Beyin zarı da bekarete dahil mi, yoksa sevgiler mi çok ucuz?

Bakire diye birşey çıkarmışlar.. Kadınlarda oluyormuş. Hiç sevişmemiş desen öyle değil, hiç öpüşmemiş desen öyle de değil. Zar mı ne varmış bunların. Bizim soğanlarda da var, onlarda mı bakire oluyor yani? Aklım almıyor ki.

Neyse efendim şimdi bu bakire mi neyse ondan olmayanı sevmiyorlarmış.

Peki başkasının tuttuğu eli nasıl tutuyor,

başkasının öptüğü dudağı nasıl öpüyor onlar?

Ya başkasına daha önce bakmış o gözlere nasıl bakıyor,

başkasını sevmiş o yüreği nasıl seviyorlar?

Kalbin, elin, dilin zarı yok diye mi? Oysa beynin de zarı var, başkasını düşünmüş beyin bakire olamaz. Yoksa beyin zarım mı iltihaplanmış benim?

Cidden anlayamıyorum insanları, sevgi bir zara değişiliyor mu, sevgi bu kadar ucuz mu?

0|0
17|6

En İyi Kız Görüşü

• Güzel açıklama. Bu konularda genelde bir şey demem çünkü bunu ne dinle ne de kültürle bağdaştırırım. Ağza alınmayacak kadar özel ve bireysel olduğuna inanırım. İnsanların ne kendine ne de dillerine saygısı kalmış aslında. Bence vücudundaki ve ruhundaki tüm zarları kaybedip de sadece vajinal zara odaklanmış bir toplumun sevgi adına bir şey bilmediği kanaatindeyim. Sevginin bir zara baktığı ilişkiden kimseye hayır gelmez. Gelmeyeceğine inanıyorum. Keşke kadını bu denli aşağılamasalar, metalaştırmasalar da kimi nasıl seçeceğimizi bize bıraksınlar. Ben din ya da gelenek bekçiliği için bakire olan birinin aslen bakire olmadığına inanıyorum. Demek din olmasa, toplum unsuru ortadan kalksa herkes sere serpe açılacak. Ben 'dinimiz böyle dediği için...' diye başlayan cümleleri katiyen kabul etmiyorum. Ucu açık o cümlenin arkadaşım, sen ağzınla bana 'ahh din olmasa neler olurdu neler' demeye getiriyorsun gizli bilinçaltından. Ama bana desen ki, 'ben bakireyim ve bu benim kişisel tercihim ve kendi değerlerim', kimse sana bir şey diyemez. İşi seçimlere bırakın, kurumlara değil.

0|1
    1|1
    • Bak bak, nasıl da hatalar yapmışım yazarken. Kusurlar affola, klavye ile elin ortak sürçmesi.

• :0 bakış açısı, yaklaşım gerçekten çok güzel ve farklı ve gayet mantıklı. Harika bir şekilde dile getirmişsin zorlama bakireleri..

• Teşekkür ederim, birinin bazen demesi gerek böyle şeyleri :)

Kızlar Ne Diyor 16

• erkekler için bakir, kadınlar için bakire kavramı vardır. nedense hep kadın üzerine konuşulur, tartışılır.

iki cinsten de bu konuya önem veren insanlar tanıyorum.

bir insan kendisini sakladıysa (bu tercih meselesidir), bakir veya bakire birini isteyebilir, saygı duyarım. herkes birleşme yaşamak zorunda değil; o, kişinin kendi penis'i veya vulva'sı, isterse sadece işemek için kullansın, isterse seks yapsın, bu bizi ilgilendirmez ki.

ama kendisi laylaylom takılıp, "ben bakir/bakire istiyorum" diyen insandan cacık olmaz.

2|2
    0|0
  • aynı şey değil k.bakma

2|2
    3|1
  • sevgi o kadar ucuz değilde akıl çok pahalı olduğu için herkeste yok

0|1
    1|0
  • Haklısın.Katılıyorum sana.Zaten eskidendi aşk.Artık ne aşk var ne de sevgi bana göre.Kimsede bu saf duygular kalmadı ki.

0|1
    1|1
  • Çok güzel bir konuya değinmişsin kesinlikle çok doğru

0|1
    1|1
  • Bu konuya geç de olsa yazmak istedim.

Bakış açına hayran kaldım...

Gerçekten çok güzel bir soru.

Soruna verecek bir cevabım yok ama alkışlayabilirim seni :)

0|1
    0|0
  • güzel yazı olmuş

0|1
    1|1
  • haklısın..eline sağlık

0|1
    1|1
  • Çok güzel yazmışsın. Katılıyorum.

Kan fetişi var onlar da herhalde.

0|1
    1|1
  • Dudaklarımı evleneceğim adama saklıyorum. Onun dışında takılıyorum. Nasılsa diktirebiliyoruz. Öpüşmeyi sevmiyorum muhabbeti yalan yani. Maksat çeyize zarar gelmesin.

2|0
    1|1
    • güzel güzel :)

kız motifte yapabiliyorlar mı dikerken? merak ettim valla

dudak önemli, herşey orda başlıyor çünkü Katılmamak elde değil ^^

• cok güzel yazmissin katiliyorum sana bazi insanlar kiyafet gibi sevgili degisdiriyorlar nasil miydeleri kaldiriyor anlamiyorum iki gün sonra evlendiklerinde o eski sevgililerle kocasinin yaninda karsilasinca napcak tabi bu erkekler icinde gecerli

0|0
    1|1
  • bence beyin bakireyse, bedende bakiredir. ikiside aynı kapıya cıkıyor,beynı bakıre ama bedenı bakıre degıl gıbı bısey mantıklı gelmıyor bana. dusuncelerı,beynı bakıreyse bedenıde bakıre olmalıdır o zaman..dusuncelerımızle hareket edıyoruz sonucta.

1|0
    1|1
  • zardan adam - bu kafayla buraya kadar link

0|0
    1|0
  • sevgi bu kadar ucuz gerçekte bu kadarda acı

0|0
    1|0
  • ikisi arasında çok fark var .. ve şu bir gerçek ki bir çok insan karşısındakinin ilk sevdiği ilk baktığı ilk kokladığı olmak ister ..

0|3
    1|2
  • bu mantığa göre hepimiz kaşarlanmışız aslında..

1|2
    1|1

Erkekler Ne Diyor 6

• Bu ülkenin başbakanı bile "kadın mıdır kız mıdır" bilemem diyerek bakire olmayanları aşağılıyorsa, bunu burada sorgulamak hiç bir anlam taşımamaktadır .

Bakire ve bekaret kelimeleri bakir kökünden gelir.

Bakir de kelime anlamıyla "safiyetinden, temizliğinden, iyiliğinden hiçbir şey kaybetmemiş olmak"demektir.

Böyle derin bir anlam içeren kelimeden, tutup ta cinsellik olgusu çıkarmak tam bir ahmaklıktır.

Yaşadığımız kirli dünyaya rağmen böyle bir sıfatı taşıyabilen kişi zaten tertemiz kalabilmeyi başarmıştır.

1|1
    2|0
  • El ele tutuşmakla veya göz göze gelmekle cinsel birleşme yaşamak aynı şey mi senin için?

Empati kurmayı denedin mi hiç? Şöyle anlatayım sana istersen..

Annenin evlenmeden önce mahalledeki 7-8 kişiyle cinsellik yaşadığını düşün... Belki anlarsın o zaman... Belkide asıl baban onlardan biridir, öyle düşün bir de... Dünyanın 1001 türlü hali var. Belli mi olur?

Şimdi anladın mı?

Bu olay hala normal geliyorsa sana git MR falan çektir. Belki beyin zarında gerçekten tümör vardır da ondan anlayamıyorsundur...

0|0
    1|0
    • yaşayabilir ki.. annem eğer kendi isteyerek istediği adamla sevişiyorsa evlenmeden önce, bu sadece onun kendi tercihidir. Kimse, ona bedeniyle ne yapacağını söyleme hakkına sahip değildir. Evlendikten sonra aldatmak ise bambaşka birşey, bu kişinin kendi özsaygısı ile ilgili. Açıkçası annem, kızım, kız kardeşim, sevgilim, abim, dış kapının mandalı yoldaki kadın ya da erkek, fark etmez, herkes kendi bedeni ve ruhunu istediği gibi yönlendirebilir.

• çocuk olayı değişir ustam. Korunmayı beceremiyorlarsa sevişmesinler. Çocuklar aile ortamında büyümeyi hak ediyor. Çocukların böyle büyümesine laf ederim, ama annem ya da başka bir kadın, kendi cinselliği üzerinde tek mutlak söz sahibi olmalıdır, ona karışmam.

• Çok güzel doğru söyledin, şansımız yaver gitsin diyerek sallıyoruz Zarları, hepyek hep tek olayım, ama düşeş gelsin :D

0|1
    1|1
  • Bu dizeler sevginin mantığa yenildiğinin büyük bir göstergesi.

1|1
    0|1
  • bazılarının idrak edemiyecegi şeyler vardır

sen evlen idrak edersin jeton düşer

1|3
    3|2
  • bakire soğan iyi benzetmeydi...

0|0
    0|1
Yükleniyor...