Mastürbasyon ihtiyaç mı, alışkanlık mı?

23 yaşındayım ve şu yaşıma kadar mastürbasyona ihtiyaç duymadım. Cinsel isteğim var bazen dayananayacağım raddeye geliyor ama bu da cinsel içerikli birşeyler izlediğim ya da gördüğüm zaman oluyor. Onun dışındaki zamanlarda sürekli bir ihtiyaç halinde değilim. Ben insanların mastürbasyonu ihtiyaçtan değil alışkanlıktan yaptığını düşünüyorum açıkçası, tabi bir süre sonra ihtiyaç haline dönüştüğü doğru olabilir ama başlangıçta böyle olması gerekiyor diyerek başlıkları izlenimi oluştu, haksız mıyım?

Güncellemeler:
Yok mu yeni görüşler?

1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Kişinin o anki cinsel isteğine ve uykuda boşalma olup olmamasına filan bağlı. Evet çoğu kişi alışkanlıktan ve keyif için sık sık yapıyor. Ama kimi insanda şehvetin ciddi sıkıntı verici bir baskısı olur ve onu giderme ihtiyacı olabilir bu da doğal. Evlenene kadar ihtiyaç seviyesinde yapabilir o da.

1|0
    0|0
    • İhtiyaç duyulduğunda yapılanı kastetmiyorum. Çoğu kişi mastürbasyonu bir cinsel ilişki şekli olarak görmeye başlamış görünüyor. Vajinal, anal, oral gibi el de bir cinsel rahatlama ve zevk alma şekli gibi kullanılıyor. Hatta bazıları o kadar alışmış ki mast la tatmin olmaya cinsel birleşme zevk vermemeye başladı falan diyorlar. Bununla ihtiyaç zorladığı için yapanı ayırt etmek lazım

• Çoğunluğu evli değil, eskort veya sevgili ilişkisi. Canı her istediğinde kendi kendini tatmin etmek varken karşıdakini de tatmin etmesi gereken ilişkilere mecbur kalmak belki hoşlarına gitmiyordur.

• Sanmıyorum seksten daha keyifli olacağını. Gerçi ben bakirim ama vasat bir seksi mast a tercih eder insan yine de. Arada sevgi bağı varsa tatmin konusu büyük dert olmaz diye düşünüyorum. Bir insanı öpmek okşamak temas etmek konuşmak başka bişey, hayalle veya ekrana bakarak boşalmak başka

En İyi Kız Görüşü

• Bekar isen ihtiyaç falan değil
    Kimse masturbasyon yapmadı diye ölmüyor
    Arada can çekse de başka şeylerle meşgul olunca unutup gidiyorsun

0|0
    0|0
    • Aynen katılıyorum. Benim gibi düşünenler olması çok güzel

• Bana göre olması gerekeni söyledim
      Yapmasak ölmeyiz sonuçta

Erkekler Ne Diyor 31

• bu kişiden kişiye değişir kimine göre ihtiyaçtan daha fazlasıdır kimine göre alıskanlık :D hormonlarla alakalı bide düşünce yapısı

1|0
    0|0
    • Genel olarak cevap verenler alışkanlık olduğunu söylüyor, ihtiyaç diyen az çıktı. Ama evet kişiye göre değişebilen bişey olduğunu düşünüyorum

• sigara gibi düşün içmesende yapabilrsin aslında ama canın istiyo aynı onun gibi işte yapmasanda olur ama can istiyo :D

• alıskanlık

1|0
    0|0
    • Çoğunluk da böyle düşünüyor sanırım

• Genelde öğrenme alışkanlık yapınca da çözüm değil geçici rahatlama verip o zevki aratıyor alıştırıyor bundan kaçınmak erkekler açısından epeyce zor zahmetli başka şeyler devreye girer. Bazen wc de çişten sonra sperm gelir

0|0
    0|0
    • Erkekler rüya ile boşalabiliyor. Uzun süre rüya olmadıysa mast çözüm olabilir. Ama rahatsızlık vermediği sürece yapmak bana sırf el alışkanlığı gibi geliyor

• Anlaştık o halde sanırom

• Başka ne yorum olabilir bilmem ama şayet daha kötü durumdan kaçınma amaçlı ise hem zorunluluk ve beraberinde ihtiyaç giderirken zevk. Yoksa sadece o zevke alışma hali☺️☺️

• Eğer bir yerden görüp birşey yapıyorsan alışkanlık, hiç alakasız bir yerde aklına geliyorsa ihtiyaçtır

0|0
    0|0
  • Haklısın ama öyle bir dönemde yaşıyoruz ki -erkekler için konuşuyorum- çevredeki kızlar o kadar açık saçık giyiniyorlar ki ister istemez bilinç altına yerleşiyor. Tahrik olma meselesi değil bilinç altı meselesi benim ki.

0|0
    0|0
    • Ona hak veriyorum gerçekten tahrik unsuru çok fazla ama yine de el alışkanlığı mı oldu acaba yoksa gerçek ihtiyaç mı ayırt etmek lazim

• Evet bu konuda hemfikiriz.

• Saygılar ^^

• genel olarak haklısın. lakin kimilerinin libidosu dediğimiz hormonları fazla veya anormal çalışıyor olabilir ki bu istek bastırılamayabilir.

0|0
    0|0
    • Bu genel bişey değil ama sanırım

• elbette. herkesin isteği arzusu ya da beklentisi farklı olabilir.

• Daha çok alışkanlık. Yaptıkça daha çok ıster insan.

0|0
    0|0
  • Alışkanlık tabikide...

0|0
    0|0
    • Bunu kimse kabul etmeyecek zannediyordum soruyu yazarken.

• Ben hep sakındım yapmadım ama ihtiyaç diyenlere bakma kesinlikle alışkanlıktır...

• 0|0
    0|0
  • Erkekler mastürbasyon yapmasa da en geç 2 hafta sonra rüyasında birisiyle iliskiye girerler bir şekilde cenabet olurlar mecbur yapıyoruz,

0|0
    0|0
    • Aslında bunu kastediyorum, yapmasaniz da bir şekilde rahatlatılıyorsunuz rüya yollu. Yani ihtiyaç değil. Rüyayı uzun süre görmez ve rahatlamazsanız ihtiyaç olabilir ama onun dışında zevk almak için kullanıyorsunuz

• Bizim de agrilarimiz oluyor yapmazsak.

• Alıştığınız için öyle geliyor, hiç yapmış olmasaydınız o ağrılar başka türlü geçecekti. ya da geçmediği zaman yapacaktınız. Şimdi istek geldiği anda yapıyorsunuz ve ben buna alışkanlık diyorum. Ayrıca sadece ben de demiyorum erkeklerin çoğu aynı görüşte

• bazen ihtiyaç bazen alışkanlık

0|0
    0|0
  • Sık yapılıyırsa alışkanlık en az ayda bir filan yapılıyorsa ihtiyaç

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Başlarda merak sonra alışkanlık sonra ihtiyaç

0|0
    0|0
    • Bunu kişinin kendisi ihtiyaç haline getiriyor diyebilir miyiz

• Eğer koca kendini tatmin etmeyi alışkanlık haline getirmişse kadın arkayi dönüp uyumayi alışkanlık haline getirir. Iki taraf da hatalı. Ama evlilik uzmanı değilim, sadece merak ettiğim bu konuyu irdeliyorum, teşekkürler yorumlarınız için :)

• Elbette iki tarafta hatalı genelde erkekler işini gördükten sonra sırtını dönüp zıbarır yatar kadın orda ne halde düşünmez ne hali varsa görsün misali rica ederim

• Bakarak ya da okuyarak boşalıyormusın

0|0
    0|0
    • Kendimden bahsetmek için sormadım soruyu

• 23 yasina kadar hic mast yapmadn mi

0|0
    0|0
    • Hayır

• Soyle diyeyim ozman bn burda takilana kadar kizlarin cogu mast yapmiyo saniyodum ama burdakilerin hepsi yapiyo diye mi bilmem Şu an herkes yapiyo saniyorum😂

• Bu sitede öğrendim ben de bu kadar yaygın olduğunu.

• neden sordun,

0|0
    0|0
    • İnsanların bu konudaki fikrini merak ediyorum

• cinsellik ile iligili şeylere merakın yoksa ise ihtiyaç duymazssın eskiden kızların hepsi böyle idi, ama internet cep telefonu çıktı kızlar erkeklerden daha çok cinselliği merak eder oldu sonuç ortada bence,

• evlen bence

0|0
    0|0
  • haftada bir ideal

0|0
    0|0
  • Yapabilirsin

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 4

• Alışkanlık

0|1
    0|0
  • İhtiyaç değil kesinlikle sadece alışkanlık
    Hatta bazilarinki el ile evliliğe giriyor

0|0
    0|0
  • Alışkanlık tabi bende yapmam öyle şeyler. Başka şeyler meşgul olurum. Gün boyu hiç seks bile aklıma gelmiyo ki

0|0
    0|0
  • Bizim gibi yapmayanlar da var ama inanmak istemiyolar

0|1
    0|0
    • Ömrümce yapmadım ama yaşıyorum yani bence abartıyorlar

• @DarkArrow evet oldu

• Ne zmn peki duzenli sevisiyomusun

Yükleniyor...