Vajinismus hastalığı olan var mı ya da duyduğunuz? Bununla nasıl başa çıkıyorlar?

Vajinismus hastalığı olan var mı? Bununla nasıl başa çıkıyorsunuz?

Bu şekilde evli olupta senelerdir bakire kalan kadınların var olduğunu duydum. Ne derece doğru bilinmez o ilişki o şekilde nasıl yürür hayret verici. Erkek ilişkiye girmeden yapamaz bir kere.. Bu konuda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

Bilmeyenler için;

Vajinismus, kadınlarda görülen cinsel bir işlev problemidir. Vajina girişini çevreleyen pelvis kaslarının istem dışı kasılarak cinsel birleşmede acı ve ağrıya neden olması veya bu sebeple cinsel birleşmenin hiç gerçekleşememesidir.

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Bende vardı, tamamen psikolojik. kendim yendiim

0|2
    0|0
    • Tebrikler gerçekten ciddi bir sorun

• o acı çekilmez öyle gerçekten çok zor hiç vakit kaybetmeden çözülmesi lazım kişinin rahatlaması kendini bırakması lazım sadece beyinde bitiyor inan. vakit kaybetmeyin ben kaç ayıma yanıyorum

• Çok şükür öyle bir durumda değilim. Bir ara çıktığım bir kız vardı vajinismus olduğunu söyledi araştırmıştım nette de sonra zaten uzun sürmedi bitmesi.. Zor.. Aklıma geldi sorayım dedim. Bizzat bayan ağzından nasıl bir his olduğunu duymak daha iyi. Psikologlar sitelerde nasıl bir his olduğuna dair birşey yazmıyor. Yaşayan bilir..

Kızlar Ne Diyor 1

• psikolojik bir şey aslında. tedavisi kısa sürede yapılabiliyor.

0|1
    0|0
    • Psikolog seansları ile veya ilaç tedavisi uygulanabiliyormuş zamanında araştırmıştım. Fakat kolay kolay tedavi edilemeyen birşey diye duymuştum Biraz meşakatli yani

• kadının kötü düşüncelerden tamamen arınması gerek

• Bunun oluşum sebebi küçükken yaşadığı bir travma cinsel istismar sonucu gerçekleştiği de yazıyordu psikolog açıklamalarında.. Bu sebepten dolayı sanırım. Cevap için teşekkürler..

Erkekler Ne Diyor 1

• tedavisinin zaman aldığını ve tedavi yöntemlerininde tartışılır olduğunu biliyorum...

0|0
    0|0
Yükleniyor...