Tutucu ailem ve eşimin tehdidi?

Eşimle evlendiğimde bakire değildim. Ama sevgili olduğumuz dönemde bunu ona söylemiştim. O da beni çok sevdiği için bunu problem etmemiş ve benden ayrılmamıştı. Lise çağında yaptığım bir hatanın bedelini ömür boyu çekeceğim aklıma gelmemişti...

Beni o şekilde kabul etti etmesine ama her tartışmamızda bunu benim yüzüme vurdu. Evlendiğime pişman oldum onunla... Sonra bir mucize sonucu birşey öğrendim. Eşimin annesinin ilk evliliği değilmiş. Gençken evlenmiş bakire çıkmadı diye bir hafta sonra geri yollamışlar. Abileri dövmüş, o da kendini kurtarmak için sırayla köyde 5 gence iftira atmıuş, bir onunla oldudemiş ertesi gün o değil bununla oldu diye köyü birbirine katmış. En sonunda bir kaç ay sonra eşimin babasını bulmuş ona kaçmış hayatını kurtarmış.

Bana karşı da çok çirkeftir kaynanam. Yapmadığım halde namusuma sürekli iftira attı hatta torununun bile onlardan olmadığını ileri sürdü... Yani onlardan çok çektim. Babam da ben yüz bulup baba evine dönmeyeyim diye hep sabret evlendin artık diye kestirip atardı. Enson bir buçuk sene de ben 20. dayağımı yiyince babam artık gitmiyorsun bu işin tadı kaçtı gelsinler alsınlar dedi. Onlarda gelmediler, zaten dünden razıydı kaynanam benden kurtulmaya...

Sonra eşim ben gitmiyorum diye beni tehdit etti seni rezil edicem diye, yaparsan bende sır gibi sakladığınız o olayla seni rezil ederim dedim telefonu yüzüme kapattı. Dün de abimi aramış ben oraya gelicem, anlatıcaklarım var ondan sonra ne annen ne baban ne sen bakmıycaksınız onun yüzüne demiş. Neden demiş eski sevgilisiyle alakalı demiş kapatmış konuyu. Abim gelip sordu bana yine ne iftira atıcaklar merak ettim dedim. Ama içime öyle derin bir acı öyle bir korku saplandı ki... Ailem aşırı tutucu ve ben ne yapacağımı bilmiyorum, ne yapmalıyım arkadaşlar bana bir akıl verirmisinz?

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• zamanında size yapmaynı diye ısrarla tembihlenmiş olmasına rağmen 3dk lık bir zevk in tüm geleceğinizi mahvedebliyorsunzu ..olan olmuş

peygamber efendimiz" kimseyi ayıplamayın aynı ayıbı işlemedikce ölmezsiniz"buyuruyor,bu bağlamda bir başkasını ayıplamak kendi geleceğinide aynı hataya düşürmek demektir.ailenizin terbiyesi gereği tevkküüde sabrıda iyi bilyor olmanız gerekiyor siz sabredin kayınvalidenizinde eşinizinde yaptıklarına göstereceğiniz sabrın sounudna mutlaka rabbim sizi muaffak edecektir,birldiğiniz sırrı sır olarak saklayın ifşa ediyor olmanız size yakışmayacağı gibi onlardan bir farkınızda kalmaz onun ,içni bırakın insanların kötülüklerin yüzlerine vurmayın bu şekilde tehtit etmeyin.siz alınız açık yaptıklarınızdan eminseniz rabbim size bir kapı açacakdır emin olun,öncelikle evledınız husussunda düşünelim madem şüpe ediyorlar ozaman dna karşılaştırması yaptırsınlar olsun bitsin:) eşiniz abinize söyleyecek diye tehtitmi ediyor :))) ozaman adama derlerki "madem bukadar namus düşkünü idin ,madem iffetine bukadr düşkündün neden kabul ettin?" evlenemden önce kabul etmeseydi ozaman kara kara düşünün derdim ama şimdi adam almış eş olarak kabul edip koynuna sokmuş namus ar haya şimdimi aklına gelmiş derler...bence abinize,ailenize söyleyecek diye panik yapıp bahsetmeyin sabredin sakin olun ve bekleyin derim ,bakarsınız o şerefsizliği eşinz yapmaz sizde anlatmış olmanızla karlısınız ozamanda sizin ini kötü olur...haa şayet öylebir şerefsizlik yaptı diyelim eşiniz ozamanda tavrınızı bozmadan bunu "bunu anlatan eşim" dersiniz:) anlayana tabi:))

0|0
    0|0
    • Dna da yaptırın dedim ben bu evde durmam dna yaptırın bu kadın o kağıt parçasıyla torununu yüzünü görmeden yaşıyacak benim bu evde işim yok dedim ne yaptılar ettiler kapattılar konuyu.

• ailesi bekarete bu kadar önem vermese daha iyimiş toplum baskııs yeter ya yazık şu kzıın çektiği. sırf başkasıyla birlikte oldu diye her kavgada yüzüne vuruyormuş. erkekler böyle işte birşey yap hemen o* olursun namussuz olursun. namus ne arkadaş sırf kadın üzerinden yürüyor

• eğer yorumlarıı okuduysanız bekaret meselesinin eşinin kabullenmesi ile bittiğini belirtmeye çalıştım madem böyle bir hassasiyetleri vardı baştan kabullenmeyeceti kabullendiyse artık onun sorunudur soran hanımefendinin değil.yaşanılanlar elbette çok acı hiç bir ifadeyi göz ardı etmiyorum ama yuvayı kurtarmak inanın yaşanılan acılardan daha önemli.

Erkekler Ne Diyor 9

• Ya bunlara adam demeyi bırak insan denmez! Birincisi böyle bir hata insanın yüzüne vurulur mu? İnsan eşine böyle bir şeyi nasıl söyleyebilir ? + dayak durumuda var ve gelinini kızı gibi görmektense hizmetçi yerine bile koymayan bir kayınvalide. Seninde şansın yokmuş çünkü kendi ailemde aşırı tutucu demişsin. Ama aile ailedir sen ailenin desteğini iste ve bu insanlardan tez zamanda kurtulmaya bak. Ailenin güvenini kazanman çok önemli diye düşünüyorum onları ne olursa olsun senden yana taraf olmaları için ikna etmek zorundasın. Umarım çalışıyor ve ekonomik özgürlüğünü almış durumdasındır.

0|0
    0|0
  • Sana bunca yaptıklarından sonra onların her değini doğruda olsa iftira atıyorlar diye savunabiliirsin kendini .eski sevglinle lan bişeyi şimdi söylese bile ..o an söylemediği için bir anlamı yok.

sana tavsiyem polise tehdit edildiğini bildir olaylar büyürse tabi.. bu işler tehlikeli çünkü

0|0
    0|0
  • eğerki böyle bir terbiyesizlikle gelirse iftira atıyorlar madem öyle ilk evlendiğimizde gönderselerdi dersin bunlar yalancı dersin kendi yedikleri naneyi bana iftira atıyorlar abi dersin, bence gizle ve iftira olduğuna ikna et ki zaten evlenmişsin yalan söylesen başın ağrımaz, lanet olsun de ayrıl defolsun gitsinler, ailen tutucuysa dersin abi benim eski sevgilim falan hiç olmadıki birtek o oldu onlada evlendim evlenmez olaydım dersin, iftira atıyorlar ben öyle bişiy yaparmıyım dersin

0|0
    0|0
  • Hic bir bok yapamaz .iftira atio dersin yine ..korkmak yerine kurtulmayi debe..omur boyu bu lafi duyucaksn..annesine baksin o zmn

0|0
    0|0
  • hiçbir şekilde ispat edemez merak etme sonuna kadar inkar ;)

0|0
    0|0
  • İlk basta nikahina almasaymis ne yavsak adammis oda i*neye bak azimi bozdurdu sabah sabah

1|0
    0|0
  • bırak öyle aileyi

1|0
    0|0
  • senın gıbı bırısıne hersey haktır.sen allah bılır ne haltlar yedın..adam senı bakıre olmadın halde almıs yazık adama acıdım gercekten sen ınankı o adamın annesınden daha betersındır bence

0|0
    0|0
  • onlardan kurtulmuş olman senin için çok guzel bence..kesinlikle altta kalma.ezik mahçup durma.tam tersi sen üsteline git ve iftira attıklarını ne kadar çirkin olduklaırnı söyle. . doğrulaır söylemek bazen daha fazla sorun yaratır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• tum suc esinde keske bastan kabul etmeseydi madem.kaynananda kendi cektiklerini sana da cektirtmek istiyor.cok akilli ve dikkatli olmalisin.asiri tepki vermek telasa kapilmak durumu daha da kotulestirecektir.sakin ol,ailene anlatirsa da iftira oldugunu soyle zaten kanitlayamaz boyle bir seyi.annesine dediklerin icin sana da iftira attiklarini soyle.ya esin tam bir serefsizmis kusura bakma da.bu saatten sonra ailene bunu anlatip ne elde edecek?bence bir is bul ve kurtul bu hayattan.bu sekilde cok yipranirsin.

0|0
    0|0
  • bu ne bicim koca bu ne bicim insanlik. ah canim keske o hatayi yapmasaydin. bence sen bir is bul ve kocandan bosan omur boyu dayak yiyip asagilanabilirsin

0|0
    0|0
  • inkar et annesinin yaptıklarını bana atıyor de eger öyle olsa bu pislik söylerdi de öff sizde hep melek olacaksınız illa

1|1
    0|0
  • Kozlar senin elinde sende kaynananın yaptıgını öne sür ve bunu yapan bir kadın bana kolaylıkla iftira atabilir de ailene onları inandır sonuçta lise çağında hata yapan tek insan sen degilsin kendine güven biraz

0|0
    0|0
  • Nekadar zor..o nasi bir kocaymis oyle..

yapacagin tek sey herseyi inkar etmek..

0|0
    0|0
  • ÖYLEYSE BENİ NEDEN KABUL ETTİN DE AİLESİNİN YANINDA EGR BE DEDİĞİNİZ GİBİ BİRİ İSEM NEDEN COCUK YAPTIN BU JADAR SEREFSİZMİSİN DE... tmam bir hata yapmısın allah kimsenib basına vermesin şaşaırtmasın ama evlendikten sonra bu iftiralar kaldırılmaz

0|0
    0|0
  • Ne kadar kişiliksiz adammış.Bekleyip göreceksin artık.Gerçekleri söylemek her zaman iyi değildir.İnkar et.

0|0
    0|0
Yükleniyor...