Kapat

Ne yapacağım ben. Bir akıl verin

23 yaşındayım. Okulum devam ediyor. 11 yıllık sevgilimle bir süredir cinsel ilişkimiz de oluyor. Son ilişkide prezervatif kullanmamış sevgilim. 15 günlük hamile olduğumu öğrendim dün. Aldırmaktan yanayım. Ama bu sefer de sevgilimle tartıştık. Aldırmamı istemiyor. Anlatalım ailelerimize evlenelim diyor. Okulum bitmeden evlenmeme izin vermez ailem. hamile olduğumu da söyleyemem aileme. Ne yapacağım ben? Sevgilimi kürtaja nasıl ikna ederim?

0|0
10|35

En İyi Erkek Görüşü

• Şurdaki boş beleş insanların yazdıklarına takılma bekçilik musabakaları biteli çok oldu..

Hayatı duzene sokmadan gerçektende bakmanız ımkansız otesi birşey ki okulum var dıyorsun.

hem okurum hem bakarım dusuncen olmuştur ama bu mumkun değil..

Erkek arkadaşında hiç kahramanlık yapmasın; kendı sorumluluğunuzun altından kalkamıyorsunuzdur zaten ki ben bile oyle...

Aldırman en ıyı çozum çok da zaman geçmeden.. Hayatınızı duzene sokun ondan sonra düşünün edin boyle birşeyi...

3|1
    4|0
    • ben de böyle düşünüyorum ama sevgilim asla aldırmamı istemiyor. onu yok sayarak yapamam o işi. o da haklı. daha şimdiden bağlandı bebeğe. ilk söylediğimde ben hüngür hüngür ağlıyordum ne yapacağız diye o o kadar sevindi ki.

• benzer bir durumu bende yaşadım o yuzden hani bu kadar yardımcı olabılıyorum sana..

Hani o donem benimde okulum vs bitmişti işim gucumde yerındeydı.. Çok ciddi bir sorumluluk ve hani bu gençliği harcamak gezememek eğlenememek dusuncesınden doğru değil.. Cidden çok farklı..

Bende çok istiyordum ki ben mantık adamı değilimdir, o donemki kız arkadaşım istemıyordu aynı senin gibi..

Ama baktığımda cidden ben ıstemedığımden veya sevmedığımden değil.. Gerçekten sefil olurdu o çocuk >>>>

• ve neden sefil olmasına ızın verelim ki...

Gerçektende kahramanlığın erkeklık taslamanın bir mantığı yok...

Zaten kendısıde bu konuda sorumsuz davranmış etmiş ve içi içini yiyordur onunda

elınden geldiğince kavga etmeden konuş, olmadı artık aldır.. zaten daha embriyo hayat gelmedi daha ona..

Ne kadar iyi o kadar erken ve en onemliside seni dusuncenı onemsemeyen biri var karşında

kimse senden değerli değil bunuda bil.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 34

• bence bu denli kararlı ise bırak ailenle görüşsün hem seni çokta seviyor belli bu. Hevesini kırma hevesini kırarsan morali bozulacak senden de soğuma ihtimali olabilir. Yalnız sen o çocuğu istemiyorsan ayrı. Bu arada bu konuda en şanslı bayanlardan da birisin bana kalırsa. Kaç bayan hamile kaldığında sevgilisi evlenmek istiyor. Bence sayısı oldukça az. Azınlıklardan birisin sende.

3|0
    0|0
  • "Son ilişkide prezervatif kullanmamış sevgilim" siz orada değil miydiniz o esnada?

Neyse gerçek farzedelim biz yine de...

Oturun ailenizle konuşup onları ikna edin, sevgilinizi kürtaja ikna etmekten daha kolay olacağını göreceksiniz.

1|0
    0|0
  • bence evlenin. sen güzeli bu

0|0
    0|0
  • Ailene açıklarsan bile bu emrivaki gibi birşey olacak ve gönülsüz rıza göstereceklerdir. öte yandan aldırırsan da muhtemelen sevgilinle ilerde evlenme ihtimalini büyük ölçüde kaybedeceksin. Tahminim çocuktan kaynaklı bir soğukluk girebilir araya. Birde sen gerçekten evlenmek istiyormusun bu çocukla ya da onun böyle birdüşüncesi var mıyoksa sırf cocuk için mi evleneceksiniz ? Çocuk için se eğer evlenmenizi tavsiye etmem, ilerde problemler çıkabilir aranızda. En uygun yolu sevgilini ikna etmek gibi görünüyor kürtaja. henüz çok geçmemişken.

0|0
    0|0
  • Su an bır canlı ozellıgı tasımıyor zıhnını rahat tut. 4 haftadan once bırsey olusmaz. Ben bu cocugu dogurmam de sadece. Sonucta doguracak bakacak olan sensın. Hersey esıt olsada bazen bıreysel kararlar alınabılır bence. Saygı duymalı. Yaptım olcak olmuyor malesef bu konularda.

0|0
    0|0
  • Akıl sonradan ah çekmek için değil önceden tedbir almak içindir.

Bunun cevabını sana kimse veremez yaptığın işin arkasında dur, bir cana kıyma.

1|0
    0|0
  • Okulun ne kadar var daha?

0|0
    0|0
  • 11 yıllık sevgilinle bir süreadsjafkjdkgljklfhavbqhdaqhjkfdbjgjkahkvgdfhhhv

(beyin kısa devre nedeniyle yandı)

1|0
    0|0
  • al canım benim.. yapacağın kürtajın sonucu.. link

1|0
    1|0
  • Sevgilini kürtaja ikna etmene gerek yok, hastaneye gidip kürtaj olabilirsin. Çocuğu doğurmak ya da doğurmamak sana kalmış, bu sadece seni ilgilendiren bir şey.

0|0
    1|0
    • onun iznini almadan nasıl yapabilirim? onun da çocuğu bu.

• Yasal olarak izin almana gerek yok. Sosyolojik bazda soruyorsan o kısmı için verebilecek bir tavsiyem yok.

• Evlenmelisin, çocukda ciddi bak, bırak ailenle konuşmasına izin ver... O çabalayacaktır... Bu kadar güvendiğine göre elinden geleni yapacaktır...

1|0
    0|0
  • ya boşver aile korkusunu, çocuk evlenecem diyor daha ne istiyorsun. Aldırırsan sonra evlenelim demeyebilir bidaha ona göre.

1|0
    0|0
  • yapmasaydınız anam. bize ne sizin çocuğunuzdan. allah analı babalı büyütsün eğer doğurmaya karar verirsen.

0|0
    0|0
  • Bence sevgilin haklı, sorumluluğununda bilincinde aldırmak yerine evlenipde okuyabilirsin.

0|0
    0|0
  • Prezervatif Kullanmamış? Pardon seninle haberin olmadan mı birlilkte olmuş? Haberim yokmuş gibi çak panpa..

İşin gırgırını bırakırsak, karar verilmesi zor bir durum aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık.

0|0
    0|0
  • arkadaşlar yanlış bilgi vermeyin 5 haftayı doldurmayan ceninler alınabiliyor 5 haftadan sonra canlı olarak görülüyor öyle gunahtan söz edilebilir.aldırmanda sakınca olmaz için rahat olsun

0|0
    0|0
  • Cogu kisiyi takma bu forum yobaz dolu. Sen kendi istedigini yap. Hazir degilsen evlilige sakin evlenme. Erkek arkadasinida biraz gozyasi ve somuru ile ikna edersin.

0|0
    0|0
  • bence adam haklı

doğur çocugu, evlenin olsun bitsin

ilerde üzülebilirsin

2|0
    0|0
  • bende olsam buna izin vermezdim.eiğitimin yarıda kalacak diye o çucuğun canına kıyman kusura bakma vicdansızlıktır.evlen çocuğunu doğur eğitimine yine devam edersin

1|0
    0|0
  • Mevcut yasaya göre reşit olmuş (18 yaşını doldurmuş) bir bayan gebeliği 10 haftadan küçük olmak şartı ile sadece kendi imzası ile kürtaj olabilir. Ancak sevgilinin rızasını almadığın için aranızda çok ciddi bir problem olabilir.

0|0
    0|0
  • bu basit bir olay değil can var içinde vicdanına göre hareket et. o işi yapan arkasında da durmalı, o duruyor sen niye durmuyorsun.

1|0
    0|0
  • kürtaj yaptırırsan iyi olur yoksa çevredeki insanlar sana başka gözle akarlar ama yok ben çoçuğuma bakarım dersende çok iyi olur

bide kürtaj yasaklanmadımı ki ?

0|0
    1|0
  • yaşın genç duygularına güvenemiyorsun aldırman daha doğru olur bence

0|1
    0|0
  • evlen işte neden aldırcaksın

1|0
    0|0
  • evlenemeyeceğine emin misin

1|0
    0|0
  • evlenme teklifi ilgini çekiyorsa durma bence...çocuğu aldırmama seçeneği en doğru seçenek...

0|0
    0|0
  • yapmışsınız bir hata barı bunu hata ile düzeltemeye kalkmayın o çocuk suçu ne ?

0|0
    0|0
  • De ki bak bu çocuk doğrasa sana benzer dünyaya böyle bir insan getirmeye hakkımız yok.

0|0
    1|1
  • senin gibi katil bir kadın sonra anne olacak dimi yazık sen sevgilini haketmiyorsun normalde sevgilin aldıralım demesi gerekirdi evlenelim demiş sen hala aldırma peşindesin demek kariyerin uğruna bebeğinden vazgeçeceksin ben kadınlar kendi canından birine kıyamaz diye düşünürdüm seni görünce yazıklar olsun dedim ailene anlat ve evlenin o doğmamış bebeğin günahına girmeyin zaten evlenmeden hamile kalmışsın zina yapmışsın günahlar çukuruna düşmüşsün hemen tövbe etmelisin

1|0
    2|1
  • yaparken aklın nerdeydi bence kürtaj yaptırma hem çok büyük bir günah bir cana kıyıyorsun hemde sevgilini kaybedebilirsin evlenin sonra okula yine devam edersin okul evlenmenize engel değil kürtaj yaptırırsan sonra çok pişman olursun.

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 10

• 11 yıllık sevgilin diyorsun , artık yapacak en mantıklı şey evlenmek... çocuğu aldırıp da katil olma , bir de hayatının ileriki yıllarında bir dhaa çocuk bile doğuramayabilirsin , ona göre düşün

2|0
    0|0
  • Erkek arkadaşın doğurmanı istiyorsa aldırman doğru olmaz.Okurken de evlenebilirsin ayrıca.Baktın izin vermiyorlar annene anlatmaya çalış.

1|0
    0|0
  • 11 yıllık sevgilisinse ailen biliyor gidin evlenin ne güzel

4|2
    0|1
  • cok zor bır durum yazık gunah değil mı o bebege cok zor ama mıllet ne dıcek dıye yasama anene soyle ve aılene danıs ben ıstemrm katıl olmak de o senın cocugun hemen yıldrm nıkahı yapayn kmse anlamz!muutlaka yap.kurtaja zorlamak nasıl olurmus yok oyle bır dunya ya o sana bebegn hesap sorcak

0|0
    0|0
  • 12-13 yasındamı sevgili oldunuz?

0|1
    0|0
    • evet. ben 12 o 13. o zamanlar sevgili değil tabi. çıkma teklifi falan. birlikte ders çalışma okula gitme... yakın arkadaş gibi.

• valla sana aldır dierek günahına ortak olamam.karar senn

0|0
    0|0
  • iyi düşün taşın

0|0
    0|0
  • ya o ikinizden bir parça benim böyle bişe başıma gelse şu gün evlenirim nasıl kıymayı düşünürsün allahın verdiği cana

1|0
    0|0
  • Evlenmeden adamın altına yatmayı biliyosun maşallah yaa memleket ne hale gelmiş . Git kürtajını da ol hem zina yap hem cinayet işle sonra cehennemi boyla. Sevgilin senden daha akıllı ve daha edepli görünüyo. ...

5|2
    3|0
  • Bekarsan gidip tek başına kürtaj oluyorsun. 15 günlük hamile olduğunu nasıl anladın kan tesyi yaptırman gerekiyor öncelikle evde yapılanlar yanıtlıyor . Yasal süreyi gecmemen lazım . Dikkatli olun bundan sonra çok kürtaj kısırlık yapabilir.

0|0
    0|0
    • jinekololjik muayenemi bugün oldum

• Tamam o zaman arkadaşım süreyi geçirme aldiricaksan

Yükleniyor...