Kızlar, Regl ağrısı empati?

Empati insana doğuştan bahşedilen bir lütuftur, bazıları bunu törpüler. Tabi merakta ediyorum.

Bigün okul arası kafede karnım bozulmuş çok fena ağrıyodu öyle yüzüm düşmüş ki arkadaşlar noldu neyin var diye soruyodu. Tabi ilk kız arkadaşın dikkatini çekti ve neyin var diye biraz ince bir sesle yaklaşarak sordu güzeldi özeldi :)

Tuvalete çıktığımda anladım tabi rahatladım. Bu gibi mi diye sorduğumda daha beteri dedi kendisi regl ağrısı için. Ama acayip ağrıyo bir gidip bir geliyodu bıçak saplanıyo gibi, etkiliyo bütün vücudu modunu düşürüyo canını sıkıyo.

Bide bildiğim kadarıyla karın ağrısı yapıyomuş, neye benziyo ne gibi bir acı ne yaparsak eşdeğeri olur merak ettim?

Esen kalın

0|0
2

Kızlar Ne Diyor 2

• Güzel bir hatırâ olmuş.

Regl ağrısı karın, genital organlar, bacaklarda ciddi bir yorgunluk ve sızlama olarak görülüyor. Bu zaman zaman göğüste de belirebilir. Karın ve üst bacak arasındaki bölgenin içinde adeta içeride bıçaklar gezdirilirmiş acısı veriyor. O kadar halden düşürüyor ki kalem ile kağıda vasiyetini yazacağın geliyor.

0|1
    0|0
    • 2ay

Teşekkürler. Peki benim yaşadığım karın ağrısıyla bir tutulabilir mi daha mı çok? Ama sıradan bir karın ağrısı değildi vurdukça yüzüm düşüyodu o derece

• 2ay

Bu belirtilerin tamamı bir kadinda görülebileceği gibi, bir ya da bir ikisi çeşitli kadınlarda görülebilir. Duygusallık, asabiyet gibi duygu halleri hormonlarimizin yaşadığı ani iniş çıkışlar dolayısıyla meydana geliyor. Disaridqn bakan bir insanca her ne kadar overreakt, aşırı düzeyde tepki verdigi yorumlansa da bir de o kadının içinde ne fırtınalar koptugunu görmek ve anlayış göstermek lâzımdır.

• 2ay

tamam çok teşekkürler

• Benim 6 günlük reglde toplam 5 dk ağırırsa ağırır o kadar :D

0|1
    0|0
    • 2ay

😀 Peki diğer kızlar abarttığı için mi yoksa bünyeden bünyeye değişiyo mu ne biliyim forumda meyve önerisi var twitterda regl 3 güne indirilsin falan 😂

• 2ay

Bilimyorum ama benim o toplamda 5 dk lık ağrıda karnını alt bölgesinde yıkım oluyomuş gibi oluyo

• 2ay

Peki teşekkürler

Yükleniyor...