Bu Durum Hakkında Görüşlerinizi Nelerdir?

Bu Durum Hakkında Görüşlerinizi Nelerdir ?

İlk okul 7. Sınıftaydım. 2008 yıllarıydı zannediyorum.. En yakın dostlarımdan birinin Regl olduğunu öğrendim. O yıllarda henüz regli olmamama rağmen, bana göre normal bir durum olarak görünüyordu ve bu konuda epeyde bilinçliydim. Biz dostlar kendi aramızda bu konuyu saklanabilecek bir durum olarak görmüyorduk çünkü. Öyle ki, arkadaşımın annesi harika bir psikolog olduğu gibi Aydın bir kadındı. Ve arkadaşımın regli olması üzerine "Regl Partisi" düzenledi. Babam başta olmak üzere tüm ailemle katıldık partiye. Sizlerinde tahmin edebileceği gibi basında "Böylesi de olmaz yahu" "Resmen Kepazelik" başlıklarıyla karşılaştık ve gazetede basılan fotoğraflarımızda da sanki bir katil edasıyla veyahut utanç duyulurmuşçasına buzlanmıştık. İnanır mısınız, Biz çok eğlenmiştik! Ve gerçektende bu tepkilere aldırış bile etmedik. Kendimizden emin hediyelerle, sürprizlerle, davul zurnayla güzel bir Regl Partisi geçirdik. Doğum, girilen her yeni yaş, sünnet, askere gidiş, evlilik kutlanabiliyorken, kadınlar için ergenliğe ilk adım, doğurganlığın başlaması anlamına gelen ilk regl neden kutlanmasın? Regl saklanmasın ama kutlanmasında diyebilirsiniz o halde sünnet de kutlanmasın. Benim perspektifimde iki durumda aynı.

FB PAYLAŞIM SİTESİNDEN ALINTI.

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Maloş-.-

0|0
    0|0
  • Öncelikle sünnet kutlanmasını yanlış buluyorum. Regli kutlanmasıda gereksiz fizyolojik ve hormanal değişiklik niye kutlanır ki !

0|0
    0|0
    • 2ay

Sünneti her ay olmuyoruz ki :D 1 kez olup bitiyor sizin de düğünü kutlamalarınız var be abla mesela

• 2ay

İyi de onuda her ay değil ilkinde kutlamışlar

• 2ay

Bende onu sordum size görüş sordum sünnet gereksiz dedin :D

Erkekler Ne Diyor 1

• Alagavatlıkta sınır tanımamışlar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...