkasına bakmak bile gözle aldatmaktır el ele tutuşmak senin karın kocan değilken buda namustur günahtır. önüne bak olanlar sana tecrübe kazandırdı. bu başarını hayatın boyunca umarım devam ettirirsin kimsenin istediğini bu şekilde verme onlar senin mutsuz ve güçsüz olmanı istiyor. güçlü ol

1|0
    0|0
  • ailene bu zamana kadar başarılarınla onur duydurmuşsun, bir başarısızlığında gözlerinden düşecek değilsin, aksine yanında olurlar. böyle bir yıkımla karşılaşan ilk insan da değilsin, bir sürü var bir sürü de olucak. kafanı dağıtacak odaklanacak bir şeyler bul.

2|0
    0|0
  • Okuluna odaklan canım.Yaşadığın durum belki zor ama geçecek.Senin gibi kaç kişi var dünyada bilsen şaşarsın.İntihar edecek bir durum yok.Gidip diktirmeyi gerektirecek bir durumda yok.Her şey bekaret değil.Bunlara takılma.O kişi Allah'a havale et.Bölümün çok iyi lütfen ailenin başını eğme,geleceğine odaklan.En doğrusu bu.

1|0
    0|0
  • bu kadar kendını mahvetcek bırsey yok emın ol kendıne gelmelısın artık o pişman olucak vıcdan hesabı yapıcaktır belkıı yapmasa bıle senın hayatın sen daha onemlısın bır mantıklı dusun ne ıcın geldın bu hayata nekadar yer kaplıyor senın hayatında onsuz devam edeblırısn bekaretı takma senın canından psikolojınden onemlı değil arkadasım .ılerde pısman bıle olcaksın bu kadar ustune agladıgına bu konunun ..degmezmıs oyle dusun bırak kaybeden sen olma o olsun mutsuz da olcak emın ol

1|0
    0|0
  • Yahu tıp okuyorsun, unut gitsin kendine gel okulunu bitir, bir cerraha diktir gitsin, kimseye söyleme, yaşadıklarını kendin dahi unut tamam mı!

1|0
    0|0
  • başkasının şerefsizliği için kendini suçlama o zaten nasıl biri olduğunu göstermiş boşver artık bundan sonra ne yaparsan kendine yaparsın

1|1
    0|0
  • deli misin sen. kirlenmiş falan değilsin. sen aşık olup aşkını dilediğin gibi yaşamışsın. son sınıf bir tıp öğrencisisin, önünde uzun bir kariyer ve mutlu bir hayat var. bundan sonra inadına daha başarılı ve mutlu olman gerek.

1|0
    0|0
    • ya evleneceğim adam beni kabul etmezse ya ailem duyarsa böyle yaşayamam.

• yahu sen tıp okuyup doktor çıkacak bir insansın, gidip kendin gibi iyi eğitimli bu konuları aşmış insanlarla tanışacaksın. bu şekilde kabul etmeyecek kişilerle senin ne işin olabilir. ayrıca sırf bekaret için bırakanın da cehenneme kadar yolu var. ne yapacaksın zaten öylesini. liseli gibi düşünmeyi bırak lütfen yaşına ve eğitimine uygun düşün biraz.

• evet her sey bekaret değil... seni kariyerni tamamla ne kısmetler cıkar

• belki seni anlayabilecek nadir kişilerdenimdir belki herkes bu sorunu yaşar ama bende aynı durumdayım sadece ben terk edilmedim daha 1 yıl olacak o kadar bağlandım ki inan terk ederse bende senin gibi düşünürdüm herkes elbette yalandan tesellilerde bulunacak.intihar etmen doğru değil diyecekler yapma o hak etmiyor diyecekler ama hiçbiri senin yaşadıklarını yaşamadı buna karar verecek olan sensin o buna değer mi? Dünyada ondan başka bir erkek seni mutlu edebilir mi? onunla yaşadıkların ne kadar özel olabilir? belki de aynı şeyleri başkasıylada yaşarsın kim bilir. önce intihar edecek kadar acı çekiyor musun onu ölçmelisin. o senin ilkin olduğu için bu kadar özeldi boşver toplamaya çalış kendini aynı şeyleri başka bir erkekte yaşatır belki. olmadı o zaman hayatını bitirirsin hem zaman geçmiş olur arkandan üzülecek ailen olmaz.

0|0
    0|0
  • İlerde çok güzel bir kariyerin olcak, herkes hata yapabilir..

1|0
    0|0
  • Sonuçta yaşanılan hiç bir düzelmiycek. O yüzden Öncelikle her şeyden önce güçlü dur. Duygularını geri plana atıp mantıklı düşünmeye çalış. Sonuçta seni sevmediği bir gerçek. Tamam bu seni acıtıyo şu anda ama seni sevmeyen birine karşı sevgi besleme, egosit ol bencil sadece kendini sev. Sen onu kaybetmedin o seni kaybetti. Öyle düşün. Sonuçtasen çok sevdiğin birine karşı bekaretini verdin. Evli gibi olduğunuz sadece imza olmayan bir evlilik gibi düşün. Bunu yapmanız normal ama meşru değil. Seni bu şekilde istiycek birini bulabilirsin. Durumu anlatırsın. Sonuçta evlenip de ayrılan bir sürü insanlar var sonrasında tekrardan yuva kuran. Benim çevremde bekaretini sarhoş olup verenler oldu, en azından sen senin için bir zamanlar değerli olduğuna inandığın kişiye vermiş oldun. Yaptıklarından utanma,her zaman arkasında dur. Sen yanlış bir şey yapmadın. Kendini suçlama. Sadece kendini bu şekilde kabullen ve biraz zor olsa da sürekli gülümse. Arkadaşlarınla daha sık görüş. Kendini içeri atıp,kapatma. Yavaş yavaş düzeliceksindir.

1|0
    0|0
  • Erkek arkadaşının yaptığı yenilir yutulur şey değil haklısın ama ne olursa olsun kimse senden önemli değerli değilki intihar etmek de ne demekmiş o ne derse yapardım demişsin ya intiharda bir nevi onun dediğini yapmak oluyor çünkü seni bu noktaya getiren o peki bunun için değer mi zor bir dönem çok haklısın ama daha olumlu daha mantıklı düşünmeye çalış

1|1
    0|0
Yükleniyor...