Bakire olmak artık suç mu?

az önce bir arkadaş da sormuş benzer bir şey. ya benim çevremde bu kadar rahat insanlar yok. Burada yazılan bazı şeyler cidden çok rahatsız edici. Insanlar işin dini boyutunun farkında değil mi? Önemsemiyorlar mı artık? Evlenmeden ilişki ne demek ya. Neden bu bu kadar doğal karşılanıyor artık. Neden bakirelere toplum baskısı altında gibi davranılıyor? Erkekler için önemli değil mi artık bekaret?

0|0
12|32

En İyi Erkek Görüşü

• yaw bosver sen o motorları altına yatmadıkları kısının haddı hesabı yok aile ahlakı yok ıffet yok tabkı normal karsılıcaklar ..Baskıya falan takma sen müslüman olan ve Allah korkusu olan bır kız tabıkı bakıre olcak kendını esıne saklıcak doğal karsılayanlar ar perdesini kaldırmıs kısıler onalral muhattap da olma sen zaten kendı duzgun yolunda ılerle devam et iffetini muhafaza et zaten haram buyuk gunah dınende zına evlılık oncesı ılıskı ayrıcada ..

Tabiki onemlı bekaret benım ıcın cok onemlı bırsey kendım ıcınde esım olcak kısı ıcınde bu oyledır ..

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 31

• Ben 30 yaşında birisi olarak bakire bir kız ile ne sevgili babında ne cinsel bağlamda birlikte olmam.

Tercih meselesidir, suç ve ceza* gerektirmez.

*Rus Yazarlar Birliği Delagasyonu, İkinci büyük kurultay öncesi salona giriş sırası konuşmaları.

Sayfa 2

0|1
    1|0
  • saçmalıyosun... sakın ha gaflete düşüpte o çevrendekiler gibi olma... sen doğru yoldasın. doğru fikirdesin. arkadaşlarında dediği gib aslında tam tersi... millet daha çok önem vermeye başladı... sen bakma bekarete önem vermeyenlere... iş evliliğe geldiği zaman bak ne oluyo.

2|0
    0|0
  • Her kızla ilişkiye girmek isterler iş evlenmeye gelince bakire ararlar...

3|0
    0|0
  • Zaman ve mekana göre toplumun değerleri değişir. Dini önemseyen Kur'an ve sünnetteki ölçüleri baz alır. O yüzden başkalarının nasıl düşündüğüyle çok ilgilenmemeliyiz diye düşünüyorum. Üzücü ama bazıları önemsemiyor evet.

0|0
    0|0
  • arkadasım toplum bıraz yıprandı evet. ama sen burada anlatılanların hepsını de dogru bılme. bekarete onem verılıyor hala eskısı gıbı olmasada. ben mesela hala eskı kafadayım. kendını korumayı ogrenememıs bır kıza karım dıyemem sanırım

0|0
    0|0
  • öpüşme sevişme oral ilişki ters ilişki sürtünme vs gibi şeyleri bir çok erkekle yapıp hala bakireyim diyerek eşini kandırmak bence herşeyi yaşamış ve bunu evlenmeden once sevgilisine söylemiş kadından çok daha büyük suçtur

1|0
    0|0
  • ya sen cevreni bos ver bakire olmak tabikide suc degil hatta çok iyi bişey sen sen ol evlenmeden önce sakın böyle bişey yapma daha sonra cok kötü cekersin acısını benden söylemesi

0|0
    0|0
  • önemli olmaz mı. önemli değil diyenlere asla kulak asma. milletin dediğine sakın aldanma. sen sadece allaha hesap vereceksin...

0|0
    0|0
  • hanımefendi sizz burayıı gercekmı sanıyorsunuzzz emin olun tabiri caizse klavyee delikanlılığından baskaa bişey değil gerçek hayatlaa alakası yok bakınızz ben tıp kdn hast son sınıff öğrencisiyim staj yapıorum kadınlarımızın 10da 7 sii cinsel soğukluk vajinismuss gibi hastalıklarla uğrasıorlar insanlar ekmek derdinde burada baksanızz bütün kızlar Afrodit inanın hayallerini yazıyorlar GERCEKLERİ DEĞİL

0|0
    0|0
  • Asla suç olmadı, olmazda

1|0
    0|1
  • Yemin ederim evlenecek kiz bulamiycağim bir çağda doğduğum için lanet ediyorum .

1|0
    1|0
  • "Son derece" önemli. Bozuk ortamlardan, arkadaş çevelerinden uzak durmak lazım.

0|0
    0|0
  • imandan yoksunlar malesef.:((((

1|1
    0|0
  • dünyanın çivii çıkmış ki bence bakire olmk temiz lmak güzel benim gibi biri kalkmış kızlık namus içiin değil oragn sağlığı için diyor tam sağlık alaında bakarsan öyle ama din tarafından bakrsan kızın namuslu yalan mı

1|0
    0|0
  • yoo ne alakası var asıl bakire olmayan ( BASKI ) altında :)) anlayana ince

1|0
    0|0
  • evlenmekten korkuyorum aldım kız ya kadınsa diye :( kızlardan soğudum ya

2|0
    2|0
  • yooo neden olsun gurur duymalisin kendinle...;)

0|0
    0|0
  • Önemli ama, bakir olmayan erkekler hak ediyor o kaşarları.

1|0
    0|0
  • asla değil bence

0|0
    0|0
  • yooo önemli ama kültür değişiyor artık

0|0
    0|0
  • Buradakiler kuru sıkı arkadasim )

Yaridan fazlasinin hayati yalan.inanma

0|0
    0|0
  • din yok sex var

0|0
    2|2
  • Benim icin onemli degil valla.

0|0
    0|0
  • dine göre zina erkekler sen den faydalanması

0|0
    1|1
    • yani ? karşılıklı olunca olmuyo mu :)

• bakire olmak daha iyi evlenince olması daha iyi

• evlendiğin gün anlarsın,aşk evliliği yaparsan önemsiz olabilir ama görücü usulü kısa flört evliliği yaparsan sürekli yüzüne vurukur,önemsiz diyen erkeklerin amacı kız tavlamaktır unutma

0|0
    0|1
  • insanın sevdiğiyle ilişkiye girmek istemesi doğal bir şey bazı insanlar bunun için evlenmeyi beklemez ve bu onu ahlaksız namussuz yapmaz. ancak beklemek de suç değil insan kendini nasıl rahat hissedecekse onu yapmalı

2|0
    0|2
  • evlenmeden ilişki yaşamak suç bakirelik suç değill

1|0
    2|1
  • Nasıl ya.. Hangi çevrede yaşıyorsun anlamadım. Türkiyede esas tam tersi.

Türkiyede dini bir yöneliş var. Bundan sonra esas bakire değil diye töre cinayetleri artarsa şaşırma..

Ayrıca milletin bakire olup olmaması seni niye geriyor bunu anlamıyorum. Eğer sen inanıyorsan bakire olarak kalırsın. Millet bakireymiş, bakire değilmiş bundan sanane..

2|0
    1|2
  • Hayır suç değil bakire olmak kutsal bir şeydir.Asla suç değildir siz en doğrusunu yapıyorsunuz Allah doğru yoldan ayırmasın.

1|0
    0|0
  • olmamak suç

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 12

• Her gün aynı soru.

Hayır değil.

Bakire olmak da suç değil bakire olmamakta değil.

Suç olan birisine arzusu dışında cinsel ilişkide bulunmak ki buna tecavüz deniliyor..

4|0
    2|1
  • Kızlar yalan söylemeden bekaretlerini verdiklerini çok rahat bir şekilde söyleyebiliyorlar gizliden fakat şu çoğu açık açık ben şu kadar hatunla yattım diyen erkeklerin %90ı hayallerini yazıyorlar.

Dini boyutundan bakmayan kızlarda pardon kadınlarda işin ciddiyetinin farkında olmayanlardır.

Bilincinde olup yapanın zaten Allah belasını vermiş.

Ne mutlu biziö gibilere ki hazinemizi saklayabiliyoruz, bu suç değil canım haya, ister Kezban desinler ister geri kafalı desinler.

0|2
    1|1
  • erkeklerden her şeyi yapıp temiz kız isteyen de var ona kalırsa..

önemsiyorlar yani,ha,onların önemsemesi dışında insanın kendi önemsemesi daha önemli

biri önemsiyor diye değil,inancın,sahip olduğun değerler kabul etmiyor diye..

doğal falan da değil güzelim,karpuz alırken bile eli yüzü çizik mi diye bakılıyor,insan da öyle..ne doğalı?

1|1
    0|0
  • Bakireyim. Suçlu değilim.

2|4
    4|0
  • herkesin kendi bedeni ve kendi kararı kimse kimseyi eleştirme yadırgama aşağılama hakkına sahip değil. müslümanlığın tek günahı da zina değil onca hırsızlık kul hakkı yapılıyor hiç bin tane hırsızlık günah değil mi bu ne rahatlık diye başlık görmedim ki zina da kişinin günahı kendinedir kul hakkı yoktur sonuçta. erkek bakirse bekareti önemseme hakkına sahip ben bu şekilde düşünüyorum

0|0
    0|0
  • İsteyen istedigini yapsin kimse yadirgamasin. Herkes birbirine saygi duysun yeter. İnsanlarin ozel hayatlari beni ilgilendirmez.

1|0
    0|0
  • erkekler ıcın onemıne bakma topluma bakma sen kendı kafanda gıt Allah ı dusun ..bak ne guzel sormusun herkes ıcın onemlı bekaret .yapıyorsun ıste seytana uyuyorsun guvenmek lazım en basta cok sevınce dusunemıyorsun bırsey arkadasım o an ..erken evlılık yapanlar ıcın guzel tabı evlenıyorlar gerek kalmıyor ama ondan bundan dolayı evlenemeyenler sevdıgı ınsanla bırseyler paylasıyor malesef kı ..zına en buyuk gunahlardan bırı sen sen ol yapma ..

0|0
    0|0
  • burdakilerin alayının derdini biliyo musun sen ?

insanlara normal gösteripp kızlarla yatmak sonra sen yollusun deyip ortaya atmak bakire aramak

inanma sen onlara

emin ol bu siteeki çok erkekte ilşki derdinde mesaj atanlara bir baksana

1|1
    0|0
  • bekaret büyük şehirlerde ve eğitim seviyesi yükseldikçe önemini yitiriyor. özgür kadın bağımsız kadın modern kadın gittikçe güçleniyor gerek ekonomik gerek sosyal alanda. bu gelişmeler gerçekten çok sevindirici. bakire kızlara yapılan en büyük baskı bakire kalmak zorunda oldukları yönünde yapılan baskıdır. kimse kimsenin bakire olup olmadığıyla ilgilenmez. kişi kendi vücudu hakkında karar verebilmelidir. dini ve toplumsal baskı yüzünden insanlar vücutlarının isteklerini bastırıyor ne yazık ki ama kişi bunlardan bağımsız olarak da bakire olmayı tercih ediyorsa o zaman saygı duyulmalıdır.

2|1
    2|0
  • yahu ne demek doğal karşılanıyor? tabii doğal karşılanacak. sen dini inancın varsa otur bakire kal. olmayanı niye yargılıyosun. ha bende bakireyim o ayrı konu ama herkes kendine. aş artık bunları

4|0
    0|2
    • Dini inancın varsa eğer dimem bir müslümanı uyarmak farzdır.

• bakireyim ama anlatmak istediğim şey şu. insanların birbirine karışması yargılaması. bunu aşamayan tek toplum biziz. hep yargılıyoruz insanları. bırakın kim naparsa yapsın. sevabı da ona günahı da ona yani

• kendenize gelin artık ya yeminle şu sitete kızlar tanıdım hani ne dürüstler bazıları var genelikle 18 yaş altındakiler sorun ettikleri şeyler hep kız olmadıkları ya kendimden utanıyorum ya kimseye yargılamaya hakkımız yok ama gerçkeler bunlar

• Burda anlatılanlara inanmıyorum, çoğu uydurma, ben kendi bildiğim doğrularla hareket ederim zaten, burdaki ahlaki şeyleri aşan soruları umursamıyorum. Çoğu fantezilerini gercek gibi göstermeye calışıyor

0|1
    1|0
  • Önemli olmaz mı sen yazılan çizilene kulak asma bir kız için çok önemlidir , sevdiği erkek içinde öyle. Adam gibi adam olan önem verir buna sevdiği kızın temiz olması kadar güzel bir şey olamaz. Erkek içinde aynı şey geçerli. Allah hepimizi iyilerle karşılaşırsın.

1|1
    0|0
Yükleniyor...