Biri estetik ameliyat olsa allahın verdiğini nasıl beğenmezsin deyip, kendi çocuğunu sünnet ettirmek ne iş?

Temizlik? kulağınızın arkasını temizlemeye üşenince kesiyor musunuz kulağınızı?
Din? Kuranda mı yazıyor, 'ben hatalı üretmişim siz çükünün derisini kesiverin bir zahmet' diye?

Güncellemeler:
2ay Merak ediyorum sadece. İşinize gelirse dini kullanıyor, gelmezse gözardı ediyorsunuz. Gerekçeniz nedir?
2ay Şöylesin böylesi diyip dağıtmayın. CEVAP istiyorum mümin kardeşlerim ;)

1|0
11|34

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Çok mantıklı düşünmüşsün tebrik ediyorum :)
    Acaba Nasıl cevaplar gelecek...

1|0
    0|0
    • 2ay

"Söz konusu sünnet olduğunda, öyle sanıyorum ki amaçlanan cinsel ilişkiyi azaltmak, cinsel organı zayıflatmak, ve bu şekilde erkeğin mutedil olmasını sağlamaktır. Bazı insanlar sanır ki, sünnet erkeğin yapısındaki bir bozukluğu gidermek içindir, ama buna herkes kolaylıkla cevap verebilir: Nasıl olur da doğadaki canlılar dışarıdan düzeltmeyi gerektirecek kadar "eksik yaratılmış" olabilirler, hele bu özellikle üstderi gibi işlevi açık seçik belli olan bir yapı ise? Gerçek şu ki, bu emir, eksik yaratılışlı bir yapıyı düzeltmek için değil, insanın ahlaki yetersizliklerini tamamlamak içindir. Bu organda açılan yara tam da istendiği gibidir; ne gerekli işlevlere zarar verir, ne de çoğalma yeteneğine. Sünnet basitçe aşırı isteği dengeler, çünkü sünnetin cinsel heyecanı azalttığına dair şüphe yoktur. Organ daha başlangıçtan kan kaybederek ve koruyucu tabakasını yitirerek güçsüz hale gelir..." (49. Bölüm, s.609) Şaşırmışlara Rehber, İbn Meymun

Wikipedia da böyle birşey buldum.

• 2ay

Eskilerden, mısırdan kalmış bir gelenek diye biliyorum, su olmadığından yıkanarak temizlenemezlermiş; böyle bir çözüm bulmuşlar.

Temiz suyumuzun her gün aktığı bu dönemde hala bahane olarak temizliği göstermek de komik değil mi :)

• 2ay

Aa bunu bilmiyordum :)
      Ben oğlum olursa sünnet ettirmeyi düşünmüyorum...

Erkekler Ne Diyor 33

• Sünnet olmak sünnettir. Estetik sağlık açısından eğer sorun olmuyorsa estetik yapılmaz. Bunu bilmiyecek kadar aciz misin yoksa ironi mi?

2|1
    2|1
  • Ben anlam veremedim zaten sünnet nedir yaw bana zararı yoktu o et parçasının temizlik neymiş koskoca bedenimiz kirlenince yıkanıyoruz da o küçük eti mi temizleyemiyormuşuz hem bizim bedenimiz bizden de izin alınmıyor saçmalık tamamen ondan sonra da erkek oldun derler ulan iki santim kesikle erkek olunuyorsa bu travestiler neyyyy? Müslümanlar zaten kesme derdinde ne olsa hemen dine atıyorlar

3|0
    0|0
  • Sağlık için yapılan estetikler caizdir..

Keyfi, yani ben oramı buramı beğenmiyorum diyerek yapılanlar caiz değil..

Anladın?

#Vesselam

1|1
    3|1
  • Yazık ya şu millete. Sorgulama boşver inan demişler direk

2|0
    0|0
  • bosverin su allahi artik adam bikti bizden ;d

1|1
    1|2
  • ilk basta sunu soyliyim inanmak ya da inanmamakta serbetsin inanisin zerre unrumda değil
    1. si hileli soru sorup k3ndini sivri zekali sanan varlik ilk sorunu eksik sormussun estetik tümüyle haram değil sağlık açısından zorunluysa olur ama ben kicimi begenmedim dersen bu haramdır.
    2. soruna gelelim biz müslümanlar peygamberinizin izinde kuranin yolunda gideriz bur tabir vardir her ak sakalliyi deden sanma dininizi kötülemek istenleri bize emsal gösterme bizim peygamberiniz sunnetli doğdu. bizde sünnet oluyoruz ve sağlık açısından cok faydasi olan bisey tabi bunu beyninin alabileceğini sanmıyorum. sen müslüman deilsen muslumanlarida elestirme yol al

0|2
    0|0
    • 2ay

nerede yazıyor sünnetli doğduğu? kurandan ayet ver bakacağım

• Alin bu ileri zeki arkadasimizi

1|1
    1|0
  • Dimi ama. Haksızlık bu sizin de bişiyiniz kesilsin. Galiba bizde imalat hatası var.

1|0
    0|0
  • Sünnet temizliktir.

1|1
    2|0
  • biraz bilgi edinip sorsaydında cahilliğini belli etmeseydin canısı ya

2|1
    3|0
  • Ateist oldum mutlu musun

1|1
    1|0
  • Ya ne istiyorsunuz çükümüzden yeter ya 😑😑😑

2|0
    0|1
  • Dinden kitaptan haberi olmayan yorum yapmasın
    Rabb im şerlerinden korusun

1|0
    2|0
  • Estetik neden günah olsun ki? Mükemmel olmaya çabalamanın nesi kötü?

1|0
    0|0
  • Buyrun burdan yakın ahahahaha :)

0|0
    0|0
  • aman boş ver herkes istediğini yapmakta özgürdür

0|0
    0|0
  • Estetiğe bir yasak yokki. Tercihen en iyi bakış tarzı o yani ama bununda sınırı var. Adamın elinde eğrilik var düzelttirecek tabi.

0|0
    0|0
  • sünnet peygamber efendimizden gelir ve bazı yapılacak durumlar sorgulanmaz ki şunu diyebilirim eskiden elle yenirdi o zaman insanlar medeni değilmiydide şimdi sen çatal kaşık kullanıyorsun gibi...

0|0
    0|0
    • 2ay

elle yenirken medeni değillerdi, çatal kaşık kullanılmaya başlanınca o alanda medenileşildi
      su yokken kesilince şartlardan dolayı zorunluydu ve mantıklıydı, günümüzde suyun her gün aktığı evlerimizde saçma değil mi?

• 2ay

bak sünnet amerika tıp bında da kabul gördü sebebi sağlık konusu yapmak zorunda değilsin kuranda sünnet yapılmalı demiyor yapmak zorunda değilsin değiliz ama peygamber efendimiz diyorki sağlık için yapılmalı demiş ve yapıldı kabul gördü belki gelecekte kalkabilir ama sanmıyorum hz. musa dan beri var sünnet belki daha öncesinden de vardır bunu bilemem ama peygamberlerin hepsi sünnetli gelmiştir

• Gelenek bu yahudilerde de var islam ile yahudilik birbirine benziyor

0|0
    0|0
  • valla ben kestirdigimde derisini nereye bagislayacaksin diyen sunnetciyle karsilastim bu adet peygamberimin emri

0|0
    0|0
  • Töbe yarabbim tövbe

0|0
    0|0
  • Adı ustunde sünnet. ne demek biliyomusun

0|0
    0|0
  • bence sorgulanmak yerine #inan

1|1
    2|0
    • 2ay

Sorguluyorum ben ya. Neden böyle diye soruyorum. Mantıklı cevap bulsam inanırım merak etme.
      Bazılarımız güdülmekten hoşlanmıyor.

• 2ay

sen bence milleti aşağılamak yerine oku araştır öğren koyun diyorsun yaa hani bana emin ol senin inandığın ya da inancsiz yasadigin hayattan cok daha iyi yasiyorum hayati amacsiz inancsiz yasamaktansa koyun olmak iyidir , hayatı dilediğin gibi yasayabilirsin ozgursun kimseye zarar vermemek sartiyla ve merak etmiyorum tercih senin sonucta ister inanma allah hidayet versin inşallah

• Sünnet mi olacaktın?

0|0
    0|0
  • Sende Haklısın

1|0
    1|0
  • kıcındaki basınızdaki kılları niye alıyosunuz gidip lazer epilasyon yaptırıyosunuz, aynı sey

0|0
    0|0
  • Ne saçmalıyon soru sormak için niyetinden element uydurma bilmişlik taslayim derken sicmissin

0|0
    2|0
  • Ya sen bu konuyu ISLAM düsmanligi yapmak icin acmissin, amacin Sünnet degil, Islami ve Müslümanlari asagilamak, Sünneti malzeme yapiyorsun, gizli GAYRI MÜSLÜMLERIN, ATEISTLERIN yeni Modasi bu ama hep bindiginiz dali kesiyorsunuz.
    Dini bir tarafa birakalim, Sünnet Erkek sagligini korumak icin gerekli yapilmasi gereken bir müdahele, bunu insanlar yüzyillarca önce tespit etmis, uygulamaya baslamis ve simdiki CAGIMIZIN doktorlarida bunu tasdiikliyor, sen bana 1 tane zararini gösterr, sana 10 tane faydasini burada siralarim..
    Nekadar Islam düsmanligi yaparsak, okadar Egitimli olunmuyor, eigitim BILGI ile oluyor.

0|0
    2|0
    • 2ay

Bu konuda bence yazıp zararlarını sıralamıştım. Git bana 50 yararını yaz o zaman :)

• 2ay

Sünnetin faydaları bunlar arasında en sık dile getirilenleri şöyle :
      -İdrar yolu iltihabı: İlk 6 ay sonunda sünnetli ve sünnetsiz bebekler arasında yapılan araştırmalarda sünnetli olanlarda bu riskin daha az olduğu gösterilmiş. Özellikle sünnet derisi ucunda darlık olan bebek ve çocuklarla, anne karnında ya da sonrasında yukarı idrar yollarında genişleme saptanmış olanlarda da sünnet öneriliyor.
      -Hijyenik avantaj: Kapalı sünnet derisi, kötü bakımla birlikte mikroorganizma yerleşimine uygun bir ortam halini alıyor. Açık penis ucunun temizliği ise daha kolay oluyor.
      Penis kanseri: Çeşitli yayınlarda sünnet olmayanların karşılaştırılmasında sünnet olanların -penis kanserine daha az yakalandıklarını destekler sonuçlar bildirilmiş. Bunun açık penis ucundaki lezyonun kolay fark edilmesi ve hijyenik avantajla ilişkili olduğu yorumları da yapılıyor.

• 2ay

-Rahim ağzı kanseri: Sünnetli erkeklerin partnerlerinin de benzer şekilde rahim ağzı kanserine daha az yakalandıklarını destekler sonuçlar bildirilmiş.
      -Erken boşalma: Sünnetli erkeklerde erken boşalma probleminin daha az görülmesinin açık penis ucunun çamaşırla sürekli temasının aşırı duyarlılığı giderek azaltmasından kaynaklandığı savunuluyor.

5 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 10

• O sağlık açısından olması gereken bişey zatn Allah a sen hatali uretmis diyemezsin bu yüzden dini de kotuleyemezsin! Ayrıca hatalı üretim varsa senin beyninin olmaması hata cidden 😄

1|2
    2|0
    • 2ay

Göbek kordonunuda kesmeyelim o halde 😊

• 2ay

Allahın verdiği vücudu bozmaya günah diyorsunuz, ama allahın verdiği vücudu bozuyorsunuz

• 2ay

@Ticzek neden islamın hak din olduğunu bildiğin halde gavurluk yapıyon ebu cehilde bir çok mucize gördüğü halde gavur öldü Allahla savaşmanın bir yararı olmaz

• Güzel kafa

3|1
    2|0
  • cfhjbfhjbd :D aferin lan doğru noktaya parmak bastın :D

2|0
    0|1
  • beğenmedikleri için mi kesiyolar sanıyosun bunları nasıl bağdaştırdın ya dkkskfks

0|1
    1|0
    • 2ay

Allahın verdiği vücudu bozmaya günah diyorsunuz, ama allahın verdiği vücudu bozuyorsunuz

• nasıl konusuyon a-q
    kuranda oyle mı yazıyo
    sünnet beğenilmediğinden kesiliyo sankı

0|0
    0|0
    • 2ay

Okuduğunu anlayabiliyor musun?
      :)

• 2ay

Emredildiği gbi yapiorruz

• ne saçma bir soru ya.

0|1
    1|0
  • Peki senin baskalarinin fotograflarini kullanma amacin ne?

0|0
    0|0
  • Sunnet zaten kesin yaptirilmasi gereken birsey degil sunnettir. Bircok hristiyan bile yapiyor

0|0
    0|0
  • ilk 6 ay anne sütü işte buyuzden önemli.
    senin gibi bebeler oluyor verilmezse o süt.

4|2
    3|0
    • 2ay

soruma cevabın var mı?

• 2ay

Sevmiyorsun çünkü dinle alakalı, çünkü sorgulamana sebep oluyor.
      Allahın verdiği vücudu bozmaya günah diyorsunuz, ama allahın verdiği vücudu bozuyorsunuz.
      #koyun

• 2ay

uza.

• Saçmalamışsın bayağı Ne alaka yani

2|1
    3|0
    • 2ay

Yükleniyor...