Cinsel problemlerin en temel nedeni sizce ne?

Fiziksel sorunlardan ziyade fobiler erken boşalma vajinismus gibi rahatsızlıklardan bahsediyorum. Şıklarda hepsinin payı vardır fakat en etkili olanını seçelim

• Ayıp görülüp konuşulmaması, yeterli bilgilerin edinilmemesi
    48% (12)39% (27)41% (39)Oy Ver
  • Kilit nokta kadınlar. Kadınlara yapılan cinsel baskı genel cinsel ilişkiyi bitiriyor.
    28% (7)10% (7)15% (14)Oy Ver
  • Cinselliğin aşırı göklere çıkarılması, basit bir şey gibi görülmemesi
    8% (2)11% (8)11% (10)Oy Ver
  • Aşırı mastürbasyon
    4% (1)19% (13)15% (14)Oy Ver
  • Her iki cinsin de cinsel organlarının işlevlerini öğrenmemesi
    8% (2)7% (5)7% (7)Oy Ver
  • Şöyle ki
    4% (1)14% (10)11% (11)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
4|39

En İyi Erkek Görüşü

• Şöyle ki dedim, bunlardan birini seçmek hata olur çünkü herkese göre değişen şıklar bunlar. Yalnız çoğunun ortak sebebi bilgisizlik ve tecrübesizlik. Cinselliği bilmeden olayı gir çık sanan erkekler ve yine bilmeyen sırt üstü yatıp hadi beni mutlu et diyen kadınlar. Erken boşalma sebebi sürekli ilişki olmaması ve açgözlülük. Vaginismus ise kızlarda bekaret korkusu ve canım yanacak endişesidir. İnsanlar bu kadar bastırılmasa ayıplanmasa ve böyle bir ders olsa bilgilendirilmiş halde sorunlar şu anki yüzdelemeye göre 10 lara inerdi.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• A dedim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Şöyle ki yukarıda yazdığın her bir başlık kendi içinde bir sorunu başlı başına oluşturabiliyor. ya da bir sorunu oluşturan etmenlerden bir kaçını içerebiliyor. Ancak bana kalırsa artık cinsellik bu ülkede konuşuluyor, kadınlar üzerlerindeki cinsel baskıyı azaltıyorlar, o yükü üstlerinden atıyorlar, cinselliği yaşadıkça basitleştiğini görüyor toplum, cinsellik yaşandıkça mastürbasyon azalıyor ve bireyler kendilerini keşfediyorlar. Bu söylediklerim 90 sonrası yetişen nesil için tabiki.

Bana göre ise cinsel konularda en büyük problem psikolojik etmenler.
    Bir çok sorunun biyolojik bir nedeni yok fakat aşılamayan çok ciddi psikolojik sorunlar yaşıyoruz. Buda cinsel cinayetlere tecavüzlere, sarkıntılıklara, tacizlere kadar gidiyor. Bu konuda toplumsal bir farkındalık oluşturup nedeni araştırılmalı ve bu tedaviyi verecek sistem bir an evvel kurulmalı. Yoksa çatırdayan evlilik sistemimiz çökecek kanısındayım.

0|0
    0|0
  • psikolojik faktörler çok önemli

0|0
    0|0
  • Bence onlar da psikolojik. Sen nasıl stress yaşayıp karaciğerrin zarar görüyor bir yerden patlak veriyor. O hastalıklar da öyle gecmis zamanda birşey /ler etkilemiş günümüzde etkisini yaşıyordur

0|0
    0|0
  • ben en önemli sorun ayip konusulmaz evlenince ögrenirsin gibi durumlardan sonra olusan durum

0|0
    0|0
  • Farklı farklı düşünceler den dolayı olabilir. Ayıp birşey olarak yansıtılması ilk etkendir kızların diğer durumuna gelirsek cinsel istismara uğramış olabilir. Bunlar gibi bir sürü etken vardır bu durum için.

0|0
    0|0
  • şöyle ki cinsel eğitimin olmaması ile başlayan bir şeydir cinsel sorunlar. kültürümüze göre bekaret kavramının altın değerinde olması insanların vücutlarını tanıyamaması, kadın ve erkeğe yapılan cinsel baskılar vs. liste uzar gider. ama ana etken eğitim

0|0
    0|0
  • Seceneklerinin hepsi dogru, ayrica partnerlerin birbirini gercekten swvmeme veya fiziksel okarak begenmemeleri, bunlara her konuda stres yasam sartlarida eklenince cok basit gorunen birlesme okayi 1-2 dk lik kendini tatmine doner

0|0
    0|0
  • bence bu tip sorunların esas nedeni cinselliğin hem iyi hem de kötü anlamda bir tabu olarak hayata yerleşmesi.. oysa yemek yemek kadar doğal bişi olduğunu kabullenilse her iki taraf için , aşılmayacak sorun yok ;)

0|0
    0|0
  • Partnerlerin birbiriyle konuşmaması

0|0
    0|0
  • Ayıp, yasak, günah üçgeni. Bastırılmış duygular, cinsel açlık, tabular, yanlış bilgilendirilme vs.

0|0
    0|0
  • Insanlari sadece bu acidan değil her konuda etkileyen faktörlerin basinda stres geliyor bunun devaminda uyku düzensizliği ve en az onlar kadar önemli olan beslenme alışkanlıkları zaten bu 3'ü insani zinde tutan etkenler.

0|0
    0|0
  • Cinselliğin tabulaştırılması, dini ritüellere bağlanması, ahlak kurallarına bağlanması, namus kavramına doğrudan bağlanması, ayıp bişey olarak öğretilmesi, bastırılmış duygu sonucunda isteğin körelmesi.

0|0
    0|0
  • Sorun yaşanabilir, önemli olan çözümü aramak ve doğru yerlerde uzmanlarına danışarak aramak

0|0
    0|0
  • A şıkkı dedim

0|0
    0|0
  • Mastı hayatınin merkezine koymak

0|0
    0|0
  • yukarıdakilerin hepsinden biraz

0|0
    0|0
  • Ne bilek

0|0
    0|0
  • Asıl sorun beyinde hiçbir tepkimizi ölcülü yapamıyoruzki neremiz dgru cinselimiz düzgün olsun canım ya :)

0|0
    0|0
  • Partner eksikliği...

0|0
    0|0
  • Toplumsal baskı sonucu oluşan çekingenlik, cinsel bilgisizlik ve daha önemlisi görev gibi görülmesi halbuki daha zevk alarak yapmak isteklere kulak vermek mükemmel seksin en önemli bileşeni😏😏

0|0
    0|0
  • Şıkların hepsinin kendince sebepleri var önemli olan kime hangisinin etki yaptığını bulmak.

0|0
    0|0
  • Bilgisizlik...

0|0
    0|0
  • Bencilliktir

0|0
    0|0
  • Hepsi

0|0
    0|0
  • stress