Sperm sayısını arttırmak için ne yapmalıyım?

Bugün spermiogram testi yaptırdım,sperm sayısı çok fazla olmasına rağmen hareketli sperm sayısı yüzde 2 filan.bunu yaşayan var mı?önerileriniz nelerdir?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Sen bunu doktora sormadında gelip burada vücudunu şeyini bile tam tanımayanların olduğu bir ortamda mı soruyorsun?

Neyse öncelikle varsa kilolarından kurtulmalısın. Stres kortizol üretimini artırır buda sperm sayısını azaltır. Spor yapıp ve düzenli uykuya önem vermelisin. Dar ve naylon iç çamaşırı giyme. Kahve içmemeye bak çünkü 1 fincan kahve bile sperm hareketliliğini azaltır. Kullanıyorsan sigarayı kesinlikle bırakmalısın. Sürekli kullandığın bir ilaç varsa mide ülseri antidepresan vs onlarda azalmaya sebep olur.

Arttırmak istiyorsan: Bal dut tarçın kekik çörek otu biberiye karabiber meyan kökü karanfil ginseng kuşburnu arısütü keçiboynuzu C E B6 B12 vitaminleri folik asit gibi şeyler tüketebilirsin.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Evliysen sıkıntı yaşayacaksın demektir ( cocuk zor olur )

Bekarsanda daha iyi ya kondom kullanmana gerek yok :)

0|3
    0|0
    • değişik bir bakış açısı:)

• Test yaptırırken sorsaydın doktora

0|0
    0|0
    • doktor proxeed plus diye bir ilaç verdi.4 ay kullandım,bugün test yaptırdım aynı.değişen bişey olmadı

Erkekler Ne Diyor 3

• Bol bol sebze tüket. Özellikle salata türü şeyler ye. Anason bitkisi bul veya çayını yap iç. Kendini çok sıkma gözünde de büyütme. Önemsersen sorunun daha da artar. Bu şekilde kendinle barışık ol. Mutluluk her hastalığın ilaçlara destek olan en güzel çözüm yoludur.

0|0
    0|0
  • keçi boynuzu kürü yap az mitar artış olur sigara kullanıyorsan bırak önemli olan sayısı değil spermin hareket hızıdır ve kalitesidir aslında

0|0
    0|0
  • bol nişastalı ve bol kremalı yiyecekler meniyi çoğaltıyo diye duymuştum. bunun yanında tarçın keçi boynuzu zencefil de sayıyı arttırıyomuş

0|0
    0|0
Yükleniyor...