Yumurtalıklarımda kist varmış :(

günlerdir sancı çekiyordum doktora gittim ultrasonla baktı sol yumurtalığımda 3 cmlik kist varmış doğum kontrol hapı verdi hormonlarımı dengelemesi için ve nedensizce korkuyorum yani bu kist kötü bir şey değil dimi yani 3 cm önemlimi kist için kötü sonuçlara yol açmaz dimi? :(

0|0
9|4

En İyi Kız Görüşü

• Kistlerin nedenlerinden biri kadınların %80'inden fazlasında kadın hastalıkları varmış. Bu hastalıkların %60'ı ise pedden kaynaklanıyormuş.

Ondan sonra bir Sağlıklıped buldum başkasını kullanmam.

Kistlerin bir nedeni hijyen. Tedavi sürecinde de hijyen çoook önemli. Yumurtalık kistini küçülten Sağlıklıped kullanırsan zamanla yok olur. İlacı kullan, ama SağlıklıPed kullanıp orada yazan seti bitirince kontrole git. Durumuna bak. Dua edeceksin ;)

Arkadaşımda geçti, sanada faydalı olur inşallah.

Bulamazsan bana mesaj at, ben sana adresini vereyim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• bayanlarda sık rastlanan bişey... önemli olan kötü huylu olmaması...biraz büyüme olursa operasyonla alıyorlar.. doktorda baktığına göre.. endişe edilecek bişey yok.. korkma... geçmiş olsun...

0|0
    0|0
  • Yardımcı olamayacağım ama inşAllah önemli bir sorun değildir ve en kısa sürede eski sağlığına kavuşursun kardeşim. Yakın geçmişte yaşadığımız bir sağlık sorunu sebebiyle, bu konulara karşı daha duyarlı daha hassas bir hale geldim.

Şunu biliyorum ki hastalık ne olursa olsun, moral ve dua çok önemli. Asla moralini bozma. Ben senin için dua edeyim gizli kullanıcı, sen de benim için edersen Allah bin kez razı olsun.

0|0
    0|0
    • cok tesekkur ederım, Allah sendende razı olsun arkadasım, duamı eksik etmicem

• Kulağa çok kötü geliyor, umarım önemli bişey yoktur:(

0|0
    0|0
  • doktora sorsaydın ya en iyi o bilir

0|0
    0|0
    • ilacı kullandıktan sonra bakıcaz dedi

Kızlar Ne Diyor 8

• 3 cm büyükmüş canım.daha bekarsan fibrokisttir ve bunlar her genç kızda olabilio zararsız kistlerdir yani.doğum kontrol haplarıyla küçültmeyi hedefliyolar mm'lik olanlar bu ilaçla yok oluo ama 3 cm küçülüp yok olurmu bilemem.ilaçları içince belli olur.küçülmezsede operasyonla alabiliolar kistleri.kısacası korkma önmli bir kist değildir

0|0
    0|0
    • insallah oyledir daha 17 yasındayım ya yumurtalıklarıma herhangi bir zararı olur diye korkuyorum

• icimi rahatlattın valla, cok sagol :)

• rica ederim canım :)

• Bazı kistler tedavi edilebiliyo, farklı doktorlara muayene ol.

0|0
    0|0
  • link burdan bir kadın dogum uzmanı ile konusman daha dogru olur

0|0
    0|0
  • Bir çok kadın da olur hapını düzenli kullan eriyecektir zamanla telaş edilecek bişey yok.

0|0
    0|0
  • 3 cmden korkmana gerek yok diye biliyorum büyümesi sıkıntı

0|0
    0|0
  • açmaz korkma önemsiz birşey,çoğu bayanda var

0|0
    0|0
    • bi de ilac kilo filanda aldırıyomuş onada takıldım

• Annem bir sabah bir uyandı hareket edemiyor, üstünü çıkardım giydirdim eğildi kaldı.

Kist çıktı iğneler falan, acillerde sürünüyoruz. Tabi ben salya sümük ağlıyorum. Basit bir şey değil.

0|0
    0|0
  • öncelikle cok gecmis olsun..bendede cok sancı var buaralar kötü bisey cıkcak diye korkuyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...