Jinekolog kızlık zarımın septalı olduğunu söyledi. Bu durumda operasyon mu yaptırmak gerekiyor?

Nişanlıyım ve evliliğime az bir süre kaldı. Daha önce cinsel deneyimim olmadı. Hayatımda ilk defa jinekoloğa kontrole gittim ve bana kızlık zarımın septalı olduğunu söyledi. Bu zar türü daha kalın oluyor ve ilk ilişkide sorun çıkarabiliyormuş. İlk geceden zaten korkuyorum üstüne bir de bu gelince çok üzüldüm. Galiba küçük bir operasyon gibi bir seçenek varmış. Bu konu hakkında deneyimi olan veya bir doktor ya da bir başkası bana ne yapmam gerektiğini söyleyebilir mi? Yalvarırım, evlilikten korkar oldum. Beyler- Bayanlar varsa doktorlar bana lütfen yardımcı olun :(

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Korkma sakın. Son dönemde çok duyar oldum böyle muhabbetleri de. Biz doktorların insanları rahatlatması gerekiyor korkutması degil. Septalı kızlık zarı normalden biraz daha kalındır evet ama bu kesin sorun çıkartacağı anlamına gelmez. Bak çok yakın tanıdığım ve bir hekim olarak çok beğendiğim bir arkadaşım var ismi Büşra. Bana bir mesaj yollarsan sana mail adresini vereyim. Ona bir danış. Sana anlatır uzun uzun. İlk gece yapman gerekenler konusunda da yardımcı olur. Hem bir bayanla konuşman daha doğru olur. Kendini açık ifade etmen açısından bir bayana danışman da önemli bence. Fakat korkma lütfen. Korkulacak birşey hiç değil.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• 8 çeşit zar içinde septalı yani parçalı olanlar en sorunlu olanı benim bildiğim.Bence panik yapma.Önsevişmeyi uzun tuttup dene ilşikiye girmeyi kendini kasmadan.Duruma göre davranırısn sonra.

1|0
    0|0
    • Sorunsuz güzel bir ilk ilişki yaşayamayacağım yani, off :( yemin ederim evlilik kabusum oldu.

• Sepatalınında ik çeşidi var.Tam septalı ise daha riskli olur.Sanırım seninki o yarı bölmeli değil.

• O konuda bir fikrim yok. Sadece septalı dedi :/

• Ben olsam;

-Aşkım doktor bunları bunları söyledi, eğer senin için de bir sakıncası yoksa bir ameliyat geçirmek istiyorum ?

+ (Sevgilini tanımadığımdan cevap için bir şey söyleyemiyorum, ben senin canının yanmaması için evet derdim)

... - Doktor bey ben ameliyata narkoz almış halde girmek istiyorum, acı çekmemek için.

Not: Gelecekte hem senin hem erkek arkadaşının şüpheye düşmemesi için erkek arkadaşının da ameliyathanede operasyonu izlemesi daha iyi olur. Veyahut kamera kaydı. (Bu dünyada hiç bir insanoğluna güvenme, doktorlara bile.)

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim, operasyonla kurtulmak bence de en iyisi olacak.

• :3 önemli değil hayırlısı neyse o olsun :)

• Sağol :)

• illa ilk gece ilişki olacak diye bir kaide yoktur.ön sevişmeyi uzun tutun.vajinal bölge iyice kayganlaşsın.erkek yavaş olmalı ve ekstra kayganlaştırıcılar kullanılabilir.kasılmayın ve ilişkiye girmeye çalışın.olmuyorsa moralinizi bozmayın eşinizle bir doktora gidin küçük bir operasyonla kızlık zarınızı ortadan kaldırırlar.sonra rahatlarsınız.çok nadir görülür.fakat dedigim gibi olmuyorsa zormamamak gerekir.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim, çok nadir görülürmüş evet, ben niye o gruba dahilim :( uff

• olsun herkeste bir problem illa vardır.esneklikte kimisi tarafından problem görülür..erkeklerde erken boşalma penis şekli falan olsun yine de tedavisi mümkün birşey bu.bende de var bir sıkıntı ama dert etmiyorum Allah vergisi yapacak bişiy yok.

• Haklısın :(

• Hastalik mi bilmiom ama gecmis olsun nisanlin seni seviosa sorun etmemesi gerek ona cok is dusuo seni rahatlstmasi lasim ama ona korkularinida anlatmalison

0|0
    0|0
    • Yok o sorun edecek bir insan değildir çok şükür, anlayışlı bir aşkım var :) inşallah üstesinden de beraber gelicez.

• Sorun yok ozaman mutluluklar size

• Teşekkürler :)

• ne kadar olursa olsun yavaş yavaş zorlama ile o zar yırtılıyoe sorun şu yırtıldığında en az 2-3 gün ilşkiye girilmemeliki yara iyileşsin sonuçta orda bir yırtık oluşuyor ve bu yırtılan yerin iyileşmesi sağlıklı seks için gerekli.

0|0
    0|0
  • korkma ve rahat ol anlat istersen nişanlına

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• nişanlına durumu anlat öncelikle. Ameliyat basit bir şey. Zarına ufak delikler açıyorlar. Ya da zarı tamamen yırtıyorlar. Ama güzelim sen önce şu ilk gece konusunda kafanı rahatlat. Çok acı veren bir şey değil. Yeterli ıslanma, yavaş hareketler ve eşinin anlayışı ile hallediliyor o gece.

0|0
    0|0
    • Yardımın için teşekkürler :)

• Bence bu durumu nişanlınla konuş

0|1
    0|0
    • Yakın zamanda konuşmayı düşünüyorum zaten, çok korkuyorum çünkü.

• O günün geleceğini biliyordun bir ömür kardeş kardeş geçmez bu hayat bence bu çok saçma düğün altın vs. Hevesine evlenseydim iki üç yıllık evli olurdum çoluk çocuk sorumluluk bana çok zor geldiği için düşünmüyorum keşke sende hazır olduğun zaman evet deseydin kimseyi vi sebepten sıkıntıya sokmaya hakkın yok

• Birbirini gerçekten seven iki insan,asla ama asla sevdiğinin sorunlarına yardım etmekten sıkılmazlar.Benim nişanlım gayet anlayışlı biridir ve böyle bir konuda da asla "beni sıkıntıya sokuyorsun" demez.Bencil insanlar böyle olacağını düşünür.Sorumluluk alabilecek bir karakterim var. Tamamen hazır olamamaktan kastın senin sorunun gibi çocuk bakamamak olabilirdi.Ama karşılaştığım böyle nadir görülen bir durum yüzünden ilk ilişkiden korkmam gayet doğal.Yerimde olmadın ne yaşadığımıda anlayamazsın.

Yükleniyor...