Din ve cinsellik arasında sıkışıp kaldım

Şimdi öncelikle yaşım 25 ve yüksek lisanstır falan önümde hala okul yılları var evlenmeyi düşünmüyorum. Henüz biriyle birlikte olmadım ama bunu istiyorum çünkü bu yaşımda hala yaşamamış olmam bana sağlıksız gibi geliyor ve ruh sağlığımı da gerçekten etkiliyor bu pencereden bakınca (suan yeni tanıştığım biri de var) benim çok da geç kalmadan artık cinsel hayatımı oluşturmam bir kalıba oturtmam lazım ki mutlu olabileyim sağlıklı düşünebileyim, çılgın bakire diye bir tabir vardır birkaç sene sonra o durum oluşabilir çünkü :) neyse işte bir yandan da din olgusu var ve ben gerçekten evlenmek istemiyorum kariyer sahibiyim ve bu fikre sıcak bakamıyorum evlilik öncesi cinsel ilişki günah bunu biliyorum ama iriyle birlikte olmazsam da dediğim gibi insanın doğasına aykırı yani. Bu çelişkiye düşenleriniz var mı? Ne yapmalıyım? Dini nikah falan demeyin

0|0
7|35

En İyi Erkek Görüşü

• Thales, ilk arkenin su olduğundan bahseder. ve kimi yorumcular bunu cinselliğe dayandırırlar. herşeyin temelinde yatan şeyin, evrenin temelinin kadın ve erkeğin sıvılarının karışması olarak nitelendirirler. mantıklı geliyor. hem fiziksel hem ruhsal olarak sağlıklı olabilmen için düzenli bir cinsel hayata ihtiyacın var. müslüman toplumlara bakarsan erken yaşta insanların evlendiğini görürsün. bu hayatını düzene sokmak, psikolojik ve fiziksel olarak rahatlamak için gerekli görülür. ama bugünün şartları değişti. insanların ergenliğe adım atar atmaz evlenmelerini bekleyemezsin çünkü yaşam koşulları bunu desteklemez. dolayısıyla bu da evlilik dışı ilişkiyi meşrulaştırır. ayrıca şunu da söyleyim, ben müslüman değilim ve bu söylediklerimin hiçbirine inanmıyorum. sadece senin sorununu ve isteklerini meşrulaştırmaya çalışıyorum ;)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• sen zaten evliliği düşünmemek ya da karşı çıkmakla dini kuralı yıkmış oluyorsun. evlenmek tüm insanlara emirdir. hiç bir zaman evlilik kariyeri etkilemez. bu insanların düzen kuramamasından kaynaklanır. bir sürü dünyada nam yapmış ve kariyeri ile kendinden söz ettirmiş bir sürü evli insan var. ona kalsa tüm başkanlar millet vekilleri bakanlar sanatçılar... hepsi bekar olmalıydı

kariyer saçmalığı yani evliliğin engel olcağı saçmalığını bir kenara bırakmanı öneririm. cinselliği de yaşamak zorunda değilsin. sağlıkla alakası sadece ilişki yaşamış olanlar içindir. hiç ilişki yaşamamış birine sağlık sorunu olmaz. belli bir cinsel düzeni kurmuş yaşayan insanların ilişkiye ara vermesi sağlık sorunu çıkarır hiç yaşamamış için değil. evelenip cinselliği yaşamanı öneririm. kendini bedeninin kimsenin paylaşmasına seni cinsel obje olarak kullanmalarına izin verme. esas bu senin kariyerine çizik atar

1|0
    0|0
  • Düşününce zevkin seni haklı kılıyo ama haklı değilsin . He hiç evlenmicem diyosan , güvenilir birini bulup dost hayatı yaşicaksın ama din den bahsetmiceksin . Hayat sex demek değildir , insanlar vermeden de sağlıklı düşünüyor ama seni anlıyorum ve dediğim gibi din demiceksin günahını bile bile yapıcaksın , benim yanım da sen de yanarsın artık :D

__ ya of çok sıcak ya demin eridim tekrar dirildim bide susadım irin içtim

__ sus anlatma be , ne miğdemi kaldırıyon zaten biraz dan eriyip gene dirilcem . Hayırdır sen niye yanıyon :D

__ ya ben evlenmek istemiyodum ve dost hayatı yaşadım , işte burdayım , keşke ks de ki o çocu dinleseydim

__ hangi ks

_ya kızlar soruyor.com vardı orda bir çocuk uyar mıştı beni

__ niki neydi

__ hatırlamıyorum ya hayat lı bişeydi

__ evet o bendim Hayat Ayna Sn Yansımasıydı dimi :D

__ aaaaa inanmıyorum evet :D eeee sende gte gelmişin :D

__ evet gte geleceğimi bildiğim için uyarmıştım seni :D ıyyyy suratın dan iin akıyo :D

Gibi gibi ben yanımda yer ayırtıcam sana :D

0|0
    0|0
    • Berbatti biliyosun dimi :)

• Tesekkur ederim zaman ayirdigin icin

• Ricam Dasın . İyi geceler .

• Cinsel ilişki yaşamamış olman eksiklik değil. Eksiklik olarak görüyorsan ve dini olarakda rahatsızlık duyuyorsan evlenirsin. Resmi olarak evlilik yapmayayım, sevgilim olsun, cinsellik yaşayayım ve dini olarakda sorun olmasın diyorsan biraz arkadan dolaşıp dini nikah seçeneği kalıyor. Bunu da demeyince iki düşüncenden birini ekarte etmen gerekiyor.

0|0
    0|0
    • yalnz şunu unutmamak lazım..dini nikahında bir adabı usulü vardr..yanii eğer ki nikahı sadece cinsellik için yapıyorsa bu nikahın hükmü nedir sizce? bence çok cahilce işler yapılıyor..kuranı bir araştırın bakalım dini nikahın hükmü nedir..gerçekten üzülüyorum halimize :(

• önemli olan türkiyedeki nikah olgusu değil..kurandaki nikah gerçeğidir.

• Cok celiskili cok

• Valla senin doğanı yaratan bunun dayanılmayacak bir problem olmadığın ı düşündüğü için izin vermemiş buna.

tasavvuf aşkı ile dünyevi ihtiyaçlardan kendini uzaklaştıranları gördkten sonra bence bu seninki züğürt tesellisi gibi geliyor bana. bende aynı durumdayım. sabredebilecek durumum var.

2|1
    0|0
    • Evet tamam da olene kadar evlenmemekten bahsediyorum ben sifir iliski mi demek bu yani

• ne yaşım küçük nede evliyim :))

• Libido farkliligi diyebiliriz o zaman

• ne demek yani insanın doğasına aykırı yaa. bakıyorum da siz de erkekler gibi artık bu bir ihtiyaç demeye başladınız. olu mu öyle şey hanfendi. yapmayın etmeyin eylemeyin. nolur!

2|0
    0|0
    • Sadece erkekte mi olur allah askina ya kim uyduruyor bunlari

• Peki kendimi nasil dziginlemeliyim onerin var mi?

• başka şeylerle ilgilen, kendini kariyerine ver. arta kalan zamanda kendine uğraş bul. inancın ne durumda bilmiyorum ama oruç tutmaya çalış. kafanı dağıt sürekli.

• bir çok soruna cevabı kendin vermişsin zaten , bende 19 yaşındayım ayrıca erkeğim ben etrafımda erkekler yani arkadaşlarım yok işte şöyle yaptım yok böyle yaptım diyor. Ben onları hoş karşılıyorum sonuçta herkes kendinden sorumlu ben dindar biride değilim hani ama düşüncem bu yönde evlenene kadarr da bu tür şeyleri düşünmüyorum. Ruh sağlığından bahsetmişsin yukarıda sanki biri ile birlikte olunca ruh sağlığın iyi mi? olacak ...

0|0
    0|0
  • dini nikah deme diyosun.günah olmasın diyosun.sevişcem ama diyosun..ee sende ne emmeye ne gömmeye geliyosun !

1|2
    0|1
  • Hayat senin hayatın,mutluluk senin mutluluğun,organ senin organın,karar senin kararın.giren bizemi gircek ki?bize akıl danışıyon.kimi ver der,kimi verme...

0|0
    0|0
  • kısaca soyle diyeyim istedgini yap sonra buraya gelip acaba hamile kalmısmıyrım dır surtunme yoluyla oldu yok içeri bosalmadı vsvs die gelmeyin ne ypaıorsanız sonucna katlanın sonra turk halki cok ta rörörö dmeyin

0|1
    0|0
    • Ne sacmaliyorsun yahu kac yasinda kadinim surtunme yoluyla ilisi mi yasiycam allah askina ya ailesinden korkan kiz cocugu muyum ben kim sokuyor bunlari kafaniza surtundugunuz kizlar mi cogunuz oyleleriyle evleniceksiniz biliyosunuz dimi ve bunu asla bilemiceksiniz kizlardan ala oyuncu yok cunku. Ben gercek iliskiden soz ediyorum

• bne sana surtunerek ilişkiye girecekmisin die sormadım benim demek istedgim buradaki kızlar ve erkekler için genel knusmaydı sevgilimle ilişkiye girdim hamileyim die soyluyorlar onlar içindi yazı ayrıca emin ol ki benim kız arakdasım evlenmeden senıngiib ilişki meraklısı değil senın gibi değil aradaki fark bu !

• Kiz arkadasini kutluyorum senin bilincaltini gormek istemezdim dogrusu, ve korunma gibi birsey var yetiskin insanlar bunu dogru bir sekilde yaparlarsa burada hamileyim vs sorular da sorulmaz bu benim problemem degil

• çıkmaz bir yola sokmuşsun kendini. fakat dizginlemek gerekiyor sanırım. ya da dizginleyemiyorsan yapıcak bişey yok. dine bağlamamak lazım.

0|0
    0|0
  • dinini biliyorsun pek birşey yazaya gerek yok gunahta senin sevapta bu konuda akıl pek işe yaramaz senin içinde varsa zaten kimse engel olamazki niyetin neyse osun yapsanda yapmasanda

0|0
    0|0
  • bence evlen. evlenince de okuyabilirsin

2|0
    0|0
    • Evlenmek istemiyorum okulla alakasi yok samimi bulmuyorum sevgili hayati hosuma gidiyor

• e o zaman sen kararını vermişsin. ver kurtul :)

• Ver gibi tabirleri hos degil, cevap icin tesekkurler

• ya dinsel düşün sexten uzak dur ya da cinselliği tat dini rafa kaldır. kariyer hayatın her anında devam edemeyebiliyor sakın evlenmicem deme ilerde evlendiğin zaman eşinin sana bakış açısını da düşünmeyi ihmal etme.

0|0
    0|0
    • Acikcasi benim bakis acimdan baskasi pek umrumda degil umrumda olan saglikli bir birey olmak ve diger tarafta hesabimi rahat sekilde verebilmek

• ozaman başka şeylerle yetin üstten sürtün öpüş seviş ama girişme .

• yap gitsin sıkıntısı olmaz ne yapmak istersen ama illa sonuna kadar yaşama yüzeyselde yaşayabilirsin ?

0|0
    0|1
  • tanışalım mı? önce oturur konuşur tartışırız. sonra yapmaya karar verirsen o konuda da yardımcı olmaya çalışırım.

0|0
    0|0
  • Sirf bu yuzden kiz benle konusmuyor, neymis kariyer yapacam seni mesgul etmeyeyim, bir sans versen karsi tarafa olmaz mi ki?

0|0
    0|0
  • arkadaşım 1 kere dünyaya geliyoruz dini görüşünek karışmam ama cinsellik bir ihtiyaçtır evlenmeyi düşünmüyorsan yap seninde dediğin gibi kafan sürekli orda yaşarsan sana sıkıntı olur bence sex yap

0|0
    0|0
  • senline tanışalım :P

0|0
    0|0
  • sanal yapmayı denedinizmi ?

0|0
    0|0
    • Ya allah askina o gunah degil mi her sey zar mi yahu yirtip atasim geliyor boyle diyenleri gordukce, arkadasim ben zar pesinde degilim diger tarafta verecegim hesap pesindeyim

• Iste dini nikahi bu yuzden istemiyorum cinsellik icin nikah mi kiyilirmis, allahim ya cok celiskideyim. Evlenirsem de mutlu olamicam adim gibi biliyorum cikis yok iyice kafamda buyuyor hersey

• Ya yapmayacaksınız ya da dediğim gibi günaha gireceksiniz. Ama bu gidişle günaha girmeniz kaçınılmaz.. özellikle karşınıza bunu uygulayacak birisi çıkarsa..

• Kariyerine saygı duyacak biriyle evlen. Evli olarak kariyerine devam et:)

1|0
    0|0
  • sktr et 2 duaya bağlarsın işi ;)

0|0
    0|0
  • yualibabyyy

0|0
    0|0
  • karar senin ben bekleme derim

0|0
    0|1
  • bencede sağlık açısından en azından cok takıntı yapıyosan yapmalısın

0|0
    0|1
  • Seviş

Kızlığını ver

Doya doya sex yap

bu duygulardan mahrum kalma

0|1
    2|2
  • Yaşın kaç ve bugüne kadar herhangi bir sevgilinle hiç seviştin mi?

0|0
    1|1
    • Okumadin dimi

• Sonunu okurken başını unutmuşum :P

Daha gençsin. Dün çok şey diyecektim ama şimdi işteyim kafamı toparlayamadım. Hayatını dilediğin gibi yaşamalısın.

• bak ne güzel demişsin insan doğasına aykırı ve din de bunu yasaklıyor. aslında cevabı bulmuşsun haberin yok.

0|0
    0|1
    • Insan dogasina aykiri buldugum o degil, hayatim boyunca hic iliski yasamamak

• Yani bilime demek istedin galiba, bilimde herseyin bir aciklamasi vardir gibi, bunlari bir ara baya arastiriyordum ve icsel olarak saptigimi farkettim ve korkuya kapildim o korkuyla yasayamayacagim ici su an sorgulamak istemiyorum acikcasi. Beni anlarsin cunku eminim sen bunlari coktan astin

• istersen bana mesaj atabilirsin. hassas bir konu olduğundan burası devam etmem için çok doğru bir ortam olmayabilir.

• Valla al benden de o kadar.Ben de gram istemiyorum evlenmeyi kızların tripleriyle uğraşmayı bir sürü sorumluluk vs. Evliliğin tamamı sex olmasa da bence %95 i sex. Bir çözüm yolu bulmam lazım buna ama nasıl?

0|0
    0|0
  • dini nikahsız beraber olursan zina yaparsın.

imam nikahını kıy ondan sonra ne yapıyorsn yap

0|0
    0|1
  • Bu Allah'la senin aranda olan bişey..Doğru olan yapmaman ama yapmak istemende doğal.Ben erkeğim ama aynı durumdayım..Çok iyi anlıyorum seni.Çünkü kariyer bir yana bakma sorumluluğunda olduklarım var.evlenirsemde bu bana engel olacak.İki ucub.klu değnek yani :)

0|0
    0|0
    • Hah iste bu ya, bu arada kalma da ayri bir dert hele de erkek arkadasin varsa iyica karmasaya donusuyor iste evlilik cok soguk cok uzak evlensem mutlu olmamicam biliyorum kendimi evlen demek kolay ama hayatimda oturmus kurallar istemiyorum insanlar anlamiyor kesinlikle

• Evet baglanmak iste adi ustunde bu fikir ben tedirgin ediyor nedense

• sen gizli ben gizli :) uzun uzun konuşmak isterdim aslında:)

• Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 7

• kariyer derken akademisyen misiniz?

0|0
    0|1
  • Canım kimse sana dini nikah öneremez zaten çünkü artık resmi nikah olmadan dini nikah kıymak suç ve imamlar kıymıyolar.

Ayrıca hiç evlenmeyi düşünmüyosan istediğini yaşamalısın. Sonuçta bu hayat senin ,bu beden senin kimse seni yargılayamaz ve hesap soramaz. Neyi niye yaptığını Allah zaten görüyo. Dğerlenirmesini o yapar ama bence senin mutsuz olmanı istemez.

0|0
    2|1
  • sevdğin biriyle sevişme belki...günah tabi o ayrı...ama sevmedğin biriyle yapasan pişman olma ihtimaln yüksek..ayrıca evet günah ve sen nefsine hakım olabildğin sürece iyisindr...

0|0
    0|1
  • okumana bak ve seviş. kimsenin bir bok demeye hakkı yok.

0|2
    2|2
  • pişman olcağın işler yapma derim sana...

0|0
    0|0
  • erkeklere derdim aklı sikinde galiba diyee..ama bence senin de aklım amcığında güzelimmm! hem evlilik hem kariyer yapann bir sürü kişi var..hem de ünlüsünden ünsüzüne kadar..sen boşuna laf salatası yapmaa ortalığa..kendini de kandırmaa..vicdanını susturmaya çalışıyorsun günah diye düşünüyorum diyee..ama sen ne günahı ne de ahireti bilmeyen birisin..biliyor olsaydın çıkıp da buraya lanse etmezdin bilee..otur biraz düşün..!

0|0
    1|1
    • Ya allah kimseye vermesin cidden bak beni gram anlamadigi cok acik ben samimi bir dille anlatmaya calisiyorum cozum istiyorum ya da alternatif bir kiz cikiyor asagiliyor seni tanimadan yargisiz infazin babasini yapiyor sonra gunahtan bahsediyor bana dokunan tam da bu

• bende aynı senn durumdayım ve ne yapıcam hc bilmyrm

0|2
    2|1
    • bende aynı senn giyim ailemn mutsuz bir evlilği vardı ve bende korkuyorm

• umarm canım

• bır erkek olarak aslında hadı gelın sevıselım demek gecıyor ıcımden ama 25 yasına kadar bekaretını koruya bıldı ısen helal olsun dıyor ve alnınız opuyorum sızı bu yasa kadar yapmadı ısenız aklınıza geldıgı anda abdest aldın oturun dua edın ve ıkı rekat namaz kılın belkı sızı engeller bu unuttur

Yükleniyor...