Aileler çocuklarını çok sever.Peki niye evlendiklerinde mutsuz eder?

Arkdaşlar herkes ailesi için değerlidir. Ama istisnalar dışında malesef ülkemizde aileler çocuklarının evliliklerinde sorun olurlar. Bu neden sizce? Örneğin kendi evliliğimden örnek verirsem. Ailelerimiz anlaşamıyo ve birbirlerini görmeye tahammülleri yok.

Düğünüme ailemden kimse gelemedi herkes sonradan taktı takısını. Hamile kaldım ve eşim yurtdışına çıktı. Ben rahat olurum diye annemde kalmak istedim ama eşimin ailesi bizle kal biz bakalım dediler. Doğum yaptım biri çocuğu severken diğeri uzakta durdu ( doğumum bile gergin bir havada geçti ) Her sene çocuğun doğumgünü 2 defa kutlanır çünkü aynı yerde buluşturamayız. Yılbaşları da öyle. Özel günlerde onları mutlu etmek sorun. Eşim benim ailemde kalsa kayınvaldem aaa ben sizi bekliyodum diyo veya orda kalsak annem ben yalnız burda siz gelceksiniz diye durdum diyo :( Hep bizde geriliyoruz bu ortamlardan ve eminim bunları yaşayan bir sürü çift var. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Fazla sevdiklerinden dolayı herhalde ama fazla sevgide göz çıkarır..

1|0
    0|0
    • Valla bişey demeye de gelmiyo.Taraf tutuyomuşuz gibi algılanıyo bir laf söylesek :S

• Yuh diyorum öyle şey olur mu?Siz en başta ipleri sıkı tutsaydınız keşke her iki tarafada mesafe koysaydınız.Seviyorsanız birbirinizi ayrılıktan önce ailelere karşı mesafe koyup kendinizin bir aile olduğunuzu onlara anlatmanızı tavsiye ederim.

• Tşk.:)

Umarım iyi yönde gelişmeler olmuştur.

Erkekler Ne Diyor 3

• Çünkü ebeveynler genelde ikinci plana atılma düşüncesini hazmedemiyorlar. Çocuklarının da artık bir aile olduğunu ve nasıl kendileri ailelerini ön planda tutuyorlarsa, çocuklarının da doğal olarak kendi ailesini ön planda tutmak isteyeceğini kabul edemiyorlar. Oysa herkesin yeri ve sevgisi farklıdır. Çocuklar ebeveynleri ile eşleri arasında tercih yapma konumuna asla getirilmemelidir. Ebeveynlerin ikinci büyük hatası da, evlendikten sonra çocuklarının yaşam tarzlarına, hayata bakış açılarına ve tercihlerine saygı duymamaları ve müdahele etmeleri. Aslında bunları aşmak ve herkesi kırmadan yaşamak çok kolay.

2|0
    0|0
  • Biraz yasliligin verdigi piskoloji diyorum ve her iki tarafida mutlu etmelisin allah sabir versin

1|0
    0|0
  • Bu Senin Kişisel Görüsün ..

0|0
    1|0
    • Bu görüşüm değil yaşadığım ve ayrıca istisnlar kaideyi bozmaz dedim. Senin görüşünü alalım madem öyle.

• Bende başta istisnalar dışında diye konuştum zaten. Ayrıca bunları yaparken mutsuz edelim diye düşündüklerini sanmıyorum.Ama farketmeden de olsa çok fazla karışmış ve kırmış oluyolar çocuklarını.

• Kırsalar Da Anne Ve Baba Atsan Atılmaz Satsan Satılmaz :) ..

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...