Nasıl adam olunur/Adam nasıl olunur?

Bu soruyu sormak için çok düşündüm ve sormaya karar verdim.Soru genel olarak hemcinslerime yöneltmek istiyorum ama kızların da düşüncelerini almak istiyorum.Sorumu sormadan önce bir psikologa gitme düşüncemin olduğunu belirtmek istiyorum.Küçüklüğümden beri sıkıntılı bir hayat geçirmiş bir insanım ve kendimi bildim bileli içine kapanığımdır .Kendimi eskiden ne çocuk gibi hissettim ne de şu an bir genç gibi hissedebiliyorum.Bundan dolayı güzel tek bir anımın olmadığını üzülerek söylüyorum.Kendimi çirkin ve kilolu hissediyorum.Bu yüzden hiç özgüvenim yoktur kendime.Kendimi hep hemcinslerimle karşılaştırmış ve kendimi hep üzmüşümdür.Bu hayatta benden daha iyiler benden daha kötüler olacaktır elbet ama kötülere bakıp şükretmek yerine iyilere bakıp küfrettim kendime.Hemcinslerim gibi olamadım anne eksikliği baba eksikliği madi manevi hep boşluktaydım.Erkek gibi erkek ,genç hissedemedim kendimi.Benim için erkeklikle doğru orantı kurduğum futbol,halı saha maçı,karı kız muhabbeti tabiri caizse pek giremedim.Kendimi eksik hissettim ve maalesef bu eksiklik bende cinsel yönelim bozukluğu olan yalancı eşcinsellik hastalığına itti.Eşcinsel olmadığımı biliyorum çünkü kadınlara ilgim var fakat benden üstün gördüğüm erkeklere karşı da bir şeyler hissetmeye başladım ve böyle bir geçiş dönemi yaşadım.Daha da yıpranmış oldum.Bu yaşadıklarım heralde normal değil.Sizden beklediğim bu konu hakkında düşünceleriniz , tavsiyeleriniz ve yönlendirmeleriniz olucaktır.Sorum fazlasıyla uzun oldu ama dertliyim ve bir erkeğin başına gelebilecek en kötü şeyi paylaştım.Yazılarınız için şimdiden teşekkürler.

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Duruşun olmalı.Yerini yurdunu bilmelisi.bunlar varsa adamsındır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Yaşadiklarin tabii ki normal değil . Öncelikle bir insanin özgüveninin olmasi için kendisiyle barişik olmasi lazim , yani kendini beğenmelisin . Kendini kilolu ve çirkin hissediyorsan madem , kendini yakişikli ve çekici bir erkek yapmaya çaliş . Bir farkin olsun , saçlarina mesela kendine has bir şekil ver ve hep onu kullan , bir giyim tarzi edin kendine . Giyimine özen göster , yani dolabi açinca örtünmek için değil de; renk uyumu yakalamaya çaliş . Klasik giyiniyorsan tam uydur kendine , spor gyiniyorsan kapüşonlu falan spor şeyler giyin . Çok tarz değiştirme , çizgin belli olsun . Görüşünüş olarak diyeceklerim bundan ibaret şimdilik .

Gelelim karekter meselesine . Adam gibi adam olmak istiyorsun madem , yardimci olmaya çalişayim . "Sen adam gibi adam misin?" diye sorarsan hayir değilim , ben olamadim . Çok insanin gururunu kirdim , kibirli oldum , kizlarla oynadim , paraya önem verdim , sözümü tutamadiğim zamanlar oldu falan filan . Sana "Dediğimi yap , gittiğim yoldan gitme" demek istiyorum açikcasi .

İlk olarak; her zaman kendinden emin bir duruş sergileyeceksin. Yani sana bakan bir insan senin mert ve delikanli bir erkek olduğunu anlayacak . Ama burda sana da sorumluluk düşüyor , sadece görüntüde güven vermemelisin . Ok gibi bir adam olmalisin , sözünün eri , hak hukuka önem veren , kimsenin ahini günahini almayan , oturmasini kalkmasini bilen , kendinden çok çevresindekilere saygi duyan (bu sayede insanlar da sana saygi duyacaktir) . Atiyorum ismin Murat ise , "Murat" dedikleri zaman akillarda tek bir olumsuz şey oluşmayacak .

Adab-ı muaşeret kurallarina harfiyen uyacaksin . Mesela randevuna zamaninda geleceksin , bir ortamda telefonun çaldiği zaman açmadan önce "Pardon" diyip uzaklaşinca konuşacaksin . Bayanlara her zaman öncelik vereceksin . Tartişmalarda "benin dediğim doğru" diyerek sesini yükseltmeyeceksin , her zaman naif nazik ve kibar bir erkek olacaksin . İnsanlarin zoruna gidecek laflar etmeyeceksin (pot kirabilirsin o ayri , hepimizin başina geliyor) . Sonra kendine el şakasi yaptirma , çok kari kiz konuşma, kendine has prensiplerin olsun . Bunlar insanlarin dikkatini çeker , farkini ortaya koyarsin . Falan filan, örnekler çoğaltilabilir .

Ama ne yap et kendini sevip güvenmelisin , yoksa bbaştan kaybedersin kardeşim . Hadi bol şans sana.

0|0
    0|0
    • Yorumunu ve tavsiyelerini dikkatle okudum.Kendime çok kötü davrandım ve kendimi önemsemedim.Şimdi dediğin gibi kendimi çekici yapmaya spor yapmaya güzel giyinmeye çalışıyorum ancak senin de gördüğün gibi olanları kendime yediremiyorum.Sabırsız bir insan olmam da zamana bırakmamı engelliyor.Başaramama korkusu da var.Eklemek istediğin tavsiye ve yönlendirmeler olursa çok sevinirim.Ayrıca zahmet edip de yazdığın için teşekkür ederim.

• Rica ederim kardeşim ne demek . Senin de söylediğin gibi sabir önemli bu olayda . Bak Allah sabri dağlara veriş , dağlar kaldiramamiş insana vermiş . Sabreden insan istediğini elde eder , güven bana . Dediğim gibi sen kendine güven ve bu yolda sabirla , azimle ilerle . Hayalindeki gibi bir adam olduğun zaman teşekkür edersin :)

Sormak istediğin birşeyler olursa ben hep burdayim , rahatsiz olmam sorabilirsin :)

Yükleniyor...