Cerazette dogum kontrol hapi kullananlar bakabilir mi?

10 gun sonra dugunum olacak doktorla gorustum bu hapi onerdi fakat sorunum su ki yan etkisi hic kanama olmayabilir diyo boyle bir riske girmeye deger mi icim karar ne yapmali bilemedim sorun yasayan oldu mu hic adet olmamak demek sinir stres demek anne olamamak demek ne yapmaliyim kiz oldugumdan baska yontem kullanamam tup baglatmakti spiraldi bunlari yapamam

1|0
23

En İyi Erkek Görüşü

• Doktorla görüsmedigin belli, görüsmüs olsan bukadar bilgisizce soru sormazdin.. dügünün falanda olduguna inanmiyorum, yoksa bu soruyu yakin bir annen teyzen, yengende sana yanitlayabilirdi..
    Kisaca dogum kontrol hapi kisir yapmiyor ama 10 gün sonrda korumama ihtimali var..

0|0
    0|0
    • Ben sana bisey kanitlamak zorunda degilim inanip inanamamak senin ozgurlugun

• Mal olmadigimizi anlaman icindi...

En İyi Kız Görüşü

• Anladığım kadarıyla şu anda ebeveyn olmak istemiyorsun ve ebeveynliği planladığın istediğin bir zamanda olsun istiyorsun.
    Eğer şüphede kaldıysan başka bir hekimi ziyaret et. O da içine sinmezse başka bir hekime git.
    Hekimlerin sana sunduğu çözümlerden en çok beğendiğin ve kendini iyi hissettiğin yöntemi seç ve uygula.
    Ben de düzenli olarak psikiyatrik ilaçlar içtiğim için hangi hekime gittiysem sadece prezervatif önerdiler. Her hangi bir doğum kontrol hapı veya iğnesi kullanırsam psikiyatrik ilaçlarla etkileşime girer ve beni zehirler.
    Eğer ilaç kullanmak istemiyorsan eşinle anlaşıp prezervatif kullanabilirsin.
    İlaçların yan etkisi olabilir. Ancak kısır yapacak olsalardı piyasaya çıkamazlardı.

0|0
    0|0
    • Cok guzel yol gostermissin tesekkur ederim bu arada sana da gecmis olsun. Kisirlik elbette yapmaz ama hic kanama yapmayabilir demesi aklimi kurcaladi adet olamamak buyuk sikinti yaratmazmi agri icinde kivranmak ama kanamanin gerceklesmemesi evliligimi oturtmadan anne olmayi dusunmuyorum malum erkekler evlilige kolay adapte olamiyo

• Kadınlarda rahim kanaması (adet) şu mekanizmayla oluşur:
      Her ay, kadının doğum organları döllenmeye hazırlanır. Bu hazırlık şöyle olur. Yumurtalarından ikisi veya biri kanala bırakılır, bu süreçte rahim içi duvar kanlanıp beslenip döllenmiş yumurtanın kendine ulaşmasını ve yapışmasını bekler. Eğer yumurta döllenip de rahim içine yapışırsa gebelik gerçekleşir. Böylece rahmin kanlanmış kalınlaşmış duvarı döllenmiş yumurtayı destekler. Kadının da dokuz ay boyunca kanaması olmaz. Çünkü o kanları rahim gebelik için kullanır.
      Bu doğum kontrol ilaçları çeşitli şekillerde kadının bu döllenme sistemini baskılayarak kadının hamile kalmamasını hedefler.
      Demek ki sana tavsiye edilen ilaç, rahmin kanlanıp beslenmesini engelliyor. Böylece yumurta döllense bile rahim kanlanmadığı için gebeliği oluşturamıyor. Yani sende bir ağrı olacağını düşünmüyorum. Çünkü kanlanma içeride oluşmadığı için, adet görecek bir kan birikimi yok. Yani adet yok.

• Ayy vok tesekkur ederim canimm inan cok icim rahatladi ben plansiz annelik istemiyorum aslinda cevrem bebek istemeyn herkes anne oldu. Annemde istemiyorum diyosunuz gorcem ben sizi diyo ama bakalim nasip kismet

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• Kondom kullanın bence. Riske girme.

0|0
    0|0
  • Doktor verdiyse vardır bir bildiği

0|0
    0|0
    • Soyle soyliyim migrenim var diger haplar ve igneleri kullanmamam gerektigini soyledi bu hapta yeni cikmis diger herseyi devlet karsiliyo ama bu ozel oldugundan karsilamiyo ve diger hap ignelerdeki hormonlardan farkli icerigi ve ama doktor yan etki olarak bana ara kanaman olur dedi bn diger yan etkisi olan kanama olmamasini internetten okudum. Yeni evli ciftlerde hap igme veya prrzervatif disinda korunma yok digerlrri anne olanlarda kullaniliyor kafam karisik acikcasi

Kızlar Ne Diyor 1

• Yazz 24+4 al daha masum bir ilaç

0|0
    0|0
Yükleniyor...