Evlilik sorunsalı ve Eşimin cinsel isteksizliği.

1996 yılından beri eşimle birlikteyim. 2003 yılında evlendik tam 10 yıllıkta evlilik hayatımız var. ben ve o ikimizde ilkimizi birbirimizde yaşadık. lakin eşimde cinsel isteksizlik var. senelerce hep benim zorumla oldu, her zaman bir bahanesi oluyordu, defalarca aldım karşıma konuştum. bir çözüm bulma yolunu denedim. geçen ay kendime sahip çıktım ve onun istediği zaman yapma kararı aldım. bir ayda toplam 3 kere ilişkiye girdik. artık ne yalan söyliyeyim eşime karşı artık cinsel isteksizlik yaşıyorum. sürekli masturbasyon yapıyorum. onu aldatmak istemiyorum ama çok zor dayanıyorum. bilgisi olan bu konuda bana yardımcı olacak kimse yok mu? nasıl eski halime dönerim ve eşimin sorunu nedir nasıl çözülür. ? yoksa o normal benmi anormalim. lütfen yardım...

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• şuan sizin yazınızı okuyunca acaba bende mi böyle olurum diye düşündüm : ) şuan 1 yıldır biriyle birlikteyim bir kere birşeyler yaşamaya çalıştık ileri boyutta değil ama ben hiçbirşey yapamadım kendimi çok kötü hissettim üstüne birde oturdum ağladım bir şey yapmadığı halde.. şimdi yakınlaşmak istemiyorum aynı şeyleri tekrarlamaktan korkuyorum. daha önce hiç birlikteliğim olmadı, hayatıma gren ilk insan o. yaş faktörü bunda etkili midir bilmiyorum ben 23 o 31 yaşında. inşallah ilerde bir sorunla karşılaşmayız : ) dualarım sizinle umarım düzelir.

0|0
    0|0
    • aranızda yaş farkı var. ama bu faktör değil bence. kendini kötü hissetmende normal. sonuçta bayansın ve koruduğun bir zar var ve hep onu muhafaza etme duygusu yanlış yapma düşüncesi senin kötü hissetmene neden oluyor. ama benden sana abi tavsiyesi evlenmeden ilşkiye girme demek bana ne kadar yakışır bilemem ama. eğer girdiğin zmanda ister evli ol ister olma sakın ama sakın kendini kasma ve o zarı koruma korkusundan kurtul. benim eşimin yaşadığı sıkıntının en büyük etkeni işte bu.

• birlikte olmam zaten. ama sevgiliyiz sonuçta bir yakınlaşma oluyor onda bile kendimi kasıyorum. 2 günlüğüne tatile gitmeyi düşünüyorduk ama vızırdıycaksan gelme diyor :)) lafa bakar mısınız bende gitmekten vazgeçtim. ben biraz daha pembe bakıyorum ama gerçek hiçte öyle değil.. : ))

• birlikte tatile sevdiğiyle giden insan boş dönmez geriye. muhakkak birşeyler yaşanır. ilişkiye girmiyorsan ve o konuda kendinden eminsen sevgili olarak yaşanacakları yaşa bence.

Kızlar Ne Diyor 4

• bence abartıysn ınanmıyrm saana yapıyrsada senden sogudugu ıcındr sallamıyrdr senı sınırlıdr sana karsı hatalar yapıyrsndr ona karsı

0|0
    0|0
    • seni ekledim özelden bir kaç şey paylaşmak isterim sakıncası yoksa. eric

• ben burada her şeyi olabildiğince dürüs yazdım. yemin ederim ne yalan nede artniyet var. evet bu aralar telefon elimden düşmüyor buna kızıyor ama bunu yapan aslında kendisi. daha önceden ona karşı hiçbir hatam ya da birşeyim yoktu aslında halada yok. elim başka bir kadının eline değmedi hayatım boyunca.

• eşın tam dayaklık ya :S kızma ama yanı senıde dusunmesı gerekır ıhtıyac bu korkması da lazım aldatmandan cok ılgnc gelıyr bu bana ..

0|0
    0|0
    • bazen beni sevmediğini düşünüyorum. sonra bakıyorum inceliyorum sex dışındaki herşeyi çok iyi. ama iş cinselliğe geldiği zaman sanki o böyle birşeyle alakası yokmuş gibi. Benim Allah tan korktuğumu onu aldatmayacağımı iyi biliyor ama gel sen bana sor nasıl dayanıyorum diye. eşimi çok seviyorum kesinlikle aldatmak aklımdan bile geçmiyor ama malum ihtiyacı karşılayamadığın zaman insanın gözü döndüğü oluyor. ne yapçam bilmiyorum .

• anldım keske yapmasan ama ıste nefıs cok kotu bırsey o boslukta falan ama o da gunaha gıryr senı boyle seylere ıterek bılemıyrm ne yapılmalı aldatmak ıstemyrm senı de bak bu benm ıcın cıddı bır sorun de bence acık konus

• herşeyi konuştum. onlarıda söyledim. tehtidde ettim. arkadaşşda konuştum, ama konşnca bir ay kadar düzelme oluyor sonra öteki ay aynı tas aynı hamam. en sonunda beni kendisine karşı soğuttu. şimdi benim yaşadığım en büyük sorun bu aslında. onunla ilişkiye girmek istemiyorum artık. seviyorum ama sex olayı bitti malesef. :(( gerçekten durumumuz kötü. kesinlikle boşanma olayınıda yapmam. benim düşünceme ters. ölene kadar o benim eşim olacak. onu ben kızoğln kız aldım ve her zaman o benim eşim olck

• istememe sebebi ne

nasıl bahaneler sunuyor

0|0
    0|0
    • bahaneleri var bunlar, banyo yapmak zor geliyor, daha dün yaptık, uykum var yatçam uyucam tarzında şeylerdi. ama ben bir şekilde yapardım. ama şimdi artık öyle değil. bende ona karşı istek duymuyorum. bilmiyorum durum farklılaştı. düzeltmem lazım. şimdi aynı bahaneleri ben sunuyorum ona.

• evet artık ben yapmıyorum ama o benim gibi herzaman istemiyor haftada bir on günde bir istiyor ve ben onuda yapmıyorum. çünkü artık eşime karşı isteğim bitti. yani nasıl desem aslında bir yandan da iyi oldu. şimdi biraz olayın idrakına vardı dün akşam benden özür diledi. düzeleceğini ve bundan sonra daha istekli olacağını belirtti.

• tabi ya düzelsin bu iş

haftada bir bile olmuyosa o iş ooo yansınız

yaşalr kaç

• bi bayan olarak söylüyorum erkek olsam o hanımı boşardım bu kadar özverili davrandığın halde hala bencillik yapıyosa eşinde ciddi problem var millet kocasının yapmamasından dert yanar senin hanımda seni istemez dünya ne garip allah yardımcın olsun ama b şekilde yürümez. senide düşünmesi lazım.

0|0
    0|0
    • yok kesinlikle boşayamam. bir tane çok şirin kızımız var ona bunu yapmam. ve benim düşünceme göre o eşimi ben kızoğlan kız aldım o bana Allah ın emaneti ona bakmak korumak ve sahiplenmekle mükellefim. benim istediğim böyle sorunu olan var mıvarsa çözüldümü çözüldüyse nasıl çözüldü? ya da ne yapmalıyım bilemiyorum. kendimi şe bile veremiyorum. aklım karışık çünkü.

• en iyisi doktora götürmen ozaman ilk önce fiziken sonra bir psikolog bence...

Erkekler Ne Diyor 9

• doktora gitmelisiniz. her ikinizde. önce jinekoloğa gidin ve organlarda ve hormonlarda sorun var mı eşinizi doktor incelesin. herhangi bir sorun yoksa psikoloğa ya da evlilik uzmanına gidin. mutlak çözümü var endişelenmeyin.

0|0
    0|0
    • teşşekkür ederim. jinekolağa giittik. doğum kontrolü olarak sprell kullanıyordu o etkiler dedi çıkarttırdık. şimdide doğum kontrol hapı kullanıyor. pek değişen birşey yok :(((

• yetişme tarzı ve kültürel baskı etkisi ile olabilir. ayrıca doğum yapmışsa bazı kadınlar doğum sonrası cinsellikten soğuyor çocuğa yoğunlaşıyor. bu da psikoloğun çözeceği bir durum. ben de yaşadım hala yaşıyorum. ama ben baya düzelttim. tam olmasa da idare ediyor

• cinsel istek salgılanan hormonlarla ilgili. eğer eşinde bu tarz bir eksiklik varsa tedavi olması şart. çünkü anladığım kadarıyla sen yapmak istemesen o hiç yapmıyacak. yani bir insanın hiç acıkmayıp yemek ihtiyacı duymaması gibi.

konuşmayla bu işi çözemezsin. eğer eşinde bu konuda fiziksel bir rahatsızlığı olduğunu kabul ediyorsa bir jinekoloğa gidip ilaç tedavisi olması lazım. fakat bunu yapamayız, utanırız diyorsan sakın sexshop lardan alacağınız azdırıcı damlalarla yapmayı denemeyin.

bence doktora beraberce gidip bu sorunu çözün. unutma bu konuda rahatsız olan tek çift siz değilsiniz ve bu olayda kesinlikle aranızdaki sevginin ölçeği değil.

0|0
    0|0
  • Konuyu şu şekilde halletmenizi öneriyorum, konu fiziksel değil, piskolojik bir boyut almış, eşinle bir sırdaş gibi ol kocadan daha çok sevgili arkadaş dost gibi olmayı dene, bakalım iç dünyasında neler geçiyor.

0|0
    0|0
    • kardeşim çok sağol düşüncen güzel. 17 seneden beri birlikteyiz, onun kocasıyım, arkadaşıyım, herşeyiyim, bunları yüz yüzede konuştuk, ama malesef hala aynı

• zaten normal ev hanımı çok bakımlı değil, saçı başı boyancaksa ben istersem yapar yoksa onuda yapmıyacak, bende değişiklik oldu galiba bıktım artık hem benim diretmemle olmasından, piyasaya bakıyorum dışarıdaki kadınlar kızlar yarı çıplak gezer bizim hatun evde eşortman üstüne eşortman giyer, eee malum erkek adamız bir yere kadar sabır ediyorsun ama bir yerden sonra gözün iter istemez dışarıya kayıyor, ve kaymasıda gayet normal. benim sorunum yakında yoldan çıkacağım ondan korkuyorum.

• Ya abicim biraz sakin ol aileni düşünüyorsan biraz fedakarlık yapıcaksın, eminim eşinin bir sorunu vardır kendi iç dünyasında ona ulaşman lazım, biraz sıkıştırmalısın, anlatamadığı bir konu olmamalı senle, yok diyip geiştirmede ne seni dikkate almasını söylemelisin. ve çok ciddi bir şekilde yeniden konuş.

• :D senin iş zor kardeşim. ne kadar zorlarsan zorla konuşursan konuş onun karakterinde dişilik yok. aldatmanıda önermem. olanla idare edeceksin. seni çok ama çok iyi anlıyorum. mümkün olduğunca öv onu yatakta. sev işirken kötü konuşmasını iste. önce sen başlat. tüm bunları yaparsan mesafe katedermisin. bir arpa boyu da olsa olur ama çok zor.

0|0
    0|0
    • çok sağol yorumun için. çok fazla şeyler denedim ama dediğin gibi işim zor.

• Belki fantazi yaşatman iyi gelebilir.birbirinizi eş değil partner görün her gece farklı karakter deneyin belki p.no videolar işe yarar

0|0
    0|0
  • Birbirini tanımadan evlenenlerin aorununu yaşıyorsunuz, kolay gelsin ne diyeyim.

0|0
    0|0
    • evlenmeden önce 7 yıllık ilişkimiz oldu. birbirimizi tanıyarak evlendik. ama her zaman bu sorun vardı. bugün yarın düzelir diye bekleye bekleye bir bakmışsın 17 sene olmuş düzelen birşey yok. aksine ben bozulcam bu gidişle.

• İyi de 7 yıl içiinde cinsel açıdan soğukluğu farkedemediniz mi? Evlilikte cinsel hayatın yüksek pay oluşturduğunu bilmiyor muydunuz? Evlilik = % 60 sex % 40 iyi anlaşma

• 16 yaşındaydık tanıştığımızda. dünyadan bir haberdik. bizim zamanımızda öpüşmek bile çok fazla sex içeriyordu. nişanlanınca ilişkiye giriyorduk. ama bu herzaman olmuyordu zaman ve mekanın deng gelmesi önemliydi. o yüzden ozmanlar bunu anlamak zordu. yıllar artıkça olayın idrakına vardım. herzaman boşver diyordum düzelir herşey olur ama artık tak etti canıma

• Seni en iyi anlayabilecek biri varsa o da benim heralde. Bir ayda toplam 3 kere ilişki az mı çok mu? Yani bunu az mı buluyorsun? Anlayamadım. Ben 8 yıldır evliyim. 3-4 ayda bir ya da iki kez ilişkimiz var. Ya ben napayım?

0|0
    0|0
  • Bunun sonu malesef aldatmak.. Çok kötü bir durum bu. Ama böyle gelişir olaylar.

Tıpkı bir denklem gibi. Denkleme koyarsın değişkeni sonucu tak diye verir..

0|0
    0|0
  • Sorununa benzer bir konu açmıştım. Şu an aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. Sen iyisin yine ayda 3 kere olmuş. Bende o bile olmuyor. Ben 30 eşim 28 yaşında. 2 dönemdir tatildeyiz. Konuştum olmadı. İçeceklerine gizliden cinsel güç arttırıcı ilaç kattım olmadı. Televizyonda aniden açık filmler açtım olmadı. Üstelik yataktan hiç mutsuz ayrılmamıştı...

0|0
    0|0
    • senin dediklerini bende yaptım. :)). otellere götürdüm, hem kendim için hem onun için ilaçlar aldım, daha çok olursa belki artar düşüncesiyle, p*rno izlettirdim bir süre,. off off gerçekten kafam çok karışık arkadaşım.

Yükleniyor...