Eşcinsellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben amsterdamda yaşıorum ve burda sık sık görüyorum, kızlar el elle tutuşmuş erkeklerde felan.. burda serbest, ben daha alıştım, şaşırmıorum görsem, ve tabiki saygı duyorum, ama türkiyede başka, orda öle birşey olsa ne tepki gösterir insanlar ve siz ne düşünürsünüz?

( sorry for my bad turkish )

0|0
28|28

En İyi Erkek Görüşü

• Valla allah mutlu etsin derim :)

hayır kimsenin tercihine diyecek birşeyim yok.

Zaten biliyormusun, insanları sadece fizyolojik olarak kadın ve erkek diye sınıflandırıp karşı cinsle ilişki kurmalarının normals ayılması ne kadar saçma. İnsan bedeni kadar ruhu da olan bir canlı, ben kadın vücudundaki erkek ruhlara ve erkek vücudundaki kadın ruhlara da inanırım. Cinsiyet benim için sadece bedenle değil ruhla da ilgilidir. Bu nedenle kendi fizyolojik cinsiyle ilişki içerisinde olanlar da gayet normal. İnsanları eksik sınıflandırmamız bizim hatamız.

3|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• fanatik bir heteroseksüelim, benimle herhangi bir temasa ya da düşünsele girmesinler, hayal etmesinler.Beni muhattap almasınlarç

Ama lezbiyenliğe negatif değilim, kendi hemcinslerimden ve kendi totomdan mesulum sadece.

1|1
    1|1
    • Nasıl bir ikiyüzlülük bu...

• ikiyüzlü demek sana mı düştü, illa bişey hissetmem mi lazım, mecbur muşum gibi, hakaret etmiyorum bişey demiyorum, totosu kaşınan zibidinin biri gene kalkıp hakaret ediyor.

• Bunu izlemeni öneririm.

link

• nasıl tepki gösterileceğiyle ilgili yorumluyorum.

burası biraz ilginç bi coğrafya arkadaşım. istanbul dediğimiz yerle bunun dışında kalan yerleri farklı ülkelermiş gibi değerlendir. sonra istanbulun orta yerini bambaşka bir gezegen olarak aradan çıkart. gerisini önemseme. o orta yer yani şimdi elinde kalan o küçük toprak parçasıyla, senin yaşamakta olduğun şehrin hiçbir farkı yok. geriye kalan yerler genel olarak sadece görüntüde gelişmiş durumdalar, kafa yapısı ortaçağ. eşcinsellerin insan muamelesi görmeyeceği şehirlerimiz var. amsterdamdaki özgürlük anlayışının buraya gelmesine binlerce yıl var diyebilirim.

ilginç bi coğrafya dememin sebebine gelince. ne hikmetse bu ülkenin yetiştirdiği en kıymetli sanatçı Allah rahmet eylesin bir eşcinseldir. halen yaşamakta olan ve halkımızın çok sevdiği başka bitanesi daha var ki o direkt travesti zaten.

1|0
    0|0
  • herkes diledigi hayati yasamakta serbest. Herkes aynada once kendine baksin.

3|1
    0|0
  • Eşcinselliği tasvip etmiyorum ama saygı gösteririm. Herkesin cinsel, dinsel, düşünsel tercihleri kendisini bağlar.

2|1
    1|0
  • Hollandalılar zeki adam anasını satim. Herifler eş seçiminde isteyen istediğini seçer dedi, esrar'ı serbest bıraktı ülkenin kalkınmasında etkili oldu bence

1|1
    0|0
  • insan karakterine uymayan bir kişilikdir. Doğru varken neden yanlışı tercih etmek zorundayız ... (Psikolojik nedenleri olabilir ama bu doğruyu değiştiremez...) Çöpün içindede gül yetişir ama o gül'ün çevresindekiler ve sen bitirsinsin o gülü ... "Bataklıkta yetişen gül bile olsa yakana takma."(H.z. Mevlana) Yani Bir şeyi bulunmadığı yerde aramak, onu aramamak demektir. "Allah’ın davetinden uzak ve nasipsiz kalan kimse, sultan da olsa dilenci gözlüdür."

2|1
    1|0
    • Eşcinsellik zaten bir tercih değildir. Sen kızlara ilgi duymayı ne zaman tercih ettin? Düşünüyorsun böyle bir karar anı bulamıyorsun deme? İşte eşcinsellerde aynı şekilde kendi cinsine ilgi duymayı tercih etmezler. Şu ana kadar yapılan araştırmalar bir kişinin cinsel yöneliminin oluşmasında genlerin, doğum öncesi hormonların ve bazı çevresel faktörlerin önemli rol oynadığını göstermektedir. Ve eşcinselliği heteroseksüelliğe dönüştürmeye başaran bir tedavi ya da terapi yoktur.

• Dürüst olmam gerekirse hastalık, sapkınlık veya psikolojik bozukluk olduğunu düşünüyorum. Gördüğüm zaman normal karşılayamıyorum hatta karşılaşınca bu ne .mk diyorum hepsi bu.

2|0
    2|1
  • Ben tepki göstermem her koyun kendi bacağından asılır.

1|0
    0|0
  • hormonal bır durum. diyecek bırsey yok oda insan evladı senın benım gıbı

2|1
    0|0
  • ne ... yerse yesinler bizi ilgilendirmiyor eşcinseller

1|1
    0|0
  • bir şey hayvanlarda yoksa doğal değildir , caiz de değildir , ama saygı duymak da gerekir

2|0
    0|0
    • Eşcinsellik, neredeyse dünya üzerindeki tüm hayvan türlerinde görülebilmektedir.Araştırırsan bununla ilgili birçok yazı bulabilirsin.

• link

Ayrıca bu videoyuda izle. link

• teşekkür ettim , ama hormon düzeylerini çalışmak lazım sanırım

• Kendim böle durumlara karşıyım ama olanada sonuna kadar saygılıyım..İnsanlar nasıl yaşamak istiyorsa özgürce istedikleri gibi yaşamalı..

2|1
    0|0
    • Nasıl karşı olabilirsin ki? Eşcinselliğin ne olduğunu tam anlamıyla bilmeden karşı olman çok tuhaf..

• Aynen öyle.. Teşekkür ederim anlayışın için

• eyw saol..

• İnsanoğlu işte o öyle bu böyle şu şöyle, herkes kendinden sorumlu. biz ne desek boş.

0|0
    0|0
  • saygı duyarım.

0|1
    0|0
  • Tercih midir, yönelim midir, eğilim midir, bükülüm müdür, falan mıdır, filan mıdır bilmem... Neyse ney kardeşim yaşasınlar istedikleri gibi, özgür olsunlar, hakları çünkü...

1|0
    0|1
  • saygı mı:d bundan kusura bkma saygı duyucal bır taraf yok

0|1
    3|1
  • Saygı duymuyorum, bize ters. Adam olsunlar.

0|1
    4|1
  • Tercihlere karşı tek yapılacak şey saygı duymaktır... O düşünceye set çekmek onun gelişimini durdurmaz. Size karşı nefret malzemesi bile olabilir. :))

0|0
    0|0
  • Öğrenciyken yaz okulunda kaldığım apartta oda arkadaşı olarak denk gelmişti eşcinsel bir arkadaş. Başlarda kıllandım. Ama baktım ki sorun yok. O da benim gibi insan

0|1
    0|0
  • sapıklıkla orantılı diyorum

2|1
    1|1
  • biz türk üz ve müslümanız.farkımız bu.

0|0
    2|1
  • tıbbi ve toplumsal hastalık olarak görüyorum

1|1
    1|1
    • Eşcinsellik hastalık katogerisinden 40 yıl önce çıkarılmıştır. Ve bir tercihte değildir. Şu ana kadar yapılan araştırmalar bir kişinin cinsel yöneliminin oluşmasında genlerin, doğum öncesi hormonların ve bazı çevresel faktörlerin önemli rol oynadığını göstermektedir. Ve eşcinselliği heteroseksüelliğe dönüştürmeye başaran terapi ya da tedavi yoktur.

• en.wikipedia.org/wiki/Biology_and_sexual_orientation

• xper puanım yetmediği için baştaki 3 w'yi yazamadım. Bu konuda türkçe kaynaklar kısıtlı olduğu için ingilizce kaynak veriyorum. Bu tür konularda cahil olmamızın sebebi de bu.

• istediği gibi yaşasınlar bana ne

0|1
    0|0
  • heee türkçen çok kötü ama "felan" kelimesini yazabiliosun "öle şaşırmıorum".

0|0
    0|0
  • hepsini yazdında parantez içindekini mi türkçe yazamadın :XD naparlarsa yapsınlar diorm sonuçta

0|0
    0|0
  • iğrenç bişey saygı da duymuyorum zaten sallamam umrumdada olmaz

0|0
    2|3
  • bir çok konuda olduğu gibi saygı duyarmış gibi yapıp sallamıyorum.

0|0
    2|1

Kızlar Ne Diyor 28

• Kimsenin cinsel tercihi beni ilgilendirmiyor , ben kisiligine önem veriyorum ! Escinsel is arkadasim var

2|1
    0|0
  • insanların bu yöndeki tercihleri tartışalmaz ve ayrıca bu tip insanlara sapık tecavüzcü gibi davranılması sinirimi zıplatır çok arkadaşım dostumda var her zaman saygı duyarım

2|1
    0|0
  • sorun etmem sonuçta kendi tercihi yönelimi. beni kişiliği ilgilenirir.

0|1
    0|0
  • her türlü yaşantıya saygım vardır. isteyen istediğiyle olsun.

1|1
    0|0
  • İnsan olduklarını düşünüyorum ve ne istiyorlarsa onu yapsınlar. Engellemelere karşıyım.

3|1
    0|0
  • el ele gezdikleri semte göre tepkiler değişir

0|0
    1|0
  • İnsan(!) olsun ne olduğu önemli değil.İçlerinde nasıl yaşamak geliyorsa bırakın öyle yaşasınlar.

2|1
    0|0
  • aşağıda arkadaş demiş elimde olmadan içim pek sıcak bakmıyo öyle insanlara he ama onların teercihidirde ben pek muhatab olmam diyorum

0|0
    0|0
  • Tanıdığım kişiler var. Maalesef toplumumuz bunu kaldırabılıcek bilgi düzeyınde değil. O kadar çoklar ki gizlıyorlar kendılerını. Tedavisi de bildiğim kadarıyla zor..

0|1
    1|1
  • hoş şeyler düşünmüyorum elimde degil :S

1|1
    0|1
    • Ahh yapma..

• değişik anlayamıyorum ama saygı duyuyorum zaten erkek nüfusumuz az birde birbirinize asık oluyorsunuz evde kalıyor kızçeler..

• bazı erkeklerin hemcinslerim için kayıp olduğunu düşünürüm o kadar.yani (Türkçeye çevireyim:) adam yakışıklıdır,karizmatiktir fakat eşcinseldir.şansı olmaz kızların.

0|0
    0|0
  • Düşünmedim hiç... Tercih meselesi... Ben tercih etmem ama... Ki bu gidişle aseksüel olacağım...

0|0
    0|0
  • lezbiyenleri seviyorum hoş cocukları bize bırakıyorlar;)

0|0
    0|0
  • tercih

0|0
    0|0
  • herkes kadar insanlar. 2. insan muamelesi görmeyi haketmiyolar. Canlar valla. Çok arkadasım var hiçbir kötülüklerini görmedim :)

0|0
    0|0
  • üzülüyorum :( o gaylar yokmu kendilerine yazık ediyolar ya erkek olsalar tas gbi olurlar coguda yakısıklı taksimde 5 den snra el eleler:D

0|0
    0|0
  • İnsanları cinsel tercihlerine göre sınırlandırmıyorum...

1|1
    0|1
    • Bu bir cinsel tercih değil,yönelim :(

• Yönelim belki doğru kelimedir.Sonuçta onların hayatı ben saygı duyarım...Karışmaya yada kötü bir gözle bakmaya hakkım yok.

• Allah yardım etsin

0|2
    0|2
  • olabilir yani. saygı duyuyorum ama çok ilgilenmiyorum kendileriyle.

0|0
    0|1
  • allah akıl fikir yardımlar ihsan eylesin.

0|1
    0|2
  • güzel hoş bişe.

0|0
    0|0
  • Yadırgamıyorum tuhafta gelmiyor arkadaşlarım da var hatta kuaförüm de eşcinsel.

0|0
    0|0
  • çarpık ilişkiler

0|0
    0|0
  • Kışt diyorum. Aşk ne alaka diyorum?

0|0
    1|1
  • günah...buyüzden hormonal bi bozukluktan kaynaklansa bile bence dr a gidilmeli falannn filann

1|1
    2|1
  • en iyi arkadaşım eşcinsel. biz kısıtlandığımızda özgürlük istiyoruz diye kendimizi paralıyoruz.sizde toplum baskılarından uzak, özgür olmalısınız..

1|1
    0|1
  • doğustan bazı hormanlar daha fazla üstün olabilir ama bana göre eşcinsell olsa bile yaradan tarafından sınavdır ve bu sınavı nevsıne hakım olarak geçmeli insan ..

0|1
    1|0
  • Aşk kategorisi? Ilginç...

0|0
    1|1
    • Çok zekisin ya sen! Cinsellik bölümü kabul etmiyor xper puanım olmadan !

• Toplum seni çok ezmiş her denilene atarlaniyorsun psikoloğa git. Ünlem

Yükleniyor...