Doğum kontrol hapı 21 günden fazla kullanılırsa ne olur?

erkek arkadaşımla doğum kontrol hapının sağlık yönünden zararlarını konuşurken aklımıza böyle bir soru geldi,

doğum kontrol hapı 21 gün yerine örneğin 27 gün kullanıldı, bunun vücuda ne gibi zararları olabilir ? google amca cevap bulamadı bana bileniniz varmı ?

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• regl döngün bozulur. vücuduna dinlenme payı bırakmadığın için fazla hormon böbrek üstü bezlerini mesaiye bırakır. rahim duvarın gereğinden fazla inceleceği için ara kanama olma riski bulunur. bunun sürekli yapılması durumunda rahim, yumurtalık ve göğüs kistleri oluşabilir. hatta, doğurganlık yetini bile kaybedebilirsin.

yapan kadınlar var mı var, ama cidden riskli.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Etkinliği için adet döneminin ilk iki gününde alınmalıymış.21 adetten sonra ara verilmesi mutlaka gerekiyormuş.Sanırım etkinliği için gerekli bu da. link

2|0
    0|0
  • şimdi onlar ya 21tane içerir, bir sonraki adet sonuna kadar ara verirsin

ya da

21den sonra boş haplar içerir ki günleri unutmayasın, karıştırmayasın, hergün içme düzenin bozulmasın diye.

21ten sonra yine hormon içeren haplar içersek ne olur dersen.. google amca bilmiyorsa ancak bir jinekolog bilebilir :D nitekim doğru yan etkileri ve riskleri de ancak o abiler amcalar bilebilir :D

0|0
    0|0
  • kısır olabilirsin çok fazla kullanımda

0|0
    0|0
  • ne güzel senin gibi bir kız arkadaşım olmadı be insanlar baya aşmışlar:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• benim mens dönemlerim düzensiz olduğunda doktor kontrolünde 40 gün kadar kullanmıştım bir zararını görmedim çok şükür düzeldi de sağlığım doktorunun ne dediğine bağlı

0|0
    0|0
  • prospektüse bak yan etkileri yazıyo

0|0
    0|0
  • 21 gün kullanman yeterliyken neden ara vermek istemesin ki bir kadın ha o yedi günde alışkanlığımı unuturum dersen bunun için de ara vermeden kullanılan haplar varmış. aravermen gereken döneme denk gelen hapların dozunu azaltmışlar ve öyle koymuşlar...

0|0
    0|0
    • evet onları okudum 28 hap oluyormuş son 7 hap sadece demir ve vitamin hapıymış.

sadece ara vermeden haplar kullanıldımıydı vücuda ne gibi zararları olabilir diye merak ettik

• bilmem ki:)))

Yükleniyor...