Sanırım Sosyal Fobiliyim..

Nerden başlayacağım bilemiyorum ama bir süredir araştırıyorum sosyal fobi konusunu ve çoğu belirtinin bende olduğunu gördüm.. Küçüklükten beri utangaçlık var bende mesela okulda hoca beni kaldırdığında hemen yüzüm kızarırdı..erkeklerle de aram yok küçükken tacize uğramıştım belki de bu yüzden bilemiyorum..

20 yaşındayım daha sevgilim olmadı.. ortama girdiğimde aktif olamıyorum ..akrabalar arasında da öyle(yakın olanlar hariç) maşallah ne hanım kız uslu falan diyorlar ama ben bu durumdan hiç memnun değilim..annemde de psikolojik rahatsızlık var bakırköye gidip geliyoruz bu da bende travma yarattı. babam da sürekli benim pısırık olduğumu söylüyor atılgan olmamı istiyor ..

şimdi ben bakırköydeki psikiyatristlere gitmeyi düşünüyorum (özele gidecek durumum yok) ama

çekindğim şeyler 1. doktora sorunlarımı anlatamamaktan çekiniyorum 2.doktorun vereceği ilaçlar bağımlılık yapar mı bundan korkuyorum .. sizce ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler

0|0
0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• aileden kaynaklı tamamen hayatındaki heranından aileni düşüncelerinden çıkarman lazım..senin hayatın devam ediyor..

2|0
    0|0
    • nasıl çıkarabilirim ki onlarla yaşıyorum..

• aileden gelir dedim ya..çevrene bak biraz küçük hayatından sıyrıl..

• keşke o kadar kolay olsaydı neyse sağol

• sorunun nedenini kendin biliyrsun benim güzel kardeşim doktor san senin enedene öyle yaptığını söleyecek çare bulamayacak ki senin zaten doktorluk bir ihtiyacın yok ve sosyal fobi durumuna gelince bunu hiç sevgilim olmadı durumu ile anlama. yapman gereken tek şey dışarıda zaman geçiriken vakit harcarken zevk alman birini davet et sinemaya ya da başka br yere kalabalık ortamlara girmeye alış gerçi üniversite de olursan zaten öyle ortamlarda ister stemez bulunursun

0|0
    0|0
    • arkadaşm üniversitedeym zaten ama daha bir arkadaş edinemedim sorunum gerçekten ciddi.. geçici bir sey olsaydı anlardım

• ya lütfen bir geçer misn

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...