Ruhun bakire olması nedir?

Bana birisi bunu açıklayabilir mi?

Sağda solda duyuyorum. Adam diyor ki: "Ben bekaret aramıyorum; ruhun bakire olması bence daha önemli"

Tamam, eyvallah; kulağa çok güzel geliyor. İyi hoş da ruhun bakire olması nedir? Madem bekaret dediğimiz kavrama önem vermiyorsun bedende, bu kavrama ruhta nasıl bir anlam katıyorsun? Bir nevi ikiyüzlülüğe yakın gibi geldi bana.

Nedir bu ruhun bakire oluşu meselesi?

0|0
13|12

En İyi Kız Görüşü

• dinlere inanmıyorum ama bir tanrı var diyenler gibi korkak tiplere benzetiyorum bunları.bi türlü toplumun öğretilerinden tam anlamıyla sıyrılamamış bir de marjinal takılıyorlar sözde.böyle bi kavramı da bu kdar çelişkilerle dolu bi toplum üretebilrdi anca.bi yerde sölemeyin gülerler üstümüze valla.

3|4
    6|1

Kızlar Ne Diyor 12

• ruh bakire demek buyuk bir sacmalık bekaret beyindedir demektdm buyuk bir saçmalik oncelikle sana bu soruyu sordugun icin cok tesekkur ederim bir insan ya bakiredir ya da degildir bakirelik iki bacak arasindadir ama NAMUS iki bacak arasinda degldir namus genis bir kavram bir insan hirsizlik dolandiriclk yaparsada namussuz olabilr dedgm gbi namus iki bacak arasnda dgl bakirelik iki back arasinda doktorada ya da pskiloga gtsen onlar iki back arana bkpta bakire olup olmadgni soyleyblr ama namusu iki back ar

link

1|1
    0|0
    • Güzel bir yanıt. Yorumun için teşekkürler.

Bu arada verdiğin Google linkinin ironik tadı da başkaymış. Yeni bir akımın öncüsü olabilirsin :)

• Geniş olanların uydurduğu bir tür "cümlecik"...

1|4
    1|1
  • yazim eksik cikms bir kiz var diyelim bakire anal oral yapyr kimse bu kiza bakire dgl dymz eve bu kiz bakirdir ama boyle bir insan namuzsuzdur cunku insnlari kandryr linki ben atmadm digger ne var linkte gormyrm buradan floydiana seslenyrm okuyamadm cunku acilmiyor telefondan giriyorum siteye

0|0
    0|0
  • bedeni bakire olup da sadece bakire kalabilmiş bunun dışında herşeyi yaşamış ancak bunu saklayan kişilere atıfta bulunulan bir cümle olabilir.

0|1
    1|0
    • Bu bedenen bakire olup ruhen bakire olmamayı açıkladı.

Peki "Ben bekaret aramam, ruhen bakire olsun yeter" diyen adamın aradığı kadın nasıl biridir?

• işte tersidir o da :D yani bunu saklamaya korumaya gerek duymaz yaşıyorsa adam gibi yaşar bedenen bekaretini yitirir ama dürüsttür; oyun, entrika yapmaya gerek duymaz. bedenini korurken ruhunu bozanlardan değildir yani.bedeni bozup ruhu korumuştur. (bozmak tabirini hiç sevmem net açıklayabilmek için kullandım)

• Bedeni bakire olmayanın ruhuda bakire kalamaz.

Bundan kastım dürst ,doğru düzgün insan olabilir.

Yani kişilik olarak bir noksanı olmaya bilir.

Ama bir erkeğe bakire bir kızın masumiyetinde bakamaz.

2|1
    1|0
  • Bozulmamasi gereken bedenindeki zar değil, kafandaki düşüncelerin dürüstlüğü ve samimiyetidir denmek isteniyor ve bence fena bir metafor değil...

0|0
    0|0
  • Ruhum sarışın olduğundan cevaplayamadım.

2|1
    1|1
  • tam karşılığı saçmalık

0|0
    0|0
  • ikiyüzlülükle ne alakası var niye düz adamlık yapiosn şimdi kelimeyi oldğu gibi okyorsun

ruhta bekaret arayan adamı alnından öperim şu türkiyede namus ayağı yapan bi çok dallama olduğu için

ruhta beraket aramak karşındakinin dürüst olması iyisiyle kötüsüyle senden bişeyini saklamamaktır

bunun neresi iki yüzlülük allah aşkna?

1|0
    4|6
    • Neden dürüstlük ile bu kavramı açıklamıyor da "bekaret" ile bu kavramı açıklıyor.

Aslında alttan alttan "bakire olmanın güzel, bakire olmamanın ise kötü" bir şey olduğunu söylemez mi bize bu önerme?

• Ne kaba saba bir yaklaşımdır bu böyle!

Bir eksi oy aldın diye küfür edecek kadar aşağılaşıyorsun. O oyu sana ben vermedim ayrıca.

• böyle yaparm çünkü forumda biirleri her yazdğmı takip edip hepsine eksi vermeyi görev bilmiş kendisine

en yorum içermeyen cevaplarıma bile eksi atılmış

• buna katılmıyorum kesınlıkle . ruhunun saf temz olması manasında

0|0
    1|0
    • Şunu mu diyor yani o halde:

"Ruhun bakire, saf ve temiz. Ama bedenin bakire değil; dolayısıyla o kirli".

Bence dolaylı olarak bu sonuç çıkıyor.

• sey beden yıkanır temzlenr ama ruh asla diye dusunylar ama bnce öyle olmaması lazım ikisinnde bakırelıgı önemli

• ruhum delik deşik olmuş bedenimse bir avuç toprak sadece

0|0
    1|0
  • entrikalar yapmayan sinsi olmayan birini ariyorum demek istiyor sanirim.

0|0
    2|0
    • Bunun bekaret ile ilgisi yok ama. "Dürüst" birini arıyorum demesi yeterli iken neden bunun içine bekaret kavramını sokuşturuyoruz?

• Haha :) Psikolojik olarak kendini rahatlatıyor diyorsun yani.

Erkekler Ne Diyor 12

• Açıklayalım.

Bak şimdi, bazı kadınlar vardır sadece o zarlarını korumak için anal yaparlar, oral yaparlar kısaca önüne her gelen erkekle ilişkiye girerler tabi ki onlara göre zarlarını korudukları için bir sorun yoktur ben halen bakireyim diye ortalıkta dolaşırlar.

Bir kısım kadınlarda hayatta sadece sevdiği birkaç adamlar birlikte olurlar, sadece onlarla bir şeyler yaşarlar.

Sonuç olarak ne oldu ilk söylediğimiz kadın önine her gelen erkeğin s... ağzına alan kadın bakire olmuş oldu, diğer kadın sadece sevdiği adamla beraber olmuş kadın ise bakireliğini kaybetti.

Şimdi soruyorum sana ilk kadın bakire mi ?

Cevaplıyım ben o sadece zarını korumuş bir zarperest.

Ruhun bakire olması budur dostum, bu işi sadece beden olarak düşünüyor olmaması, zarperest olmamasıdır.

Sen olsan hangisi alırsın ?

Tabi bazı çok bilmiş erkeklerde sadece zarına bakarak bak ben bakire biriyle evlendim derler oysa ki bilmez ki o kadının yapmadığı hiç bir şey kalmamıştır.(Her bakire kadın için geçerli DEĞİLDİR)

Haa sen ikisini de bulursan ne ala.

O yüzden ben derim ki her önüne gelen erkeğin s... ağzına alacağına, sevdiği adamla doğru düzgün bir şeyler yaşasın.Bu kadın benim gözümde çok daha değerlidir.O yüzden bekareti iki bacak arasında aramam.

Bunun da anlamı beyninin bakire olması, ruhunun bakire olması gibi anlamlara gelir.

1|0
    0|0
    • Çok düzgün ve güzel açıklamışsın. Düşüncene katılıyorum. Yani zarperestlik ve bekaret konularında belirttiklerinle hemfikirim.

Yalnız benim anlamadığım konu şu; tamam bekaret aramıyoruz. Bekaret önemsiz diyoruz. Bir kadının sevdiği adamla cinsel ilişkiye girmesi kabulümüzdür diyoruz. Peki neden yine bu "dürüstlük ve sevgi bazlı cinselliği" bekaret kavramı ile açıklama ihtiyacı duyuyoruz?

• Toplumumuz yüzünden, o kadar büyük bir tabu halinde ki bunu kırmak haliyle çok zor.

• Ben kullanıyorum bunu, bir insanın dini,vicdani ya ideolojik görüşü ne olursa olsun kendi fikrine sadık, kendi çıkarlarından önce kendi vicdanını rahatsız etmeyecek şekilde akıl yürütmesi ya da davranış bilinci geliştirmesidir.

Örneğin;

-Birçok kızla evlilik dışı cinsel ilişkiyi yaşayıpta(ki normal) illa bakire kızla evlenirim diyen erkek,

-Seviyorum dediği insanı aldatıp, ondan sonra ahkam kesen insanlar

-Dürüstlikten dem vurup, söylediği her yalanı bir zemine oturtmaya çalışan insansılar

ruhen f*hişedir.

Saygılar

3|0
    2|0
    • Farklı bir yorum bu da. Güzel açıklkamışsın. Ancak ruhen fahişe olması ile ruhen bakire olmaması; sonrasında ruhen bakire olması aynı şeyler mi?

Yani neden dürüstlük, ahlak, erdem gibi konuları bekaret gibi bir kavram üzerinden açıklamaya, anlamlandırmaya çalışıyoruz? Sence bu kavramsal ifadeler doğru mu?

• Bekareti önemli ya da önemsiz görebiliriz, ama bekaret her zaman masumluğun ve temizliğin timsalidir, bunu inkar edemeyiz.Ruhen bakire kelimesinin bende uyandırdığı anlam şudur ki, düşünceleri,davranışları vs.vs. ile asla inandığı ve şahsına ait görüşüne ters düşecek bir eylem yada söylem içerisinde bulunmayan kişidir.Doğruluğu ya da yanlışlığı değişebilir/tartışılabilir ama kendisine olan dürüstlüğü ve düşünce/eylem bütünlüğü bozulmamış, nettir

• hım tamam şimdi anlaşıldı:D

• Ruhun satılmışsa çarşı pazarda teselli arama boş sokaklarda, mazin kirlenmişse lekesi çoksa neye yarar ruhun bakir olsa

3|1
    0|0
  • ruhu bakire olanın bedenide bakire olur arkadaş, ben bunu bilir bunu söylerim.Bakire olmayanın ruhu kirli mi hayır, sadece iradesi zayıf vs...Ruhu bakire olanın saf oluyorda bedeni nasıl saf ve temiz olmuyor?..Yaptığınız her adımın sadece size değil ailenizede etkisi oluyor.Kimse demesin beni ilgilendirir diye hayır efendim seni o yaşına kadar getiren ailenide ilgilendirir.Ben daha böyle bir şey yaşamadığım için rahatlık ve kesinlikle bunu söylerim.Kendime hep hakim oldum.İnsanın sevdiğine dokunması,öpmesi gayet guzel şeyler fakat bazı şeyler zamana bırakılmalı.O iki üç dklık zevkler hayatınızı karartabilir,büyük yük bırakabilir, işin kötü yönlerinide düşünmeli...İnsan kendini dizginleyebilmeli, bu işlere erken başlayanlar kendilerine kötülük ederler, ilerde tat alamıcaksınız ve evliliğinizde hep kavgalar çıkıcak ve hep geçmişin suçluluğunu ve acısını kendi içinizde çekiceksiniz.Tecavüze vs. şeylere uğramışlarda benim gözümde bakiredir ve asla ayırt edip gruplandırmam.Bakire olmayanları asla ve asla kötülemiyorum,suçlamıyorum, herkes kendinden sorumlu, sadece bazı gerçekler karanlıkta kalır zihnimizde ben sadece ışığın düğmesine bastım arkadaşlar...!

0|0
    2|0
    • bakireliği giden kızın ruhunun da bakireliği gider o yüzden ruh beden diye ayırmak yanlıştır çünkü kız ayarı almıştır sonra tekrar istemeye başlar ruh bakirelikten çıkar

• sevmemiş, sevilmemiş kişi olabilir. sevgiyi tatmamış... ötekilerin lafına gelince altı boş bir söz. sırf toplumdaki yüzlerce yıllık namus kavramına akıllarınca yeni bir tanım getirerek toplumu kendileri gibi yozlaştırmak, kendi ahlaksızlıklarını ahlak diye millete yutturmak... bu tip kavram ve yaklaşımlar içimizdeki yabancılar veya yabancılaşmışlar tarafından yeni yeni ortaya atılan düşüncelerdir.

1|2
    0|0
  • kaşar olup olmama durumu.ve bana göre bakireliği giden kızın ruhunun da bakireliği gider o yüzden ruh beden diye ayırmak yanlıştır

1|1
    3|1
  • bakaretini kaybetmiş olanların içinde bastırdıkları bekaret özlemlerini ruhlarına taşımalarından kaynaklanıyor

1|0
    0|0
  • zor bi soru sordun be,dostum.

0|1
    1|0
  • bence tam istediğin Tatminkarlıgı yaşayamamıs olmak =)

0|0
    0|0
  • bu sorulardaki mantığı anlamakda güçlük çekiyorum belli bir yaşa gelmişsin gelmişiz sen nasıl bakıyor nasıl anlıyorsan öyledir,başkalarının fikrine göremi yapımızı bakışımızı değiştireceğiz !

0|0
    1|0
    • Kavram içerisinde bir çelişki ve ikiyüzlülük olduğunu düşünüyorum. Amacım bakışımı değiştirmek değil; bu konunun tartışılmasını sağlayarak insanların farkındalığını arttırmak.

• ne cevabımda nede yorumumda saygısızlık ettiğimi düşünmüyorum öyle anlaşıldaysada kusura bakma..

• Rica ederim. Saygısızlık etmedin zaten.

• yani bedenen birileri ile birlikte olmuş fakat gerçekten aşık olmadığı için bunların önemsiz olduğunu söyleyenlerin tarzı sanırım bu

0|0
    1|0
  • bkz.: bekaretını kocana saklıyosun ama kımbılır dudagında kac dogmamıs cocuk var ..

1|0
    1|0
Yükleniyor...