• Sor
  • Bence

Evlilikte Cinsellik Monotonlaşır mı?

İyi geceler, ara ara burada eşleri ile ilgili yakınanları okuyoruz, evli beyler, bayanlar soru başlığım için ne düşünüyorsunuz? Neye bağlıyorsunuz... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Evli çiftlerin ilk günden başlayan cinsel birlikteliği karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesinde bence yine güzel şekilde devam edecektir. Erkek bencil olmadığı ve kadın akıllı olduğu sürece monotonluk olmayacaktır.Evli çiftler tek düzelikten kurtulmak istiyorlarsa, ilişkilerini renklendirmenin yollarını arayabilirler. Örneğin sürekli yatak odalarında sevişiyorlarsa, farklı bir mekanı seçebilirler. Ya da sürekli aynı pozisyonda sevişiyorlarsa, farklı bir pozisyonu deneyebilirler. Yeni şeyler keşfetmeye açık olmak, cinsel yaşamı renklendirebilir. Çiftler karşılıklı konuşarak ve deneyerek kendilerine neyin iyi geldiğini bulabilirler. Örneğin yatakta sevişmek yerine, evin herhangi bir köşesi, dışarıda bir yer, araba gibi seçenekler denenebilir. Burada mesele çiftlerin bunu istemeleridir. Çiftlerle cinsellikleri konuşulduğu zaman, örneğin eşlerden birinin son derece ilginç mekanlarda sevişmeyi hayal ettiği, ancak utandığı için bunu eşine bir türlü söyleyemediği açığa çıkabilmektedir.

• Benim gördüğüm ve genel manada anladığım duyduğum bu. Saygı, anlayış olmayan yerde sekste olmuyor. Erkek bir ihtiyaç gibi kadına yaklaşırsa monotonluk olur işte erkek kadına da fırsat vermeli. Kadın akıllı davranmalı ve kendisini erkeğine göstermeli. Zaten erkekler kendi karısından daha güzellerini görüyorlar.

• Öncekileri Göster
    • eş zamanlı olduktan sonra sorun olmaz ki. Her ikisi de aynı anda oluyorsa.

• Evet haklısınız. Kişiden kişiye değişen bir durumdur ama erkeğin zevklenme süreci kadına göre daha kısadır ve kadının zevk süresi erkeğe göre epey uzayabilir.

Erkekler Ne Diyor 16

• İster istemez

• evli misiniz?

• Öncekileri Göster
    • kesin bir yargı yapmadım zaten,ister istemez dedim. Yani belli bir süreden sonra artık papaz pilav muhabbeti mi olur yoksa belli başlı başka sağlık sorunları mı olur bilemem

• inş. olmaz diyelim. İyi düşünelim iyi olsun:)

• Ön sevişme olmadan ilişkiye girmeyi hiç doğru bulmuyorum. Bu tarz bir ilişki sadece hayvani duyguların esaretinde gerçekleşmiş olur. Monotonluğu değişik yöntemlerle giderebilirsiniz. Özellikle karşılıklı olarak rahat ve samimi şekilde fantazilerinizi belirterek. Günmüzde net sayesinde pek çok kaynağa kolay ulaşarak değişik pozisyonları deneyip daha keyifli zaman geçirebilir, ileri yaşlarda ise değişik filim vs. gibi malzemeler yardımıyla monotonluktan kurtarabilirsiniz. En önemli unsur ön sevişmeyi uzun tutmaktır. Keyifli ve zevkli bir sevişme en az 2 saat sütmeli ve bunun 1,5 saati ön sevişme dediğimiz dokunme, oral hissiyatlarla dolu olmalı.

• ya kadın gerek duymuyorsa öncesinde sevişmeye?

• Öncekileri Göster
    • bu tamamen tercih meselesi. Yanılıyorsunuz. Duygusallık olmadığı anlamına gelmez.

• Eşniz veya Partneriniz memnun ise sorun yok zaten. Ama benim tercihim değil.

• Çiftlerin cinsellik ve birbirine ısınması,birbirine alışma evresinde sex konusunda eger renklendirirlerse ,rahat davranırlarsa,monotonluk olmaz,illaki sevişme renktendir,olmadan direk ilişki zaten bencilliğe girer,erkek karlı çıkar,kadın erkeğe göre biraz geç hazır olur,sevişme zaten kadını hazırlamaktır,

• 3-5 seneden sonra monotanlaşır tabi ister istemez.bundan sonrasında tek atımlık geceler başlar...

• sevgi varsa arada?

• sevgi de alışkanlıga dönüşür bence zamanla...
      belki de yanılıyorumdur ama bence böyle.

• sanmıyorum.

• değişik ortamlar ve pozisyonlar bulmadığın sürece monotonlaşır..sevişmeden ilişkiye girmek kadar aptalca birşey olamaz.(futbolcular ya da sporcular saha kenarında ısınmadan oyuna giriyorlar mı...

• klasik- ruitine dönerse tabi ki.

• evet monotonlaşıyor...monotonluk bence tarafların gereken özen ve çapayı göstermediklerinden oluyor..birde karşı tarafa aşırı alışmaktan...en önemlisi de karşı taraftan beklenen davranışları görememekten..sevişmeden ilişkiye erkeler girebilirler sorun yok ama kadınlar için özellikle birleşme anı hiç dekolay olmayacaktır..

• ben monotonlaştığını düşünmüyorum. Özen gösterilirse tabi

• Öncekileri Göster
    • evet sıradan rutinleştirmemek lazım. Alan almış mantığıyla hareket edilirse erkekte evde bulamadığını dışarda arayabilir açlığını doyurmak için. Uyumlu olunduğu halde aldatır mı erkek onu da bilemiyorum.

• sadece erkek diyerek düşünmeyelim kadında mutluluğu dışarıda arayabilir..
      duyarız ya filanın karısı kaçmış diye..yani evde mutlu olmayan kişi dışarıya dikkatini verecektir...birazda sınırları zorlamak gerekir..bizim göstermediğimiz hoşgörü ile veremediğimiz heyecanı dışarıda bulduğunda eşi elde tutmak zordur...hep dedikleri gibi eşler arasında ayıp olmaz..

• Monotonlaşsa bile heyecanı devam eder, net.

• ben monotonlaşmanın evlilikle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Yaklaşım ve tavırla alakalandırıyorum.

• Zaten bizim de evlilik diye kastettiğimiz şey "evlenmiş insan tavrı" di mi? :D

• evet monotonlaşır çünkü çiftler birşeyleri artık otomatiğe bağlar her zaman aynı pozisyonlar belki sürekli kısalan ilişki süreleri hep aynı şey yatakta ilişkiler seks sonrası hemen uyumalar bunu etkiler.yapmanız gereken evin her yerini ilişki ortamı olarak görmek gerekirse değişik kişilik rolleri edinip ateşlemek2.soruna gelince sevişmeden direk ilişki kadar acı veren birşey olamaz.önce kadın hazırlanmalı ön sevişme ile okşama ile yalanma vs ile ben hadi artık dayanamıyorum diyene kadar gerekirse 1 saat sevişirim artık beni parçalayacak hale gelir sonuç malum saatlerce süren zevk ateşi.

• ya kadın gerek duymuyorsa?

• Öncekileri Göster
    • o zamann artık gerekli görür ara sıra istediğin gibi yaparak ödül verirsin.iyi geceler

• bana ödül gibi gelmiyor ki eksikliği duyulsa bu dediğiniz olur. Size de iyi geceler.

• monotonlaşır. gizli ya da ulaşması zor olan şey heyecan yaratıyo. evli olunca öyle bir zorluk olmuyor

• sanmıyorum. Aşk varsa arada.

• Öncekileri Göster
    • sanmıyorum.

• doğrudur :)

• sevişmeden ilişkiye girmek hayvanlara mahsustur.evet monotonlaşır. arada renklendirmek gerekir.

• monotonluğun evlilikle alakalı olduğunu düşünmüyorum.

• Öncekileri Göster
    • ama bende evliyim.

• Tamam

• her zaman aynı kişiyle olunca ister istemez monotonlaşır haliyle.

• farklı kişilerle olması ahlaki mi zaten? İnsanın tek beraberliği olmalı.

• Öncekileri Göster
    • evlilikle alakası yok ki bunun. beraber yaşayan çiftler içinde geçerli bu mantık o halde.

• elbette öyle. bu zaten olması gerektiği için böyle belki de. her şey zamanında yaşandığı için güzeldir bence. insanın her zaman aynı coşkuyla sevmesi, kalbinin 30 yıl küt küt atması gerekmiyor. bu cinsellikte de böyle. bir süre sonra sevgi, saygı, beraber paylaşılan bir hayat ve birbirinden güzel anılar biriktirmenin mutluluğu bunlardan çok daha değerli olmalı. sadece ilk günkü gibi sevmenin, ilk günkü gibi sevişmenin peşinde geçen bir hayat harcanmış demektir bana göre.

• monotonlaşır mı hiç sen de yani

• yani?

• Öncekileri Göster
    • monotonlaşmaz. asla hem de

• aynı düşüncedeyim.

• evet buyrun bekliyorum...

• sevgi ve saygıdır bu ikisi yoksa hayat monoton olmaz her iki tarafında birbirini karşılaması gerekir zevk konusunda yoksa ikisininde gözü farklı detaylara takılır :)

• sevgi- saygı olabilir ortam için geçerli sorum zaten. Diğer türlü cinselliğe kadar sosyal hayatta da anlaşılamaz ki.

• en büyük krkum bu zaten.. aynı kadını 4. kez becermek içimden gelmedi şimdiye kadar

• sevmediğinden olabilir mi?

• Öncekileri Göster
    • 100 de 100 SAFKAN ve ÜSTÜN düşünce bu işte..
      kaosta olan biziz.. hatırlatın, bunu uzun uzadıya yarın anlatiyim size..

• meselenin özü şu bence: Bir bayan en özelini mahremi olan eşi dışında kimse ile yaşamamalı. Güven- güvenmeme meselesinden çok öte bu. Tamamen kendisine saygının gereği.

Kızlar Ne Diyor 3

• 23 yıllık evlilik monotonlaşır yani

• değişiklik yapmazsan bir dönem sonra monotonlaşıyor.direk ilişkiye girme sadece erkeği rahatlatır,kadın için bir anlam ifade etmez

• ben hiç gerek duymuyorum desem .

• Öncekileri Göster
    • cesaret değil de, özele eklemiyorum tercihen.

• hiç arkadaşın yok yani

• açıkçası ben orgazm olabilen bir kadının cinsel hayatının monotonlaşacağını sanmıyorum (velev ki eşinde bir problem olmasın) ve evet eğer kadın bedenen hazırsa sevişme kısmı atlanabilir. hatta eğer orgazm oluyorsa bir bayan bu kısmı çoğunlukla atlar

• siz evlimi siniz?

• Öncekileri Göster
    • ben de genelde atlarım. ama ön sevişmenin de orgazmın şiddetini etkilediğini de inkar edemem doğrusu

• yok ya fark etmiyor.

Yükleniyor...