Çok sevdiğiniz biri için gururunuzu kırıp siz adım atar mısınız? haklı olsanız bile...

Merhabalar

Son 4 ayı erasmusta olmam gerekçesiyle ayrı geçen, toplamda 1,5 yıl süren ilişkim 2 gün önce sona erdi. Yurtdışında olduğum ilk günden bu yana mesafenin etkisiyle giderek bir boşluk olsa da ilişkim bir şekilde devam ediyordu. Onu çok seviyordum ve her gün ona sarılacağım günün hayalini kuruyordum. Yaptığım her şeyde onu arıyordum, o da yanımda olsa keşke diyordum. Erasmus olarak değil, bir yurtdışı tecrübesi kazanmak için geldim. Amacım gönül eğlendirmek falan değildi. Başka bir ülke tanımak ve kendi ayaklarımın üzerinde durabildiğimi görmek istedim. 1 yıllıktı ilişkim geldiğimde ve hiç darbe almamıştı şimdiye kadar. Buradayken bugüne kadar başka ülkelere de gruplar halinde gittim gezilere ve hiç sıkıntı çıkmadı sevgilimle aramda. İki gün önce bir gezi daha oldu. Dört kişi gitmeyi planlarken ikisi son anda iptal edince ben bir erkek arkadaşımla gittim. Günübirlikti, kalma, alkol alma vs. hiçbir şey falan yok. Ve açık açık anlatmama rağmen sevgilim bunu aldatma olarak kabullendi ve açıklamama bile izin vermedi. Eğer amacım bu olsa ona neden haber vereyim, grupça gittiğimi söylerim, ya da hiç söylemem, burada türlü haltı karıştırıp gelince bir şey olmamış gibi devam ederim. Ama ben ona her şeyi açık açık anlatırken, böyle bir tavır karşısında şaşakaldım. Şu an ayrılık acısından çok, bir buçuk yıldır beni tanımamış olmasına, bana böyle bir şeyi kondurabilmesine yanıyo içim. Ne yapıcam, nasıl başa çıkıcam, bana bir yol gösterin. Dönmeme 2 hafta kaldı. Finaller falan var, onları hiç saymıyorum. Zaten aklım İstanbul'da, olaylar vs... Nasıl kendime gelicem?

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Sana ilk başta söyliyeceğim şey ona kızma. Özlem çok güzeldir ama fazlası gerçekten ayrılıklara, sinirlenmelere ve sinire bağlı farklı düşüncelere ve yine sinire bağlı istemeden farklı kelimelere yol açar. Eğer seni tanımamış olsa senin oraya gitmeni en baştan beri sürekli sorun ederdi. Bence o arkadaşta fazla özlemden kaynaklanan bir şey var. Belki sende o erkek arkadaşınla gitmekten vazgeçebilirdin ya da gitmeden önce senin yerinde sevgilin olsa ve sana böyle bir şey söylese senin aklına ne gelirdi? Senda hiçbir hata yok ama karşı taraftada yok, seni sevmese böyle bir şey yapmaz. Ayrıca sevdiğin insanlara haklı olduğun halde gidip özür dilemenin gururla alakası yoktur, bu bir erdemdir, bu bir yüceliktir. Bir çok kişi bu yüzden pişman olur ama kişilik meselesidir, gururla alakası yoktur.

0|0
    0|0
    • çok güzel açıklamışsın teşekkür ederim. peki döndüğümde ben mi aramalıyım buluşup konuşmak için yoksa ondan mı beklemeliyim? çok kırgınım ama dediğin gibi 4 aydır ayrı kalınca bir de istanbulun şu anki gergin ortamı da sinir bozucu malum, insan istemediği sözleri çıkarabiliyo ağzından. çok kırgınım ama onu gerçekten seviyorum, hayatımdan çıksın istemiyorum. kırıldığımı anlasın ve o bişeler yapsın istiyorum.

• fikirlerin için çok teşekkür ederim. yaşayan birinden duymak daha iyi geldi.

• Rica ederim. :)

Erkekler Ne Diyor 7

• atarım atarım yazı uzun geldi

0|0
    0|0
  • Ilk adiimi sahidende cok onur kirici olsada atabilirsin.Ama ise yarar mi bilemem. Ama bir bucuk senelik iliskinin ve seni dagitan bagliligin,icini sizlatan sevginin hatrina%0.1 lik bir ihtimall dahi olsa o adimi atardim,attim,atacagim

0|0
    0|0
  • bu yazıyı bir yerden hatırlıyorum :) o yüzden okumadım. atardım ne olacak :)

0|0
    0|0
  • fazla gurur g*tvurur aşkta fazla gurur yapmam ama prensiplerimdende taviz vermem

0|0
    0|0
  • ben bu soruyu komple okumayacak kadar bile tembelim ki kaldıki o dedğini yapayım o.o

0|0
    0|0
  • Kimse için gururumdan ödün vermem ben .

0|0
    0|0
  • olur öyle

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• çok sevmek yetmez

gerçekten sevdiğim ve ömrüm boyunca birlikte olmak istediğim erkek mi? ona bakarım

eğer cevabım evetse, haklı da olsam her şeyi ama her şeyi yaparım onun için. aşkta gurur olmaz bence. canı muhtemelen sıkkın, seni özlüyor hayal kuruyor, burda olsa ne güzel gezerdik diye. ama ancak hayal olarak kalıyor ve senin sadece arkadaş olsa bile başka bir erkekle bir şey yapman ona çok koyuyor. uzun süre ayrı kaldıgınız için bu normal bence. gönlünü almayı dene derim. düşünsene sen sevgilinle buluşamıyorsun çünkü o bir yere gitti, yalnız kaldın üzülüyorsun o da diyorki dün burda bir kızla bilmem nereye gittik. ben olsam çok kırılırdım. ben gezemiyorum başkası geziyor benim aşkımla.

0|0
    0|0
    • o benim için çok farklı. gerçek sevgiyi onda tattım ben. ona baktığımda, sarıldığımda içim titriyo resmen. onu bırakıp gelmek hiç istemedim ama bu fırsatı kaçırmak da istemedim. ben de burda her şeyde onu arıyorum. döndüğümde tekrar el ele tutuşup, düşe kalka birlikte yürüyelim istiyorum. ama sadece bu sefer gerçekten çok ince bir yerden canımı acıttı o yüzden adım atmak konusunda biraz sıkıntılıyım. onu görünce ne hissedicem hiçbir fikrim yok

• ona kötü bişey yaptın demek istemedim zaten

ama o, seni kırmış olsa bile şuan senin onun gönlünü almayı bekliyor, çünkü buna çok ihtiyacı var

aradaki mesafe onu kırılgan ve agresif yapmış, normaldir, genelde mesafe olunca olur bu. ona bir basit özürü ve içten kısa bir konuşmayı, bir iki güzel aşk dolu cümleni çok görme demek istedim

• anladım. peki döndüğümde nasıl davranmalıyım?

• mecbur tekrar karşına alıp konuşçaksın

0|0
    0|0
  • evet,atarım..defalarca

sonra değmez atmama,pişman olurum.

içinden geleni yap işte,yapmacıksan kazansan da sen kazanmış olmazsın birini.

0|0
    0|0
  • Atarım gururu boşver.

0|0
    0|0
  • Bence mesaj at ve açıklamanı yap senin vicdanın rahat. Ama zordur uzaklık bence kıskançlıktır yakında hallolur haklı olabilirsin ama bence sevgilinede hak vermek lazım bu devirde insanlara hiç güven olmuyor .ayrılık yaramamış çok özlemiş ve kafayı yiyor ona hak ver

0|0
    0|0
Yükleniyor...