"Bekaretin önemsenmemesi gerektiği" sorunsalı

Bu aralar giderek yaygınlaşan bir konu.Bayan arkadaşlar da artık erkekler kadar özgür olmak istediklerini her platformda dile getiriyorlar. İlk önce şunu söylemekte fayda var.Eğer inançlı bir insansak zaten erkeklerin de cinsellik konusunda hiç özgür olamayacaklarını biliyor olmamız lazım.İnançlı bir erkek de sadece eşiyle cinsel kontak kurabilir.Gelelim asıl konuşmak istediğim noktaya.Üniversite yılları ya da evleninceye kadar geçen süre zarfında erkek de kız da dilediği gibi yaşadı diyelim cinselliğini.(İnanç olgusunu bir tarafa bırakıyorum).Bana göre gençlik yıllarını "her sabah farklı bir limanda uyanarak" geçiren bir erkek evlenirken bekaret aramaya hakkı yoktur aynı şekilde kızlar için de geçerli bu kaide.Yine kendi kanımca bu yaşam tarzı bu iki liberal gencin evlendikten sonra da devam edecektir.Çünkü evlenmeden önce envai çeşit kişiyle birlikte olan bir kişi evlendikten sonra yıllar yılı tek bir kişiyle yetinemez.Toplumun genelinde böyle bir yaşam tarzı düşündüğümüzde ise çarpık ilişkilerin önü alınamaz hale gelecektir .Eğer buraya kadar söylediklerime katılıyorsanız;

Böyle liberal bir yaşam tarzı size çekici geliyor mu? (İnanç konusunu devre dışı bırakarak sordum bunu İslamiyete göre zaten böyle bir durum sözkonusu bile olamaz)

0|0
6|2

En İyi Erkek Görüşü

• genelde bu konuyu tartışan insanlarda şunu gözlemliyorum, ya hep ya hiç. yani cinsel ilişki yaşamayan insanlar yaşayan insanlara her gece bir kızla birlikte oluyo gözüyle bakıyolar. bu doğru değil. evlenmeden önce cinsellik yaşayan kıza ise iki farklı yaklaşım oluyo ilki: her gece bir erkeğin koynunda. açık kapı, çalmadan gireriz. ikincisi: önceki hayatında bir hata yapmış işte, şimdi pişman ama iş işten geçmiş.

bi çok ortam bir çok şehir ve çokça da insan tanıdım net olarak söyliyim, yukarıdaki bu iki önerme de yanlış. gerçekte olan şeyle, insanların uzaktan gördükleri arasında büyük farklar var. cinselliği tabu olarak görmeyen bizler, diğerlerinin düşündüğü gibi her önümüze gelenle, canımız her istediğinde, bir daldan diğerine konmuyoruz. kızlara gelince, onlar da cinsel ilişki yaşadıkları erkeğe daha sıkı bağlanıyolar ve genelde de o erkek tarafından terk ediliyorlar gibi bir durum da gerçek hayatta söz konusu değil.

envai çeşit kızla ilişkisi olan bir erkek emin ol, o ilişkiyi sağlamak için çok sıkı bir ön çalışma yapıyodur. yani bugün ben tamamım karar verdim cinsellik yaşayacam diyip de öyle bardan tanıştığın hatunu eve götürebilmen mümkün değil. anlatılanlara inanma o işler öyle kolay olmuyo. bu sağlanabilir ama inanılmaz bir altyapı çalışması var. mesela ben tüm hayatımı buna göre kurguladım.

evlenince diğer hayatına özlem duyar mı. burda da önyargılar var. mesela ben yaz sonu evleniyorum. ama gerçekten o eski gazım gitti cinsellikle ilgili. gördüm ki aslında her bacak, her popo ve her vajina prensipte aynı. ve boşaldıktan sonra tüm bedenler aynı hissi veriyo. çok yaşlı da sayılmam,( o profilimdeki yaş doğru değil.) ama aşk bambaşka hisler yaratabiliyo. yani daha önce cinselliği yaşamış olann bir erkek evlenmeye karar verdiyse bunu gerçekten istiyodur. böyle bir erkeğe kimse baskı yapamaz. çünkü sıklıkla ilişki yaşayan erkek zaten alfa olmalı ki o kadar kadınla birlikte olmuş olsun.

aynı durum gözlemlediğim kadarıyla kızlar için de geçerli. zannediliyor ki bakire olmayan bir kız eş bulamayacak. çok gülüyorum buna çünkü doğru değil. gördüm. zannediliyo ki bir kız bikere açlıdıktan sonra onun için hiç farketmez herkese verir. buna da çok gülüyorum. çünkü çok uzaklardan, yaşamadan yorumlar yapılıyor. bir hafta önce birlikte olduğum kızın bir hafta sonra hiç bir gerekçe göstermeden birlikte olmak istememesi gibi şeyler de yaşadım. yine önceki gün benle birlikte olup iki gün sonra bir erkek arkadaşı olduğunda tüm bağlantılarını kesecek kadar sadakatli kızlar da tanıdım.

evlenenleri de tanıyorum, eşinin ilki olduğu halde 4 ay sonra boşananları da tanıyorum. evlenmeden önce hiç bişey yaşamayıp evinde dualar oktup evlendikten sonra eşini aldatmak için benim evimin anahtarını isteyen abilerimizi de tanıyorum. dediğim gibi çok insan ve çok farklı hayat tarzları gördüm. uzaktan bakınca tek kriter bekaret gibi görünüyor ama tecrübelerime dayanarak biliyorum ki vajinaya bişey girmiş olmasının ya da örümcek ağları bağlamış olmasının ahlak ile ilgisi yok.

1|1
    1|0
    • Evet Dünyada da bilinen ve adına Stereotype denilen "Genelleme" hastalığı bizde de mevcut.Dediğin çoğu şeye katılıyorum.Tipik bir erkeğe göre kızın geçmişte bir hata yapması ve bu hata üzerine diğer hataları da indükleme şeklinde beraberinde getirmesi gayet normal fakat kadınlar da çok komplikatifler.Dediğin gibi kız 10 kez cinsel ilişkiye girmiş olsun 11. yi yıllar sonra eşiyle yapabilir ama bu örnekler genelde istisnada kalıyor.

• isveç ve norveç içn söylüyorum: bizim tüm söyledklerimiz sadece türkiye için geçerli olabilir. onların hayat tarzlarını anlamamıza imkan yok zaten. onlar çok gelişmiş ülkeler. cinsellik yaşıyorlar diye mi geliştiler? tabiiki hayır. başka bir takım kriterler var. örnek olarak başka bir anket sonucu: kaliteli yaşam anketi sıralamasında isveç 2. norveç 4. türkiye sonuncu. cinselliği yaşamıyor ya da az yaşıyor olmamız bizi kaliteli ve mutlu bir yaşam standartına getirmiyor. onlar ileri biz çok geriyiz

• Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 6

• İnanç konusunu dışarda bıraktığımı var sayarak cevabım HAYIR olurdu. Yanlış ve hatalı bir davranış örnek alınamz ki. Erkeğin yapması hata ise aynı hatayı bayanında yapması liberallik olmaz.Bu hataya kılıf uydurma ve zihnen legalleştirme anlamını taşır sadece.Din olgusu dışında bu yorumlarım.Bir bayanın özeli, ancak eşi ile sınırlı kalmalıdır. Erkek yapar bende yaparım zihniyeti yanlışsa bende bu zaafiyete düşerim mantığının bir getirisi ve sonucudur.Kendisine saygısı kalsın isteniyorsa bir bayanda eşi dışında yaşamamalı.Bu demek değil ki aynı durum erkek şçinde geçerli değildir Tabiki geçerlidir ben kendi adıma yorum yaptığımdan bir bayanı baz aldım.

Son parargafınıza cevaben HAYIR bizzat itici geliyor saygınlığın olmaayacağı bir olgunun içinde yer almak.

0|4
    0|0
  • bence artık özgürler.sadece zarı bırakarak her haltı yiyende bakire değildir.

1|2
    0|0
  • müslüman değilim ben de belirteyim madem

önüne gelenle yatmak "iğrençlik". sevgi ve değer verme kavramları olmadan bir cinsellik yaşamak hayvani hislerin ötesine geçmez

sevgiden kastım da 1 haftadır tanıdığın adamın bedenini beğendiğin için altına girmek olarak algılanmasın

0|0
    0|0
  • kesinlikke... inanan insan evlenmeden ole sey yapmaması gerektiğini bilir bence sorunun baslığı islam ahlakının onemsenmemesi sorunsalı olmalıydı

0|0
    0|0
  • ben evlenmeden her haltı yedin kızlığımda gitti evlenmeden önce diktirdim ilk gece kan geldi oh mis zaten bakir değildi günah münah olmadı zuhahahhah :D

0|0
    1|2
    • Zarı diktirerek geçmişinize bir sünger çekmişsiniz :)

• çektik bro :D

• Çok haklısın ama bide şu var başka bir taraftan yiyip elletip okşatıp sonra bakireyim diyorlar ya bunlara ne demeli? Ona bakarsan bende masum değilim uzun yıllar önce erkek arkadaşımla beraber oldum kızlığımı ona verdim ha şimdi nişanlıyız ama bu beni yinde masum yapmıyor biliyorum insan işte uyuyor şeytana ilk ve tek oldu benim dediğim gibi vicdanım sızlıyor yine de

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Çok güzel yazmışsın. Ancak cinselliği özgürlük olarak görenler kendilerini kandırmasınlar. Cinselliği yaşamak özgürlük değildir. Bu onların kişisel düşünceleridir. Bir tecavüzcünün de kişisel düşüncesi istediği herkese tecavüz etmektir. Edemediği için özgür olmadığını düşünür, yani o da özgür değildir. Katilleri ele alalım, akıllarına geleni öldürmek isterler ama bunu yapamazlar, en azından hepsini. Çünkü böyle birşey yanlış ve yasaktır. Ama onların kişisel düşüncesine göre onlar da özgür değildir. Ne de olsa onlar da özgürce diledikleri kişiyi öldürmek isterler. Kısacası bazı şeyleri bazı kişiler doğru sanıyor diye o şeyler doğru olmak zorunda değildir. Yoksa kendi doğrularında yok olup giderler ki birçok kızın sırf bu yüzden perişan olduğu, bir çok erkeğin de bayanın da evlendikten sonra da aldattığı, aldatıldığı zaten biliniyor. Bu tarz yaşam tarzı süreceğime ömür boyu bu şekilde bakir kalırım.

0|1
    1|0
Yükleniyor...