Eşcinsellik bir hastalık mı? Yoksa tercih mi?

Arkadaşlar Sizce hangisi.. Ve neden?

Eşcinsellik bir hastalık mı? Yoksa tercih mi?

Neden hastalık.. ya da neden tercih.

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• öncelikle ben heteroseksüelim yanlış anlaşılmasın... %100 yönelimdir, tercih değildir, bir kere tercih olması çok saçma, tercih olsa niye eşcinseller toplum tarafından dışlanan bir olguyu tercih etsin ki, bu tamamen kişinin elinde olmayan istem dışı dürtülerle meydana gelen ağır bir hastalıktır, kim ne derse desin, hakkında hiç bir alanda net bir veri bulanamamıştır, ne nörolojik, ne hormonal (bazı istisnalar dışında) ne de psikolojik... ama bu demek değildir ki ha o zaman bu normal... hayır kesinlikle hastalıktır... gözlemlediğim kadarıyla eşcinsellikte asıl büyük sorun psikolojik boyutudur yani hem cinsinden hoşlanma durumu, yani biyolojik boyutunu düşünürsek, heteroseksüel bir bireyde de erojen bölgeleri vardır, yani sağlıklı bir erkek te kızlar kadar olmasa sa malum yerlerine dokunulduğu zaman uyarılabilir ama bu onun eşcinsel olduğu anlamına gelmez... dediğim gibi eşcinsellikte asıl büyük sorun hemcinsten saplantılı ruhsal hoşlanma olayıdır...

1|1
    0|0
    • dimi : ) en iyi açıklama buydu panpa :D saol.

• rica ederim :), artık insanların gözünün açılması lazım bunu nesi normal Allah aşkına kınamıyorum kesinlikle ama kesinlikle de eyleme dönüşmesini onaylamıyorum ve gerçekten de hallerine çok samimi bir şekilde üzülüyorum

• Bende bizi rahat bırakın diye eyleme dönüştürmelerini sevmiyorum. kimse bana cinsel tercihin ne ulen.. demedi yani bugüne kadar :D

Kızlar Ne Diyor 6

• ikisi de değil. içgüdü belki olabilir

1|1
    0|0
    • Nasıl yani. açıklarmısın :d

• 'ay eşcinselmiş yazık' ya da 'elimden gelse de yardım etsem keşke' gibi şeyler demediğim sürece bunu bir hastalık olarak görmiycem. görenleri de hiç bir zaman anlamıycam. kendi başımıza gelseydi eğer bu durum, böyle görülmek istemezdik sanırım.

• anlamıyorum işte. merak ediyorum bu kişileri. kendilerini tanımadığımdan :D teşekkürler :)

• Hastalık değil elbet.

Tercih sanırım .

2|1
    0|0
    • sen özellikle erkekleri mi tercih ediyorsun? Yani hoşlandığın kız oluyor da.. sırf kız olduğu için vaz mı geçiyorsun?

• Benden sanane. Ben genel konuştum . Hadi eyvallah .

• Neyse.. Beynin yerinde saman olunca böyle oluyor.

• tercih. örn sen istersen kızlarla da birlikte olursun erkeklerle de.

1|1
    0|0
    • Ya hayır hayır.. Ben erkeklere karşı ilgi duymuyorum. erkeklerle birlikte olamam. bide.. sen kızlarla birlikte olmak isteyebilir misin mesela?

• hayır. ben sadece örnek olarak verdim. ben kızlarla birlikte olmam neden çünkü ben erkeği tercih ederim tamam saçma oldu farkındayım :)

• Dünyada 450 tür canlıda eşcinsellik var ama homofobi sadece 1 canlıda var. Normal olan hangisiymiş?

1|0
    0|0
    • nasıl yani.. Hangi memelide eşcinsellik var bir göster allasen :D

• Ben sap ile samanın karıştırılmasından şikayetçiyim. Hissettiğimizi derken neden bahsettiğini anlamış değilim.

• Adam gibi anlat ne demek sapla samandan kastın? Bende biseksim o yüzden hislerimizi anlayamazsın diyorum.

• bence hastalıktır , normal olmama durumudur , hormonal mı vs tedavi edilmelidir . Allahın lanetlediği bir şeydir Lut kavminde bu olaylar çok fazlaydı sonrları ne oldu malum

0|3
    1|0
    • lut kavminde ensestlik vardı.. karıştırma şimdi Allah'ın emirlerini..

• Kur'an'a göre de yasak olan aile içi ve akraba içi cinsel ilişki, Kur'an'da "sapkınlık" olarak nitelendirilerek Kavim içerisinde sürekli yapıldığı belirtilen durumdur. Lut peygamberin gönderildigi kavmin erkekleri, kendi ailesine tecavüz etmekteydiler.

okudum panpa.

• bunun gibi gericiler her yerden pörtler hey yavrum hey

ürüyün gayri dahada çok

• Kesinlikle bir seçim ya da hastalık olduğunu düşünmüyorum. Eşcinsellik varoluş biçimidir. Sorun bunu kötü ve hastalık gören zihniyettedir.

2|1
    0|0
    • Peki.. Tam anlamıyla erkek vücuduna sahip bir bireyin.. Kadın olarak hissetmesi anormal değil mi sence?

Vücut erkek.. Beyin kadın.. Yada tam tersi.

• İlginç bir özellik olarak buluyorum. Belki yakınımızda böyle bir duruma şahit olmadığımız için anormal kabul ediyoruz. onları sevdiğimiz insanlar yerine koyarsak belki normal karşılayacağızdır. Toplumdaki sözde ahlak değerleri zırvaları yüzünden tabular yüzünden başkalaştırıyoruz o bireyleri. Ben normal kabul ediyorum. anormal bile olsa artık bizden farklı olan insanları da kabul edebilelim ne zararı olur ki? bizi zikmiyorlar ya.

• Şimdi bigün bir kuşun uçmayı bırakıp.. uçmicam artık.. koşucam demesi gibi bişey.. devekuşuna özenmek.. :D

Bence anormal bir durum. teşekkürler cevabın için :)

Erkekler Ne Diyor 9

• tamamen içgüdüsel bir tercih bence hastalık olduğunu düşünmüyorum, bazılarının kadınsı duygularının ağır basması bazılarının ise tercih ederek yşamak istediği bir yaşam biçimi toplumun dışlaması onlar için pek önemli diil bu sadece bazı ülkelerde dışlananan bir cinsel tercihtir bence. ayrıca ülkemizde bulunan tutucu müslüman geçinen bazılarının sadece ağzında olan dışlamadır. trv tanıdığım sadece sohbet ettiğim ilişki yaşamadığım arkadaşlarım var. onlar bile bu tarz bir konu açıldığında imam dahil kendileri ile ilişkiler yaşadığını söylüyorlar. bunun dışlaması sadece dediğim gibi ağızda bu bir yaşam biçimi tercihtir bence

1|1
    0|0
    • yok yok bana ters. nerde yaşarsam yaşayım ters :(

• yahu bu ilişki banada ters ters demedim ama saygım var benim gözümde isteyen istediği tercihinde özgürdür, bu her konuda öyle

• bence tercih, cinsel yönelim insanın kendini mutlu ettiği alana merak sarıp ondan zevk alması gibi geliyor bana.

1|1
    0|0
    • bi erkek.. kadınları bırakıp.. erkeklerle birlikte olmak isteyebilir mi yani sence?

• olabilir bunu medyada fazlasıyla görebiliyoruz, örneklendirmek basit. sonuç olarak bu zevk meselesi. örneğin biri kavunu çok sever bir diğeri de karpuzu, vücuda verdiği etki şeker tamamlayıcı yazın sıcağında serinleticidir genel olarak ama farklı zevkler var ortada sonuçta.

• Eşcinsellik, aseksüellik gibi cinsel tercihler doğuştan olmayan 0-5 yaş arası çocukluk döneminde yaşananların sonraki dönemde ortaya çıkmasıdır. Her insan doğuşta bisex olarak doğar, yani erkek veya kadın eğilimleri yoktur. Ancak insanın en temel iç güdüleri 0-5 yaş arasında en yoğun haliyle yaşanır. Cinsellik ve nefret-sevgi. Her insanda farklı yaşanan bu duygular ailenin yapısı çevre yapısı ve çocuğa olan davranışların durumuna göre ileride karakter üzerinde tahribatlara neden olabilir. Genelde insanların neredeyse hiç biri 0-5 yaş arası anılarını hatırlamaz ya da çok silik mertaryal olarak hatırlar. Seri katiller bu dönemde yaşadığı ani öfke durumlarını ileriki hayata taşıdıkları için (bilinç dışı) öldürmeye yatkın olur. Gene eşcinseller bu dönemde yaşadıkları cinsel gel gitlerin bilinç dışına yansımasından dolayı cinsel tercihte sapmalar yaşayabiliyor.

Karışık bir durum anlatması zor ama psikolojik açıdan tahlili yapılıp onaylanmış bir durumdur bu.

0|1
    1|0
    • psikolojik bir hastalık o halde sana göre? :)

• tam olarak öyle tanımlanamasada bir anlamda öyle diyebiliriz. Doğuştan değil bunu rahat söyleyebiliriz, çünkü her insan doğduğunda cinsiyetsiz doğar. 0-5 yaş arası yaşantısı bilinç altını en etkin besleyen dönemdir. İnsan beyninin gelişimini tamamladığı dönemdir. Şöyle anlatayım: annen altını temizlerken anüs bölgesine yapılan baskı her bebeğin hoşuna gider çünkü cinsellik duygusunun en yoğun yaşandığı dönemdir. İleriki dönemde bilinç altı bu dönemdeki bu hareketi hatırlarsa beyne sinyal verirse

• aynı duyguyu tekrar yaşamak isteyecek iç güdü seni yönlendirip homoseksüelliğe itekleyebilir. Yada diyelim hiç bir muhakeme duygun yok sürekli biri seni emziriyor ve bir gün gecikti, açsın aklındaki tek şey seni besleyenin ölmesi. Muhakeme yeteneğin olmadığından ölüp ölmemesi seni ilgilendirmez tek arzun cezadır. İleriki dönemde bu duygu tekrar bilinçaltında yeşerirse öldürmekten haz alan bir insan olursun. Bir çok seri katilin amacı öldürmek değil ceza vermektir.

• bence hem hastalık hemde tercih olabilir.

eğer insanın biyolojik yapısından bozukluk varsa yani bir erkekte östrojen hormonu fazla ise kendi kadın gibi hisseettirebilecek hormonal bir yapıya sahip ise hastalık sayılabilir. ama gayet normal durumda ve buna rağmen eşcinsel ise buda tercihtendir heralde. üniversite hastanesinde karşılaşmıştım bir kez bir çocuk getirdiler hastaneye hem vajinası hemde penisi vardır çocuğun

0|1
    1|0
    • vajinayla penisi barındıran insan mükemmel insandır :D kimseye ihtiyacı yok nan :D Oh :D mis :D keyfine göre kullan :D

• futurina girls <3 :D

• ben bu durumu israil in yediğimiz sebze ve meyvalarin genetik yapılarını deyiştiridğinden olduğunu düşünüyorum artık bence hoş değil Allah kadın ı neden yaratsın o zaman ! bence hastalık bu yasaklanmış helak olan kavimler var ve bu hikaye değil ! allah düşmanıma vermesin ama bence olan kişiler doktor tedavisne baş vurmalarıni tavsiye ederim onları da ayıplıyor değilim elinde değil bu durum tabi bence tıbbi yardım almalı...

0|1
    0|0
    • Lut kavmi diyeceksen onlar ensest olduklarından yokoldu

Kur'an'a göre de yasak olan aile içi ve akraba içi cinsel ilişki, Kur'an'da "sapkınlık" olarak nitelendirilerek Kavim içerisinde sürekli yapıldığı belirtilen durumdur. Lut peygamberin gönderildigi kavmin erkekleri, kendi ailesine tecavüz etmekteydiler.

Bide bunu oku.

• Benim inancıma düşünceme nerden geldi konu. cinsellik başlığında bile allah diyorsunuz abicim. Benim anlatmak istediğim olay başka. Kavimlerin yok olması falan ırgalamaz bizi. olay hz muhammedden bile önce yaşanmış. Kulaktan kulağa bile oynarken baştan armut diyorsun sondan avagadro sayısı çıkıyor.. Nasıl sabit gelebilir olaylar diyorum ben. Neticede kült bir efsanedir bu lut olayı.. Ve bence anlatılanlar hikayedir.. Değilse bile insanların onu umursadığını sanmam. konu din değil ayrıca.

• kuran ı kerimde bu kavim le ilgili ayet var ! ben senin inancına lafım yok sen hikaye dediğin için dedim onu insan inamadığı şeylere hikaye efsane der ! herkez kendi hayatını yaşar iyi ya da kötü karşılığını görür k.g senin hayatın senin kararların seni ne yatgılıyorum ne suçluyorum !

• Hastalik degil..genelde karsi cinsiyetten umdugunu bulamadigi icin hem cinslerine yoneliyor..genelde tercih oldugu belirlenmisdir.nadirende olsa hastalik olarakta belirlenmisdir..genelleme yaparsak..tercih

0|1
    1|0
  • doğuştan gelen bişey diye düşünüyorum

değiştirilemez saygı duymak gerekir

1|1
    0|1
    • doğuştan mı?

• bu soruyu sorma amacın ne abi ? :D

• merak ediyorum :D bide soru bulamadım soracak :D

• beynin bir bölünden kaynaklanıyo bilimsel olrk talamus da ya da hipotalamusta sorun

0|1
    0|0
  • 0|0
    1|2
    • kadının kadına ilgi duyması da var bu durumda.. ve böyle saçma sapan bir site... te allahım.

• Tamam abicim. uza. Sizin oradan kart at. Allahın gizlisi.

• Klasik cahilsin, tartışmaya giremeyecek beni lafla değilde küfürle, alayala gönderecek kadar.

Güle güle.

Yükleniyor...