Sinirlenince çok güzel oluyorsun Türkiye...

"Sevgili başbakanım; bugün bize öyle bir iyilik yaptın ki, aslında haberin bile yok. Öldürün emri verdiğin polislerin karşısında yere düşen fenerbahçeliyi yerden kaldıran galatasaraylı gördüm. Birbirleriyle suyunu, ekmeğini paylaşan öğrenciler, kol kola girip yürüyen kürt-türk asıllı insanlar gördüm. o* dediğiniz kadınların genelevlerden çıkıp yaralananlara limon ve su verdiğini gördüm. Travesti dediğiniz insanların sığınmaları için otel odalarını açtığını gördüm, telefonlarını paylaşan avukatlar, doktorlar, ilkyardımda yaralılara müdahale eden tıp öğrencileri gördüm. Sirkeli bez veren yaşlı teyzeler gördüm. Wireless şifrelerini paylaşan esnafı, yaralıları lobisine alan otel sahiplerini gördüm. Panzer girmesin diye otobüsü ile yolu kapatan belediye şoförü gördüm. Gece dükkanlarını açan eczacılar gördüm. Bu gece de emin ol ki; gözlerimiz senin sıktırdığın biber gazından değil gururdan doldu."

Güncellemeler:
Sizde görüyormusunuz bu olumsuzluğun içindeki güzelliği ?

0|1
20|11

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 19

• Alıntı olduğunu tırnak içine alarak belirtmiş diye düşünüyorum..

Çoktan olması gereken buydu zaten, tepkisizleştik ya da tepkisizleştirildik..

Ne için olursa olsun bu tepki beni sevindiriyor.

1|2
    1|1
  • ben burada sizin göremediğiniz bir samimiyetsizlik görüyorum. Hükümet bir şey yapsa da karşı çıksak mantığındaki insanlar toplanmış, birbirlerini kollamaları çok doğal. yaralananlar kendi istekleriyle yaralandılar. polisin orada olduğunu ve görevinin düzeni bozmaya çalışanları engellemek olduğunu biliyorlardı ama yine de gittiler. sonra birbirlerine yardım etmişler, birlik olmuşlar bunun bir önemi yok. koyun sürüsü oldular orada sadece başka bir şey değil :)

3|2
    2|2
  • Daha önce okudum bu yazıyı yazan güzel yazmış :)

0|2
    1|1
  • insanların birbirine kenetlenmesi için illa katliam biber gazı mı gerekiyordu diye düşünmedim değil.

0|1
    0|0
  • çok çok dogru

1|1
    1|0
  • Çok güzel yazmışsın ellerine sağlık, teşekkür ederim sana.

1|1
    0|1
    • Yazan ben değilim, düşünceyi benimsediğim için paylaştım...

• Yazan çok güzel yazmış, sende paylaştığın için teşekkür

• İçki yasağı olunca millet uyandı tabii

3|1
    2|1
    • haha + süper

• Ayık bir nesil istiyodu Tayyip, Ayıldık :))

• İçki yasağı bangır bangır medyada olay olurken bu konunun üstünü kapatmaya çalışıyorlar p*zevenk kendi ütopyasını kurdu onu indirmeden o yerinden inmez bu örümcek kafalı halk olduktan sonra

• istihbarat süper.

3|1
    0|0
  • ÖLDÜRÜN EMRİ...

:):):)

o kalabalıkların sorunu çok çok başka.. Allah şifa versin

1|2
    1|0
  • dün gece 4 te akp istifa sesleriyle uyandım bu sefer olacak diye umut ediyorum yoksa gidişat kötü

2|0
    1|1
  • Guzel yazi yalniz insanlar gercekten bunun olacagini biliyordu. Orada polisin olmayacagini dusunen var miydi sanki? Yine de insanlik olmemis demek ki guzel

1|0
    0|0
  • Mükemmel gerçekten.

0|0
    0|0
  • Nede çok şey görmüşsün be kardeşim ! Sorun ne ? Ağaçlar kesilmesin ! bütün dünyaya güldürdünüz bizi, Biraz yenilikler açık olun, devlete karşı çıkmak nedir ... Bunu söylediğim için anti çevreci biri olmadığımı söylemeyin, sizden daha çok çevreciyim, madem bu kadar üzülüyorsunuz ağaçların kesilmesine, o zaman ağaçlandırma çalışmaları yapın, boşu boşuna insanlar zarar görmesin yazıktır... Bende isterdim gezi parkı olduğu gibi kalsın, ama sizin gibi kalkıp yasa dışı eylemler yapıp devletin polisine karşı gelmezdim...

1|0
    1|0
  • reyhanlı için bu kadar ağlamayanlar iki ağaç için taksimi birbirine kattı.karnımdaki bebeği öldürmek hakkımdır diyerek kürtaj yasağına karşı çıkanların ağaçlar kesilince vicdanı sızladı 1 mayıs'ta ağaçları kökünden söküp polise fırlatan zihniyet şimdi ağaç savunuyor. bunların derdi ağaçların kesilmesi değil dertleri ağaç olsaydı yılbaşı gecesi çam ağaçlarını kesmezlerdi imamhatipliler biber gazını yerken sizin biraz daha şiddetli naralarınız yankılanıyor hala gökyüzünde. isminin başına tc yazan zihniyeti şimdi de ağaç yazmaya davet ediyorum.kafayı çekip çekip ağaçlara sevgilim diye sarılan tipler ağaç sevdalısı olur tabi...taksim'de 50 ağaç için üç gündür eylem yapanlar suriye'de onbinlerce insan ölürken gıklarını çıkarmazlar" "ak parti avm'leri yıkıp yerine yeşil alan yapsa"alışveriş hakkımızı elimizden alamazsınız"diy e kıyamet kopardı. ağaçlar kesilmiyor yalnız bunu da yanlış biliyorlar, ağaçlar sadece yer değiştiriyor. ömrü hayatı boyunca tek bir fidan dikmemiş adamlar direngeziparkı diyor polise taş atıyor. biz de avm yapılmasına karşıyız ama bu şekilde polisi tahrik edip ortalığı karıştırmakla bir çözüme varılmaz. bir zamanlar imamhatipliler joplanırken sesini çıkartmayanlar hakkınızı demokrasiyle arayın diyenler şimdi jop yiyor.şunuda iyi bilin ! o eyleme gidenleri agaç dikmeye çagırsan biri bile kıçını kaldırıp gelmez!"

1|0
    2|0
  • Bunu yazan ne güzel yazmış.

1|0
    0|0
  • çok güzel yazılmış...

0|0
    0|0
  • keşke aynı eylemler peygamber efendimizin karikatürü çizildiğinde, filistine giden mavi marmara basıldığında, burmadaki müslümanlar katlediğildiğinde de yapılsaydı ama durun haklısınız gezi parkı herşeyden daha önemli, akpli değilim ama şu an bu hükümet devrilse kazanınızda kaynatacacak makarna bulamayacaksınız ama türkün aklı sonradan gelirmiş bakalım kimler haklı çıkacak?

2|2
    3|1
  • tolgahan köksal (nam-ı değer ataalp)

0|0
    3|0
  • ağlıyorum şu an

2|0
    3|0

Erkekler Ne Diyor 11

• 3|1
    0|0
  • Umarıım bu hükümet devrilir ve tekrardan günlük faizler havalarda uçtuğu, İMF'nin vereceği para için g*tlerinin dibinde dolaşan siyasetçilerin olduğu, ABD liderlerinin önünde ellerini bağdaştırıp kafasını eğen başbakanların olduğu, İstanbul gibi yerde susuzluktan tankerle suların taşındığı, Afrika ülkeleri gibi sarılık tifo hastalıklarının uçuşa geçtiği, çöplerin bile toplanmayıp dağ olduğu, bankalarıın iflas bayrağını çektiği, hükümetin merkez bankasından borç alıp ödemeyemediği, parasını ödemeyemeyenlerin hastanede rehin kaldığı, Avrupa'nın ''hasta adam'' diye bizle maytap geçtiği vs dönemlere döneriz. O zaman da insanların gözleri gururdan dolar mı, işte bunu görmeyi çok istiyorum.

1|0
    0|0
    • Götüne bakarak yürürsen düşersin genç geçmişe çakılı kalmışsın, memleketin göbeğinde Pkk bayrağını görmektense, başımızda Ne Mutlu Türküm diyemeyen bir adamın olmasındansa, Milli değerlerimizin ayaklar altına alınmasındansa,ben bu saydıklarının tamamına razıyım..

• Gelmemesinin sebebi bu mücadeleler dicem, üstünde yarım saat konuşcam yine anlamicaksın.. Ampülümü alıyosun artık, florasanımı neyini alıyosan al git :)

• 3-5 ağacın yer değiştirmesine isyan ederek ülkeyi kurtardığınızı mı sanıyorsunuz, bence ampülü sen al, en azından önünü görmüş olursun...

• Taksimde biber gazı yemiş yaralı vatandaşları içeri almayıp Kepenk kapatan Starbucks, İzmir'de İzmirliler tarafından darma dağın edildi Türk bayrağı asıldı..

Güzel İzmir'im memleketim benim

link

1|0
    1|0
    • İzmirlilere müdehale edecek polis, mayosuyla gelsin düşmanı denize dökmek ata sporumuz '' yazan bir pankart çok hoşuma gitmişti :))

• Polislerin yaptığına mı sevineceğiz .

• polise kızıp onun yaptığının aynısını yapmak bkz mantık yoksunu

• başından beri de böyle olması gerekiyodu.. en başında..ezilmeye başlamadan önce bu duruş olmalıydı

1|1
    1|0
  • Sen dayanışma görmemişsin. Batıl bir dava uğruna boş girişimlerde bulunan sizler HİÇBİR ZAMAN kazanamayacaksınız!

1|3
    10|5
    • güncelleme: nato kafa nato mermer

• Ne oldu bir korku sinmis ustunuze sanki akp yandasi.

• Akpli değilim bu 1. Zerre kadar korku sinmedi üstüme bu 2. Ben Hakk'ı savunduktan sonra dünya batıl olsun fark etmez buda 3. Sonuncuyu iyi bellesen iyi olur.

• TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR

ÖYLE KALACAK

TÜRKİYE CUMHURİYETİ bir çok haini şerefsizi barındırır

ama bu Aziz Türk milleti

alaşağıı etmeyi bilir elbet

o vicdansız duygu istismarcı hükümeti

Söz ve Hüküm Aziz Türk Milletinindir.

Yıkım zamanı.

1|0
    2|2
  • Saçma saçma şeyler diyosunuz bir ağaç için neler yapıyolar peki terör için neden bişeyler yapmıyolar yılbaşında ağaçları keserken barlarda eğleniiyolar neden kimse ayaklanmıyo daha dün alkolüme elleme diye slogan atanlar bugün gelmiş hadisi şerifi okuyo ağaçları kesmeyin diyo hadi ordan bir gidin (bazıları için tabi üstüne alınan alınsın)

0|0
    0|0
  • halal be adam yazmış ne desem bilemedim tebrikler

2|1
    0|1
  • bu yazıyı ılk okudugumda resmen gozlerım doldu herkım yazıdysa yuregıne duygularına saglık

0|0
    0|1
  • Bir yandan gaza gelmiş gençlik ne için olduğunu da bilmiyorlar provoke ediliyorlar. Acaba kaç tanesi hayatında bir fidan dikmiştir. Amaç doğayı korumaksa her biri bir ağaç dikse Türkiye'nin en büyük ormanı olur. Amaç doğaya yapılanlara tepki göstermekse ağaç dikme eylemi yapmak daha mantıklı olmaz mıydı?

Öteki taraftan vicdansızca sert bir müdahale yaralananlar hayatının şokunu yaşayanlar. Bu derece sert tepkiye ne gerek vardı? Eylem yapıyorlar ağaç kestirmiyorlar alışveriş merkeziniz batsın ordaki insanlara böylesine ağır müdahaleye ne gerek vardı?

Kusura bakmasın hiç kimse olay doğayı korumak değil siyasidir. iki taraf da ülkeye zarar vermektedir. Yazık değil mi yok yere yaralanan yüzlerce insanımıza. hiçbir şeyi beceremiyoruz ülke olarak ne eylem yapmayı ne eylemcileri dağıtmasını.

ülke gençliği tamamen gaz. ordakiler ağaçlar için mücadele ediyorsa diğer şehirdekiler ne için yürüyüş yapıyor siyaset için mi yoksa ağaçlar için mi? Ağaç dikme eylemi yapılsa daha güzel olmaz mıydı?

0|1
    1|0
    • Gizlican, mert olup açık profille yazaydın keşke merak etme bizde ötekileştirme olayı yok... senin konuya gelince Mesene ağaç meselesi değil mesele oligarşi, mesele 19 mayıs mesele 29 ekim mesele 2 ayyaş mesele yanlış dış politika sonucu reyhanlı, özetle mesele sabrın bitiş noktası...

• sen hala bu direnişin ağaç için oldugunumu savunuyorsun herkes hükümete karşı ayaklanırken

• o zaman kulp takmayın ağacı bahane olarak kullanmadan yapın ne yapacaksanız. Hepiniz gaz durumdasınız. yüzde 80 neyi protesto ettiğini bile bilmiyor. birisi bişey istiyor sizde onu yapıyorsunuz. hükümete karşı ayaklanmak istiyorsanız seçimler de yaklaştı sandıkta verin cevabınızı .

• Eylem yapacaklarla dalga geçiyordu en son... link

4|1
    1|1
Yükleniyor...