Rahim ağzı kanseri aşısı?

öncelikle merhaba arkadaşlar dün doktorum rahim ağzı kanseri aşısı (hpv) önerdi üç defa yapılıyormuş yaptı dün bir tane iki tane kaldı. Yapanlar var mı? Ve hiç ilişkim olmadı kızlarda yan etkisi felan var mı? Diğer kalan iki taneyi yapsammi yapmasam mı bilmiyorum

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Ben de bakireyim 24 yaşına kadar yapılıyormuş kuzenim yaptır dedi en kısa sürede ben de yaptıracağım zararı olduğunu düşünmüyorum koruma aşısı.

0|0
    0|0
    • 1ay

En başta kadınlara yapıyorlar sandım ve istemedim sonra doktor kızlar içinde geçerli diyince olur dedim

• 1ay

26 yasa kadar yapiliyor

Erkekler Ne Diyor 5

• Hastalığı olmadan atlatabileceksen niye aşı olmayasın ki. Zararı olsa piyasadan toplatırlardı şimdiye.

0|0
    0|0
  • Hpv testin yapıldı mı?

0|0
    0|0
    • 1ay

Yok kan testi yaptırdı en son aşım 6 sene önceydi yapmak ister misin dedi anlattı falan olur dedim işte yaptım birinciyi ağrıyor kastım kendimi ondan herhalde zararı var mı onu merak ediyorum

• 1ay

Aynen yan etkileri olursa yapmam diğer iki taneyi

• 1ay

doktor önerdiyse yaptır bence.

• Mutlaka yaptır. Kadınlar adına önemli bir aşı.

0|0
    0|0
  • Doktor dediyse yap. Bize niye soruyon? Allah korusun. Doktor ne dediyse onu yap

0|0
    0|0
  • 100% korunma degil, kanserdende 100% korudugu kesin degil, zaten sadece kanser olma rizikosunu azaltiyor, kaldrimiyor.
    1. asisini yaptirmissin gerisinide tamamla... Önemli olan kendine temiz düzgün bu hastaligin tasiyicisi olmayan bir es bulman..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...