Biten bir ilişkinin ardından neler yapılmalı?

Herkese merhaba,

Son 4 ayı erasmusta olmam gerekçesiyle ayrı geçen, toplamda 1,5 yıl süren ilişkim 2 gün önce sona erdi. Yurtdışında olduğum ilk günden bu yana mesafenin etkisiyle giderek bir boşluk olsa da ilişkim bir şekilde devam ediyordu. Onu çok seviyordum ve her gün ona sarılacağım günün hayalini kuruyordum. Yaptığım her şeyde onu arıyordum, o da yanımda olsa keşke diyordum. Erasmus olarak değil, bir yurtdışı tecrübesi kazanmak için geldim. Amacım gönül eğlendirmek falan değildi. Başka bir ülke tanımak ve kendi ayaklarımın üzerinde durabildiğimi görmek istedim. 1 yıllıktı ilişkim geldiğimde ve hiç darbe almamıştı şimdiye kadar. Buradayken bugüne kadar başka ülkelere de gruplar halinde gittim gezilere ve hiç sıkıntı çıkmadı sevgilimle aramda. İki gün önce bir gezi daha oldu. Dört kişi gitmeyi planlarken ikisi son anda iptal edince ben bir erkek arkadaşımla gittim. Günübirlikti, kalma, alkol alma vs. hiçbir şey falan yok. Ve açık açık anlatmama rağmen sevgilim bunu aldatma olarak kabullendi ve açıklamama bile izin vermedi. Eğer amacım bu olsa ona neden haber vereyim, grupça gittiğimi söylerim, ya da hiç söylemem, burada türlü haltı karıştırıp gelince bir şey olmamış gibi devam ederim. Ama ben ona her şeyi açık açık anlatırken, böyle bir tavır karşısında şaşakaldım. Şu an ayrılık acısından çok, bir buçuk yıldır beni tanımamış olmasına, bana böyle bir şeyi kondurabilmesine yanıyo içim. Ne yapıcam, nasıl başa çıkıcam, bana bir yol gösterin. Dönmeme 2 hafta kaldı. Finaller falan var, onları hiç saymıyorum. Zaten aklım İstanbul'da, olaylar vs... Nasıl kendime gelicem?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Onun kafasına takılan başka şeyler de vardır, bunu bahane etmiş demek ki. Bence zaten kafasında binbir türlü şey kurmuştur. Onun kafasındaki düşünceleri değiştiremezsin. sana güvenmiyorsa ne desen boş. zaten ondan ayrısın, güvenmediyse daha senin bilmediğin ne şüpheleri vardır için de. bence artık daha fazla kaldıramamış.

Bir şey yapmana gerek yok. ne olursa olsun en azından seninle yüz yüze görüşmeden böyle bir karar vermesi hoş değil. Onun niyeti varmış, basit bir bahaneyle bitirmiş ilişkinizi. İlişkilerin sağlamlığı zor şartlarda belli olur. Fazla sorgulama ve geleceğine odaklan sadece. Yapacak başka şey yok.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• adam kıskanmış ona da biraz hak ver sana güveniyodur ama yanındakine güvenmiyodur açıklasan bile bunu çok normalmiş gibi karşılamasını "hmm peki o zaman tatlım" falan demesini bekleyemessin

0|0
    0|0
    • ama bu benim açıklama yapmamı beklemeden ilişkiyi bitirmesine bir sebep mi? Gelmeme bu kadar az kalmışken...

• o an sinirlenip böyle davranmıştır biraz zaman ver anlayışlı biriyse konuşup çözerbilirsiniz

• bir erkekle yalnızmı gittin

neyi açıklayabilirsinki

0|0
    0|1
    • evet tek başıma gittim ama günübirlik bir geziydi 2 saatlik otobüs yolu. ne alkol var işin içinde ne gece kalmak vs. sadece 6-7 saatlik günübirlik bir gezi

• yahu arkadaşımla dolaşmaya gittim ne namusundan bahsediyoruz?

• dolaşmaya devam et

Kızlar Ne Diyor 3

• Erasmusa gitmiş ve aynı yollardan geçmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki, sevgilinle aranız düzelecektir. Erasmus olayı ne için gitmiş olursan ol ilişkiler için hep sıkıntılıdır. Her ne kadar kalan taraf seni hep destekler gibi görünse de bir gün bir yerde mutlaka şüphecilik patlak verecektir. Çünkü arkadaş çevresinin erasmus şakalarına da maruz kalacağından eminim. Sen bence sıkma canını ilişkiniz için aşılması gereken bir sınav olarak kabul et. Sen doğruyu sölerek sıranı savdın, şimdi onun sana olan güvenini ve sevginize olan inancını ölçme sırası. Döndüğünde yüz yüze herşeyi anlat tekrardan. Dönerse senindir olayı...

0|0
    0|0
    • peki döndüğümde buluşmak için ben mi aramalıyım? Çünkü ben o aramadığı zamanlarda bile nerde olduğumu, kimle olduğumu hep haber verirdim. Bana böyle bir şey yakıştırarak çok canımı yaktı

• Sevdiğin ve değer verdiğin biri için sen elinden geleni yap. Yap ki ilerde keşke şunu da yapsaymışım, arasaymışım diye düşünmek yerine ben elimden geleni yaptım ama kısmet değilmiş dersin yoluna bakarsın. Yüz yüze herşeyi konuştuğunuzda bunların aşılacağına inanıyorum. Ama sen elini taşın altına koy ve ara, ara ki o da bazı şeyleri anlasın ;)

• olay tanıyıp tanımamak değil de olay çok özlemek sanırım.yani normal gibi duruyor ama sen olsan nasıl hissederdin?

0|1
    0|0
    • evet ben de kıskanırdım ama gelmesine bu kadar az zaman kala ayrılmazdım sanırım. En azından gelince yüz yüze oturup kendini anlatmasına izin verirdim

• iç yüzünü anlatmama izin vermesi gerekmez mi? ya da neler düşündüğünü bilmeye hakkım var en azından değil mi?

• iletişiminize bağlı.

• Giden Her Sevgilinin Ardından Hep Biz Olduk El Sallayan : /

Boşver yolu açık olsun üzme kendini..

0|1
    0|0
Yükleniyor...