Vajinal Mantar Nasıl Geçer?

Arkadaşlar kaşıntı ve süüt kesiği gibi lekeler geliyor sirkeli su ile yıkıyorum ama geçmiyor. DRgitmek istemiyorum sirkeli su ile kaç günde geçer veya eczanelerde recetesiz hap satılıyormuş kullanan var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Güncellemeler:
1ay Arkadaşlar görüyorum ki içimizde ne kadar iyi niyetli varsa bir o kadarda sapık var. Bu kişiler bizim toplumuzda daha yeni minicik bir kızımız öldürdürüldü bu toplumda böyle pis düşünceli insanlar oldukça maalesef ırmak kızımız son olmayacak : ( :(Eczaneye gittim ZALAIN FİTİL ve TRAVAZOL KREM verdi inşallah geçer. Bu arada yardımcı olan mantıklı yorum yapan herkese de çok teşekkür ederim.

0|2
13|28

En İyi Erkek Görüşü

• Sağlık konusunda utanma olmaz. Daha önce tecrübe edinmiş biri olabilir ama aynı hastalık da olmayabilir. Jinekoloğa görülmelisin. Mantar olmasının nedeni de hijyen biliyorsundur sanırım.
    Sapık yorumları için şikayet butonu var ayrıca aşağılık insandışı bir konuyla (konudan bahsetmeye bile utanıyorum) bağdaştırmaya gerek yok.

1|0
    0|0
    • 1ay

Yazılan yorumları okudunuz mu?

En İyi Kız Görüşü

• Mantar kolayca tedavi edilen bir rahatsızlıktır ancak doğru tedavi edilmez, ihmal edilirse sonu kısırlığa kadar gidebilecek komplikasyonlara sebep olabilir.
    İlaçlar reçeteli değil. Rahatlıkla alabilirsin. Ama ezbere ilaç kullanmak yerine doktora gitmen en doğrusu tabi ki.

Bu arada hastalık geçene kadar %100 pamuklu kilot giy. Sık değiştir. Kaynatarak sabunla ve çamaşır suyu ile yıka. Ve mutlaka kızgın ütü ile ütüle.
    Deterjanla yıkanmakla mantar çamaşırda tam ölmeyebilir. Tekrar tekrar sana bulaştırmaya devam eder.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• tuz buharı döker.. Ama zaman alır bu.. Günde 3-5 defa da iç çamaşır değiştirmelisiniz.. Ve alt iç çamaşırı ağ kısmına sıcak ütü basmalısınız.. Çünkü mantar ping pong topu gibidir tekrar geri atlar..

1|0
    0|0
  • Candida mantarıysa işin zor. Kremler pek yararlı olmuyorlar, vücudun ph dengesi bozulduğu zaman ortaya çıkıyorlar genelde bir de bağışıklığın az ise hamileliğin ilk belirtileri arasındadır. Bakire değilsen vajinal fitil kullanman gereklidir. Bakireysen oral antibiyotikler var ama fitil kadar etkili değil. Antibiyotikler artık reçetesiz satılmıyor yani zor temin edersin diye biliyorum, illaki bir jinekolog reçete etmelidir

1|0
    0|0
  • Dr a gitmelisin hic de kucumsenecek bir problem degil bu ilerdeki cinsel hayatini hatta ilerlerse cocuk sahibi olmani bikenriske atar

1|0
    0|0
    • 1ay

Sirkeli su nedir ya hayatta aklıma gelmez

• 1ay

@091yagmur sirkenin bakteri temizledigi dgrudur. Ama o sadece ek bir onlemdir. Bu is ciddi alinmasi gereken bisey

• 1ay

Tabiki bende onu diyorum önce dr gelir aklıma neyse geçmiş olsun yinede sorana 😊

• Travazol krem bir arkadaşımda oldu ona bu kremi verdiler geçti sonra

1|0
    0|0
    • 1ay

Adam ne demektir diye sordular adam demek dedim çıplak bir kadın gördüğü zaman ırzına geçen değil üstünü ördendir adam dedim delikanlı nedir dediler geçmişi temiz kız ararken bir kızın geçmişini kirleten değildir dedim diğerleri nedir o zaman diye sordular onlar odun bile değildir odun bir işe yarar bunlar bir halta yaramaz eee o zaman ne yapmak lazım onun da kararını asil türk kadını versin onlar anadır yiğitler doğurur onlar dedim.

• sağlık ciddi bir konudur, bahsettiğiniz durum kendi kendinize tedavi edilebilecek bir durum değildir, en kısa zamanda doktora gitmenizi tavsiye ederim..

1|0
    0|0
  • Trivazol kullan vajinal fitil koy

1|0
    0|0
  • Mantar mevsimi geldimi. Allah Allah :)

0|0
    1|0
  • Eczaneye gidin size bir fitil verecektir. 2-3 kullanımda tamamen içinizdeki iltihabı silip atar. Sirkeli suyla geçmez.

1|0
    0|0
  • Travazol krem kullanmayı dene hem mantarı yok eder kaşıntıdan tahriş olan deriyi iyleştirir ve kararma oluyosa renginin açılmasına yardımcı olur

1|0
    0|0
  • Yanmayacak kadar sıcak su ile bol yıka epilasyonu yap temizle
    baska Hiçbir şey sürme
    Iyice kurula hiç ıslak kalmasın
    Sirke yapmasa
    Gerekirse doktora git

1|0
    0|0
  • Bende de olmuştu doktora gittim krem yazdı geçmiş gün ne olduğunu bilmiyorum fakat ilk gün herşey geçti inanılmaz rahatladım şeyimi kaşımadan duramıyordum it gibi bir hafta kaşınmıştım :) Google amca bilir ona sor

1|0
    0|0
  • Fazla nemli tutmamalısın ve , travazol diye bir krem var ondan kullanmalısın..

1|0
    0|0
  • doktora neden gitmiyorsun. sirkeli su ile olur mu, dağ başında mı yaşıyorsun.

1|0
    0|0
  • Dr şart
    acilen jinekolog a git

1|0
    0|0
  • Evlimisin

1|0
    0|0
    • 1ay

Dr ye gittinmi

• 1ay

yok eczaneden fitil ve krem aldım evet evllyim

• 1ay

İlşkinden olmasın

• krem sürmelisin,

1|0
    0|0
  • Travazol

1|0
    0|0
  • Vay arkadas kadin olmak ne zormus 😂😂

1|0
    1|0
  • Az iliskiye gir az.. !

0|0
    2|0
  • Doktora git

1|0
    1|0
    • 1ay

sorumu iyice okursan dr gitmek istemiyorum dedim.

• 1ay

Pardon ozaman ama biz nedesek boş bence ilaçla geçiyosa reçete lazım

• bence doktora gitmezzsen tedavi olamazsın doktora git ilaç yazzsın..

0|0
    0|0
  • Arkadaşım dr a gitmeden ilaç tedavisi baslamadan ne yaparsan boşuna

0|0
    0|0
  • Aferin dr a gitme kesin geçer sirkeli suyla!!

0|0
    0|0
  • allah korusun sen bir doktora git yinede nebileyim yara olur kirs olur tehlikeli bunlar

0|0
    0|0
  • nemli tutma, eczaneden vagina için mantar kremi iste verirler, geçmiş olsun

1|0
    0|0
    • 1ay

heh travazolu bende parmak arası mantar için kullanıyorum. iyi gelir müthiş krem

• Biraz kuru birakin trosyd krem sur

1|0
    0|0
  • sıvı şeylerle fazla yıkamıycaksın. yoksa artar

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• doktora git antibiyotik ve krem verir ancak öyle geçer... travcort diye bir krem var ama tek başına şe yaramayabilir...

1|0
    0|0
  • sirkeli suya devam et.. etkili oluyor

1|0
    0|0
  • Beden dr gitmiyorsun ki sosyal yaşantını da etkiler bu durum.. bebeklere pişik için bephantol krem Verirler bir dene istersen kaşıntıyı alır en azından ama sorunu çözer mi bilmiyorum geçmiş olsun bu arada 😊

1|0
    0|0
  • Dr a git ve şikayetlerini anlat

1|0
    0|0
  • Travazol krem kullan
    Saglik oacgina gidebilirsin
    eger bakire isen fitil onerilmez sana

1|0
    0|0
  • travazol kullan,
    ve asla ıslak bırakma

1|0
    0|0
  • Sirkeli su sadece ayaklara yapılması uygun vajinaya uygun değil

0|0
    0|0
  • Tedaviye ek olarak sebamed sabun al sabah ve akşamları yıka. Tedavi sonrası karbonatı su ile yikarsan ve tuvalet kağıdı yerine pamuklu bezle kurulursan bir daha yakalanma riskin azalır. Bakire değilsen karbonatı suyu şırınga ile gidebildigi yere kadar gitmesini sağla yıllardır birşeyim yol çok sukur

0|0
    0|0
  • diş macunu sür

0|0
    0|0
  • mutlaka doktora git, krem yazsın. mantar hastalığı o bulaşıcı.

1|0
    0|0
  • Eczaneye git mantar olduğunu söyle bir ilacı var sürülen hemen geçiriyor hiç bekkeme, artar.

1|0
    0|0
  • travazol kullan

1|0
    0|0
Yükleniyor...