Kapat

Hristiyanlık hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Çok tanrılı dinler ile tek tanrılı dinler arasında bir geçiş döneminin ürünü bir din. (Baba - Oğul - Kutsal Ruh ve bunların her birinin farklı birinin temsil etmesine rağmen, aslında tek kişi olması)

Hristiyanlığın temelinin çok zayıf olduğunu düşünüyorum. Çürütülmesi kolay bir din. Zaten İncil denilen kitap çelişki yumağı. Eski Ahit ile Yeni Ahit arasındaki çelişkiler ondan da beter, Mesih isa'nın, Pagan ve eski mısır tanrılarından (Horus'un bakire doğması, 12 öğrencisinin olması, çarmaha gerilmesi vs.) apartılma özellikleride cabası.

Hristiyanlığın aslında, eski pagan dinlerinin upgrade edilmiş hali olduğunu düşünüyorum.

Güncellemeler:
Sitedeki hristiyan arkadaşlardan özür dilerim. Benim düşüncelerimin, kendileri için bir önemi olmamalı.

0|0
717

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 17

• aslına bakarsan hepsinin bir öncekinin upgrade olduğunu söylüyorlar. din sadece insanları yönetmek için bile uydurulmuş olsa çok gerekli bişey değilmi sence birde hani insan düşününce ilk upgradeyi kim yapmış diye bir garip oluyor sanki ? dimi

2|1
    1|0
    • Ama Museviliğin, Hristiyanlıktan daha temeli sağlam olduğunu düşünüyorum. Hristiyanlığın daha sonra gelmesine rağmen.

• onda yayılamamanın büyük etksi var yayılma alanı ve farklı kültür ve insanlara nüfüs ettikce özünden daha çok uzaklaşabiliyor dinler. Bu dinin değil insanların dini kendi çıkarlarına göre düzenlemesinin sonucu ;) Benim inancıma göre zaten ikiside deforme olmuştur son gelen kitap da o yüzden gönderilmiştir.

• Eski Ahit zaten Tevrattır ve Musa'ya tanrı tarafından gönderildiği söylenen kısımdır. Yeni Ahit İsa'ya tanrı tarafından gönderildiği söylenen kısımdır. Kuran'da da özellikle eski ahitte anlatılanlara çok benzer anlatımlar vardır. İslama göre İncil ve tevrat da allahın kitaplarıdır ve Muhammede ve Kurana inananlar diğer peygamber ve kitaplara da inanmak durumundadırlar.

İnsanlarda tanrı kavramı oluştuğundan beri şekillenen dinlerin sonrakilerle arasında bir benzerlik bir devam ilişkisi vardır. Her iki kitap da tıpkı Kuran gibi bunları insanlara bildiren peygamberlerin ölümünden çok sonra yazılı hale getirilmişlerdir.

Tek tanrılı dinlerin hepsinde pagan dinlerin kalıntıları mevcuttur. Örneğin kurban kesmek, kabenin etrafında dönmek, secdeye gitmek de bu şekilde algılanabilir.

En iyisi herkesin inancını kendine bırakmak, herkesin inancına saygı göstermektir.

0|0
    0|0
  • Beteri beteri vardır dedirten şey..

1|0
    0|0
  • Birşeyi çürütmen için maddi bir kanıt, elle tutulur bir ispata ihtiyacın var.

Eğer parametrelerin bu olursa bütün dinler çürütülebilir keza materyal bir sorgulamada bütün dinler mavi ekran veriyor zaten.

Din bir inanç konusu,o yüzden materyal tespitlerle sorgulamak pek anlamlı değil kanaatindeyim.

0|0
    0|0
  • ben müslümanım başka dinler beni ilgilendirmez

1|0
    0|0
  • Hahahahaha...

1|0
    1|0
  • dünyada binlerce din var hepsi yanlışta müslümanlıkla islamiyet mi doğru . din insanın özgürlüğünü kısıtlamaktan başka bir işe yaramayan fantastik birşeydir

1|1
    0|0
  • hristiyanlık çok bozdu, önünü alamadık

1|1
    1|0
  • tanrı bizi korusun.

0|1
    2|1
  • en son incili okumusutm oda hikaye kitabı diye kücük bir kitaptı hatırladığım kadarıyla şuan elimde olsa kaldığım yeri bulup okumaya devam ederdim sevgilerle joseus :)

0|0
    0|0
    • Hahaha. Süper tanım. Kesinlikle bir hikaye kitabı :D

• ozaman küçükdüm ben onu içindekilerin doğruluğunu ya da nasıl bir din olduğunu anlatmak için söylemedim dediğim gibi küçük bir çocuktum ozamanlar basıma bir kaç olay geldikten sonra merak etim ne okuduğumu bile hatırlamıyorum ve bastan okumak isterim bu arada joseus oyundaki nickim bazıları jesus diyo ama jesus Hz.İsa demekmiş bende yabnacılara Iam joseus diyorum not jesus diyorum :)

• Düşüncelerinin bir önemi yok :) İnanan insanlar olduğu müddetçe istediğin akdar çürüt :)

1|0
    0|0
  • Bu aslında islamdan bile saçma

0|0
    0|0
  • Kutsal hiçbir şey yok.

0|0
    1|0
  • xper alıp gidiyorum ben abla sorun yok :D

1|0
    0|0
  • zaten hristiyanlık sonradan tahrip edilmiş bir din ilk geldiği zaman müslümanlık gibiydi

1|0
    0|0
  • Tek yol Mazdaizm !

1|0
    0|0
  • Baphomet abla naptin ya

0|0
    2|1

Kızlar Ne Diyor 6

• al birini vur ötekine.

ayrica isaya yapilanlar islam da dogruladigina göre o da masalin yeni versionu oluyor.

2|1
    3|0
  • Seytana inanan ateist mi olur. Birkac gun evvel de ateizme bir inanis bicimi olarak bakmistin.

Rencide etmek icin soylemiyorum. Az bir oku. Az bir arastir. Ne bileyim arkadas.

1|0
    2|0
    • Offff konu bu değil.

İngilizcen varsa oku

link

İngilizcen varsa dinle

link

Sen kimsin ben rencide edeceksin. Ne okudun sen ? Ne biliyorsun ? Gel özel mesaja. Vereyim cevabını. Ama burası, bunun konusu değil.

• Church of Satan'ın ayinleri tamamen bireysel terapi amaçlıdır canım. Bende çok gereksiz buluyorum. Kendileri de inanmadıkları şeyleri yapıyorlar.

Ben ateizme inanış ne zaman demiştim :) Onu ironi olarak söylemiş olabilirim. Dediysem bile hatırlamıyorum.

İngilizcem senden iyi kötü demedim zaten. İngilizce biliyorsan oku diye rica ettim. Bilmen güzel. Sana kaynak atarken sıkıntı olmaz. Kitap da öneririm sana bir sürü. Öğrenirsin bir şeyler.

• Eski sorularina bak :). Ne sordugunu da bilirsin artik.

• İslam bitti bize mi dadandınız şimdi de? Çürüttüysen ne güzel.

3|1
    3|3
    • Güncelleme: değeri yok ama en azından eleştirilmemeyi hakediyoruz, satanist ya da müslümanlar gibi kafa koparan bir millet değiliz artık çünkü.

• Şeytan'a inanan kimse yok. Bu sadece bir sembol.

• satanizm tüm dinlere ama genel olarak hristiyanliga karsi kurulmus bir dindir. "seytan klisenin en sadik dostudur" satanizmden cikmistir. oysa ateizm herhangi bir yaraticiyi ve tüm dinleri reddetmektir. herhangi bir kutsallari da yoktur.

• banada çelişkili geliyor

1|0
    1|0
  • çok saçma bir din ne dedikleri belli değil

1|1
    2|0
  • Şimdi buraya ayet hadis yazanlar tek hak din islam vs diye slogan atanlar çıkacak.

Dinini kendi icinde yasayan ne güzel.

2|2
    0|0
Yükleniyor...