Keneden Korunma Yolları ? Kırım- Kongo Kanamalı Ateşi Öldürür mü ?

Malum havalar ısındı ve keneler boy göstermeye başladı. Komşumuzun çocuğunu da kene ısırınca beni bir telaş aldı. Nasıl korunulur bu kenelerden ? Vücuda sıkılan böcek ilaçları, evi ilaçlamak falan etkili mi bu haşerelere ? Diyelim ki kene ısırdı, biz çıkarmadan ayrılmıyor mu bunlar vücuttan ? Bizi kene ısırdığını bilmiyorsak ve hastanede kırım kongo kanamalı ateşi teşhisi kondu, öldürür mü bu hastalık yaa ?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• KKKA da amaç korunmaktır. Pikniğe dağa bayıra vs gittiğinizde çorapları pantolonların içine koyun. Beyaz renkli örtüler kullanın. Eve döndüğünüzde bütün elbiseleri çıkarıp kene vücuda yapışmış mı yapışmamış mı kontrol edin. Eğer vücuda yapışmış bir kene gördü iseniz onu kendiniz elle çıkarmaya çalışmayın, üstüne sigara alkol kolonya dökmeyin, hemen bir sağlık kuruluşuna başvurun. Kene çıktıktan sonra 10 gün içinde baş dönmesi, halsizlik vs olursa hemen doktora başvurun. Öldürmeye gelince herkes ölmüyor doğru destek tedavisi ile kurtulan insanlar var. Başka sorunuz varsa yardım edeyim bu konuda poster hazırlamıştık vakti zamanında :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• öldürürmü demişsin demekki hiç haber falan dinlemiyorsun. öldürmese bunca telaş olur mu. bir sürü insan öldü

ısırısa elle çekmeyin. hemen bir hastaneye gidin. keneyi ezmeyin çekmeye kalkmayın başı kopmasın.

vücuda böcek ilacı sürülmez. deriden emer zehirler

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Kırım kongo ise bir tedavi uygulanmaz ise öldürür ama her kene aynı hastalığı taşımaz budan 2-3 sene öncesine kadar kene zararlı bir böcek değildi başka dış ülkelerden ülkemize bırakıldığıda söylenir. Geçen gün İzmir'e gittim bir kız arkadaşımızı kene ısırdı kendi imkanlarıyla çıkarmış şuan bir sorun yok yani sadece belli illerdeki keneler zehirli oluyo.

0|0
    0|0
  • her kene bu hastalığı bulaştırır diye bir kural yok.geçen sene beni de ısırmıştı.gittim hastaneye hiç bir sorun da yaşamadım..

0|0
    0|0
  • evet öldürür.keneden koruncaksın.ama her kene hastalıklı değildir.ihtimal war işte

0|0
    0|0
  • Bak profilime,çorapları her daim pantolonumun içine sokuyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...