Evlilikte Cinsellik Monotonlaşır mı?

İyi geceler, ara ara burada eşleri ile ilgili yakınanları okuyoruz, evli beyler, bayanlar soru başlığım için ne düşünüyorsunuz? Neye bağlıyorsunuz cevabınızın evet veya hayır olmasını? Monotonlaştı diyenler bunu neye bağlıyorlar?

İkinci bir sorumsa sevişmeden direk ilişkiye girme hakkında ne düşünüyorsunuz?

Samimi cevaplarınız için teşekkürler.


1|0
3|16

En İyi Erkek Görüşü

 • Evli çiftlerin ilk günden başlayan cinsel birlikteliği karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesinde bence yine güzel şekilde devam edecektir. Erkek bencil olmadığı ve kadın akıllı olduğu sürece monotonluk olmayacaktır.

  Evli çiftler tek düzelikten kurtulmak istiyorlarsa, ilişkilerini renklendirmenin yollarını arayabilirler. Örneğin sürekli yatak odalarında sevişiyorlarsa, farklı bir mekanı seçebilirler. Ya da sürekli aynı pozisyonda sevişiyorlarsa, farklı bir pozisyonu deneyebilirler. Yeni şeyler keşfetmeye açık olmak, cinsel yaşamı renklendirebilir. Çiftler karşılıklı konuşarak ve deneyerek kendilerine neyin iyi geldiğini bulabilirler. Örneğin yatakta sevişmek yerine, evin herhangi bir köşesi, dışarıda bir yer, araba gibi seçenekler denenebilir. Burada mesele çiftlerin bunu istemeleridir. Çiftlerle cinsellikleri konuşulduğu zaman, örneğin eşlerden birinin son derece ilginç mekanlarda sevişmeyi hayal ettiği, ancak utandığı için bunu eşine bir türlü söyleyemediği açığa çıkabilmektedir.

  0|0
  • Şikayet

   Benim gördüğüm ve genel manada anladığım duyduğum bu. Saygı, anlayış olmayan yerde sekste olmuyor. Erkek bir ihtiyaç gibi kadına yaklaşırsa monotonluk olur işte erkek kadına da fırsat vermeli. Kadın akıllı davranmalı ve kendisini erkeğine göstermeli. Zaten erkekler kendi karısından daha güzellerini görüyorlar.

  • Hepsini Göster
  • Şikayet

   eş zamanlı olduktan sonra sorun olmaz ki. Her ikisi de aynı anda oluyorsa.

  • Şikayet

   Evet haklısınız. Kişiden kişiye değişen bir durumdur ama erkeğin zevklenme süreci kadına göre daha kısadır ve kadının zevk süresi erkeğe göre epey uzayabilir.