Ayakta işemek günah, zararlı mı?

Erkeklerin ayaktan yapması günah ve zararlı diye bazı dini kitaplarda okudum ve zararları arasında prostat olma tehlikesi varmış. Ama bn oturarak yaptığımda rahat etmiyorum ki. Sanki içerde bir miktar kalıyor hepsi bosalmiyor gibi rahatsız oluyorum ve ayaktan yapıyorum sizce günah mı?
Namaz kalanların üstüne sicratmadigi sürece bnce bir zararı olmaz ama siz nasıl dusunuyorsunuz kesin bir hüküm var mı bu konuda?

Güncellemeler:
1ay Bn doktora gitsem ayakta yapmanda fayda var dese bu sefer de günah oluyor mu. benim bildiğim zaruretten dolayı olmuyor. Sizce?
1ay Güncel güncel

0|0
4|9

En İyi Kız Görüşü

• Aynen zararlı , zarar verdiği içinde günah

0|0
    0|0
    • 1ay

Sen doktora gitsen doktor sana yararlı demez :) tıp ve din aynıdır

• 1ay

Rica ederim , dilerim başarırsın😌🙏🏻😂😂

• 1ay

:') :') :') InsAllah

En İyi Erkek Görüşü

• Oturarak daha iyi boşalır. Üstüne sıçrama ihtimali yüksek ayakta hem.

0|0
    0|0
    • 1ay

Afedersiniz ama oturarak yaptığımda rahat etmiyorum sanki mesanede biraz kalıyor gibi ve hatta ayağa kalktigimda biraz daha geliyor öyle rahatliyorum.

Kızlar Ne Diyor 3

• Zararlı

0|0
    0|0
  • Aaaa çok günah çok

0|1
    0|1
  • Zararli oldugu icin islamda uygun degil zaten.

0|0
    0|0
    • 1ay

Doktor ayakta yap derse sağlık icin. Yine mi günah

• 1ay

Evet. Necasetin pisligi ayri bir olay.

• 1ay

Hmm.

Erkekler Ne Diyor 8

• Namaz kılanların üstüne sicratmadigi sürece bence bir zararı olmaz olmaz olurmu istibrasız abdest olmaz abdestsizde namaz olmayacağı için asla ayakta caiz değil zorunlu kalırsın o başka ama istibra mutlaka yapılmalı yoksa abdest sahih olmaz

0|0
    0|0
    • 1ay

Istibra ile alakası ne ki. Istibra ayakta yaptığında da yaparsın. Şeye peçete koyup 40adim yürümek değil mi Istibra

• Günah olması üstüne sıçratma kaynaklı. Zararlı olması ise ayakta işerken mesanenin tam olarak boşaltılamayışı.

0|0
    0|0
  • Tam tersi.. Ayakta yaptığın için mesanede bir miktar kalıyor ancak oturarak yapınca mesanenin aldığı şekil dolayısıyla idrarın neredeyse hepsi çıkıyor. Hem dini açıdan hem sağlık açısından sakıncalı olduğu doğru..

0|0
    0|0
    • 1ay

Bilmiyorum valla bana tam tersi geliyor çünkü denedim oturarak yaptığımda ayağa kalkiyorm hepsi çıkmamış olduğunu fark ediyorum ve geri kalanını ayakta yapıyorum ve sicratmamak içn özen gösteririm namaz kiliyorum

• 1ay

Tamam. Teşekkür ederim saolun

• 1ay

Önemli değil. Geçmiş olsun.

• Oturarak daha iyi. Ayakta yapmam

0|0
    0|0
  • evet günah ve caiz değil şıcrıyor sonuçta ve prostat :D

0|0
    0|0
    • 1ay

Sicratmiyprm bn

• 1ay

arkadaşım sen görmüyosun sıçradığını :D :D

• 1ay

Kardeşim tecrübe konusuyor baxirla denedim hissediyorum sıçrayan şeyleri. Vc de zaten ayakta yapmam kesin sicriyor. Ama içinde hafif su olan klozete iseyince aicramiyor mesela

• idrar sıçriyor günah
    Evet, doğru prostat yaptığı

0|0
    0|0
  • zararlı bencee

0|0
    0|0
  • Sicradiginda kabir azabina sebepmis ayrica saglik acisindan prostat yakalanma risk oldugu soyleniyor

0|0
    0|0
    • 1ay

Ama ben oturarak yaptığımda hiç rahat etmiyorum sanki hepsi bosalmiyor gibi geliyor ve oturarak çok yaptım bitti diye ayağa kalkiyorm ayaktayken bir miktar daha geliyor ve bnde ayakta yapıyorum kalanını

Yükleniyor...