Sünnetinin hatalı yapılmadığını düşünen var mı?

Sünnetinin hatalı yapılmadığını düşünen var mı?

Türkiye'de her 2 erkek sünnetinden biri ehil olmayan kişilerce hatalı şekilde yapılıyor. Ayrıca erkeklerin mahremiyet hakkına saygı gösterilmiyor ve sünnet sonrası erkekler ciddi psikolojik travmalar yaşıyorlar. Cinsel organın baş kısmını örten derinin çepeçevre kesilmesi, erkeklik ile şiddet bağlamlarında değerlendirilerek büyük bir mağdur erkek grubu yaratılıyor ve erkekler toplumsal olarak fiziken ve ruhen yaralanıyor. Peki sizin sünnetiniz size göre doğru şekilde mi yapıldı?

• Sünnetimin ehil olmayan kişilerce, mahremiyet hakkıma saygı gösterilmeden hatalı yapıldığını düşünüyorum.
    15% (3)42% (31)36% (34)Oy Ver
  • Sünnetimin ehil olan kişilerce mahremiyet hakkıma saygı gösterilerek doğru şekilde yapıldığını düşünüyorum.
    20% (4)35% (26)32% (30)Oy Ver
  • Bilmiyorum
    65% (13)23% (17)32% (30)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• Ayyy çocuk böyle görse ağır travma olur onun için ya fotolar feci

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Seninki hatalı mı sence bazısı iki kez yaptırıyomuş

0|1
    0|0
    • 1ay

Nasıl anlaşılıyo iyi mi kötü mü

• 1ay

o eğrilik ve aşırı sert olması u gösteriyor ha 21 olsaydı nolurdu belki bazılarının fazladan hoşuna giderdi

• 1ay

@şeytantüyü7 sert mi yani snnki ama erksynda sert normal norml zamndada mı sert oluyo

Erkekler Ne Diyor 6

• en az 3 cm fazla kesim var

0|1
    0|0
  • Başarılı gayet.

0|1
    0|0
  • yok çok şükür bir sıkıntı

0|1
    0|1
  • Kardeşim sorun yok kesen iyi kesmiş usta adam helal olsun diyorum ben :D

0|1
    0|0
  • Bilmiyorum ama sanki hatalı gibime geliyo penis başının altında fazla deri var gibime geliyo

0|0
    0|0
    • 1ay

Cepecevre kesim yontemiyle yapilmis sünnetlerin cok buyuk kisminda alt kisimdaki deri hatali olarak fazla birakilir Turkiye'de. Muhtemelen hatali yapilmistir. Ikinci bir operasyonla fazla deri alinabilir ama herhangi bir engel de olustrumaz hayatinizi etkileyecek

• 1ay

Zaten sıkıntı yok sadece fazlalık deri var ilişkide falan etkilemiyo hiç

• Sünneti eskiden berberler yapiyordu, ozamanlar sorun yoktu, simdi doktorlar yapiyor, %0,001 olsa arda hata yapmalari mümkün..

0|0
    0|0
    • 1ay

Çocuğun mahremiyeti saygı duyulmuyordu, eksik veya fazla ve hatta muntazam olmayan kesi yapılıyordu ve kesilen alet bölgede doku yararlanmasına ve duyarsızlaşmasına yol açıyordu. Nasıl sorun olmuyordu anlamadım?

• 1ay

Muslumanim ve de sunnetliyim. Mesele sunnetin nasil yapildigi. Dinde ezik 3. sinif padisah veya senzade kiyafeti giydirerek, berberlere, steril olmayan ortamlarda herkese cocugun penisini gostererek alkollu ve alkolsuz 5. sinif muzikle deli gibi dans ederek dugunlerle penis kesme toreni yapmak yoktur. Din bunu farz degil sunnet kilmistir ve sessizce dogumdan sonra 7 gunlukken hastane ortaminda kimseye duyurmadan yapilmasidir dinen makbul olan. Cocugun fotograflarini cekip aglama videolarini youtube da paylasip dugun sacmaliklariyla erkeklige adim gibi safsatalarla bunu yapmak haramdir

• 1ay

Kardesim, sünneti degil sen yapilma metodunu yargiliyorsan, haklisin, o yönde telkin ver, Dini boyutunu ben zaten bir tarafa birakiyorum, Sünnetin sadece erkegin saglik acisindan cok yararli oldugunu bilyiorum, bunuda zaten her dinden uzman olan kisiler böyle görüyor.
      Bence sünnet erkek cocuklarina sünnetin ne oldugunu anlayip bielcek yasa gelmeden doktorlar tarafindan yapilmali, sünnet dügünü problemide ortadan kalkmis olur. Zaten sünnet dügünü cocuklarin korkusunu almak icin yapilan bir gelenek..

Yükleniyor...