Masturbasyon günah mı değil mi?

bir türlü doğru cevabı bulamadımmmm

0|0
336

En İyi Erkek Görüşü

• Dini açıdan bir kaç arastırma yaptım.

İstimna, mastürbasyon demektir. Bu da, ne şekilde olursa olsun, kendi kendini tatmin ederek orgazma ulaşmak demektir. Bu iş, zevk için olursa haramdır. Sükunet bulmak, rahatlamak için olursa caiz, zina tehlikesi olursa, vacib olur. Demek ki, sırf zevk için mastürbasyon günahtır. Ama; insan sıkılmıştır, erkeklerde olur, boşalma ihtiyacı duyar, o zaman caiz olur, günah olmaz. Kadın için veya erkek için zina tehlikesi varsa, o zaman mastürbasyon vacibdir, yani orgazma ulaşıp o sıkıntıdan kurtulmalıdır.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayattaki ihtiyaçlardan birisi. Zina yapmaktansa masturbasyon daha iyi.

0|6
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 35

• Mekruh.
    Zina yapacak duruma geldin ve masturbasyon yaptın, günah ve haram değildir.
    Evlenmemek için masturbasyon yapıyorsun yani evliliği red ediyorsun sünnet olan evliliği o zaman mekruh olur.
    Onun dışında konuşanlara pek bakma dinle imanla işleri olmaz

0|0
    0|0
  • Değil.

0|0
    0|0
  • mastürbasyon bir nevi kendi kendini tatmin erkeklerin 31 çekmesi gibi elleriniz nikahlamayınız hükmü var o yüzden kadınlarda erkeklerde hemen evlenmeli. masturbasyon vücuda zararlı. sağlık açısından en güzeli nikahta keramet derlerya eşler iyi geçinmeli her yaptığı zevkin boşalmanın nikahlı ise çok sevabı vardır yine sorun varsa yanıtlarım

0|0
    0|0
  • Zinaya düşmemek için yapılmasında sakınca yok. Ama peygamberimizin elinizle evlenmeyin diye bir hadisi de mevcut. Yani aşırıya kaçmadan zinaya düşmemek maksadıyla yapılabilir diye düşünüyorum ben.

0|0
    0|0
  • Günah diyenlere bakma. Vücut senin. Vücuduna zarar falan vermiyosun zina yapacağına mast. Yap. Abdestini al bişey olmaz

0|0
    0|0
  • gusülünü aldığın sürece değil

0|0
    0|0
  • Eğer zevk amaçlı yaparsan günah ama mecburiyeten zinaya girmemek için yaparsan bir sıkıntısı yoktur

0|0
    0|0
  • zinadan iyidir

0|0
    0|0
  • gel yavrummm ben hacı fışfış sana özel olarak anlatacağım gel bakıyım sen bir özele... senın ciddi bir derse ıhtıyacın var kınalı kuşum elhamdururuullajj...

0|0
    0|0
  • Bence günah fakat yaptıktan sonra hemen banyo yapıp gusül abdesti alırsan RABBİM affedici dir bağışlar ama yapıp yapıp gusül almazsan işte o zaman sıkıntı

0|0
    0|0
  • Degil serbest

0|0
    0|0
  • Insanları mastürbasyona muhtaç bırakmak en büyük günah.

0|0
    0|0
  • sevaptır
    hatta bana yaptır katmerli sevaptır

0|0
    0|0
  • iki türlü. msjdan açıklarım

0|0
    0|0
  • Günah

0|0
    0|0
  • hayır değil

0|0
    0|0
  • ben yapıyorum sonra abdest alıyorum gerisini bilemem zaten mast tan başka çarem yok

0|0
    0|0
  • vallahi günah olsa bu yöntemi keşfetmeyi Allah kısıtlardı değil mi günah değil tam gaz devam)))

0|0
    0|0
  • Günah

0|0
    0|0
  • Günah tabi çok istekliysen oruç tur namaz kil

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    15

Kızlar Ne Diyor 2

• Harama yakın mekruh