Böyle birşey yaşayan oldu mu?

Ben başından bir evlilik geçmiş bir bayanım.

Evliliğimin bitiş nedeni eşimle cinsellik yaşamamaktı.

Bir veya bir kaç sefer yaşadık ama, sorun ondaydı.

O zaman doktorlara falan gittik vs ama, yok olmadı.

Olmadığı gibi de bana bunun sıkıntısını çok yaşattı.

Hırrsından hakaretler etti, hırpaladı, kötü davrandı tamamen beynen boşanma yaşattı ikimize de.

Ben de ilk defa onunla yaşadığım için ve çok kötü bir şekilde yaşadığım için ilk ilişkiyi (zorlayarak) o zamanlar çok kötü hissettim kendimi.

Boşandıktan sonra da belki doğru düzgün yaşamamanın verdiği toylukla veya kötü yaşamanın verdiği bir bilinçsizlikle kimseyle bu münasebete girmedim.

Ta ki bir adama aşık olana kadar.

Şimdi o benim durumumu biliyor gizlemedim tabi ki.

Herşeyiyle biliyor.

Ama, o benden önce yaşamamış bunu.

Bizim yaşlarımız genç.

O hiç yaşamamış bunu ve bana öyle bir yaklaşımı da yok, olmadı.

Ama, gelin görün ki biz yakınlaştık çok fazla iyi anlaşıyoruz.

Gerçekten fazlaca anlaşıyoruz iki insan sürekli aynı paralelde düşünüp tepki verip sürekli güler mi. Bizim gerçekten çok kaliteli ve çok doyurucu muhabbetlerimiz ve zamanlarımız var.

Ama, o bana yaklaştı ve ben onu çok sevmeme rağmen hiç birşey hissetmedim.

Zaten zerre kadar aklımdan cinsellik geçmiyor benim.

Hiç onu hayal etmedim mesela.

Ben onunla sohbeti, muhabbeti ve ilişkimizin seyrini seviyorum.

Ben şimdi düşünüyorum acaba benim boşanma sonrası cinsellikten tiksintim devam mı ediyor yoksa, ona verdiğim ve aldığım değerle mi ilgili bu sizce?

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• senin yaşamış olduğun evlilik sonucunda olan cinsel hayatın bir tramva yaşatmış sana ve büyük ihtimalle bu tramva devam ediyor. sen cinsel aşk değil, duygusal tatmin veren aşka hasret kalmışsın, aşk, sevgi, ilişki her ne kadar sadece cinsellik demek değilse bence bunların en temel taşı cinselliktir, bu özel münasebet sağlıklı, keyifli ve zevkli olmadığında ileride sorunlar başlar. ilişkinizi bir süre daha gözden geçir, sonra bunun ileride cinselliğe dayanacak kısımlarını da bir düşün, cinsel olarak arzularının olmadığı ya da istemediğin bir adamla bırak sevişmeyi aynı yatakta bile yatmak düşüncesi kafanda oluşmadıktan sonra ne anlamı var aranızdaki sohbetin, muhabbetin?

0|0
    0|0
    • o da tam tersi bana karşı çok istekli ve onun derdi de bu :((

Yani o da bundan rahatsız evlenmeden bunu yaşamaya karşı ve hiç yaşamamış kendini korumuş muhafaza etmiş. O da bana bununla yaklaşmaktan dolayı sıkıntılı :((

Sanırım ayrılacağız.

Ben onunla bunu yaşamaktan korkmuyorum, güveniyorm ama, birşey hissetmedim.

O da hissetmedi zaten dokunuşlardan sonr aikimizde ayrıldık. tat almadık, hoşlanmadık.

• Ben onu seviyorum hatta aşığım.

Biz günah kısmından dolayı böyle hissediyoruz.

Ben inanıyorum ki evli olsak onun hiçbir endişesi olmayacak.

Bana da öyle şeyler yaşatmayacak biliyorum.

Çünkü evlendiğim adam ile aralarında kocaman bir fark var her açıdan.

Biz cinsellik katmak istemiyoruz ilişkimize en temel sorun bu.

Beni soğuk tutan sebeplerden biri de o olabilir.

Yoksa sarılmak öpmek bunlar aşırı güzel geliyor onunla.

Cinselliğe bakış açımızdan dolayı ve aramızdaki çekimden dolayı ayrı duracağız.

• o kadarını bilemem, karar tabiki senin, cinselliğin ilişkilerde önemli rolü olduğunu düşünen biriyim, kimsenin inancına lafım yok ama ben cinsel olarak birlikteliğimi iyi sürdüremeyeceğim bir insanla bir ömür geçiremem.

Erkekler Ne Diyor 9

• Sanırım cinselliği yok sayan bir yaşantıya kendinizi adapte etmişsiniz ve alışmışsınız. Cinselliğe soğumuşta olabilirsiniz ama bu soğuk olan dış kabuktur sadece.

Tabi bu durm sağlıklı bir durum değil. Cinsellik insan hayatının önemli bir parçası ve olması gerektiği gibi yaşanmalı.

Şimdi çok güzel bir ilişki yakalamışsınız ve herşey yolunda görünüyor. Ama arkadaşınız sağlıklı bir erkek olarak cinselliğe ihtiyaç duyuyordur.

Bence bu konuları onunla açık açık konuşun. Size anlayış gösterecektir. Birlikte çözebilirsiniz. Biraz zaman, bolca karşılıklı anlayış ve özveri.

Yalnız unutmayın bu sefer sorunlu olan taraf sizsiniz. Arkadaşınızdan cinsellikten vazgeçmesini istemeyin. Sadece beraber yaşayabilmek için, sizi canlandırabilmek için yapabileceklerinizi beraber konuşup araştırarak bulun.

0|0
    0|0
    • O cinsellik yaşamak istemiyor.

Evlenmeden bunu yaşamaya karşı.

Hatta o çok fazla etkilendiğini söylüyor benden bu manada.

Ama, eğer bu durum devam ederse yollarımızı ayrırız.

• Cinsel olarak beğeni veya yaklaşımda sıkıntı yok.

O inancı gereği hoşlanmıyor bundan bende hemen hemen aynı şekilde evlenmeden yaşama kısmınında onunla aynı fikirdeyim zaten. ama bir şekilde yakınlaştık ve bu ikimizinde hoşuna gitmedi :( ben bunu soruyorum gerçekten hiç hoşumuza gitmedi herhangi bir his olmadı bende.

O da bana böyle yaklaştığı için rahatsız oldu derken ikimizde aynı şeyi hissettik.

• İşte inançlarınızın sizi taşıdığı nokta... O zaman yeni bir piyango evliliğe hazır olun. Bakalım bu ne kadar gidecek ? Umarım herşey gönlünüzce olur...

• bence ikisininde payı pay bilinç altında cinslliğe karşı bir kapanış oluşuştur illaki ama belkide adamı cinsi anlamda istemiyorda olabilirsin ? Bunuda kendi aklındaki cinsellikle ilgili kısma başvurarak bul mesela kendin oturup düşündüğünde ya da herhangi bir durumlar karşılaştığında ne hissediosun tahrik falan olup bişeler düşünüyormusun yoks agülüp geçiyormusun ?

0|0
    0|0
    • çok nadiir etkileniyorum.

• O bana öyle birşey demiyor ki.

O dini noktadan bakıyor olaya ve günahından korkuyor.

Birbirmizi harcamak istemiyoruz çünkü, biz gerçekten ayrı ayrı çok iyi gençleriz bizim öyle muhabbetlerimiz olmadı.

Evet evlenmiş ayrılmış olabilirim ama, o işlerin harcı değilim ben.

O da değil endeşesi onun dini boyutta.

• umarım öyledir. Ama yinede herşey gründüğü gibi olmayabilir. Sen şuan bir hoşlanma filtresiyle bakıyorsun olaya zaten benim söylediğim şekilde düşünsen çoktan ayrılırdın değilmi ?

• sızın ılıskınız aslında bır ask ya da sevgı ılıskısı degıl sız ayrıldıktan sonra ustunuzde olan bu guvensızlıgı ve pısıkolojık tramvayı atamamısınız partnerınızde sıze olumlu sakın yavas urkutmeden yaklasmıs once guven asılamıs sızde bu guvenı almısınız ve fazlasıyla guven saglamıs durumda bu yuzden de sız kendınızı mahcup hıssedıyorsunuz bole oluncada tabıkı ama sızınkı gayet net ortada sızınkı olsa olsa cok ıyı bır arkadaslık dostluk olur cunkı cınsel uyum sızdeyok olmus olsaydışu anbunları burdan yazıyor olmazdınız :)

0|0
    0|0
  • Cinsel arzuların bilinç altında baskılanmış anlaşılan ya da karşındaki erkek seni tahri kedemiyorda olabilir geniş bir konu

0|0
    0|0
    • Baskılanmak değil de, birşey yaşamadım ki.

Kafamda o kısım kayboldu.

• Ben cinsellik kısmını çooookkkk sonraya bıraktım. Bunu düşünmüyorum.

• ama bu seni tetikleyecektir bir çok konuda daha aktf yapıcak daha bir yaşama sevinci verecek daha sornalara bırakma zaten ömrün bu konudan yoksun geçmiş

• Bence sen onu cinsel olarak arzulamıyorsun.sacece saha değer verdiği.ve seni anladığı için kenidini ona yakın hissediyor mutlu oluyor ve eğleniyorsun.aslında sen cinsellik istiyorsun.

0|0
    0|0
    • hayır onu öpmekten sarılmaktan hoşlanıyorum. Hatta hiçkimseye sarılasım, dokunasım gelmezdi. bunları onunla aştım.

Ayrıca cinsellik istesem çoktan bunu yaşardım bunu isteyipte yapamamak gibi bir durum söz konusu değil.

• bence sen ilişkiden sogudun arkadaşım ilk eşinden kaynaklanıyor allah ayırmasın dost...

0|0
    0|0
    • Amin ama, ayrılacağız sanırım.

• Biraz sosyal içerikli film izle oda olmadı doktora git

0|0
    0|0
  • ya koyver gitsin denemeden bilemessin:D

0|0
    0|0
  • Ya psikoloğa git ya da adama ver bir kere oda tadıversin sende anlarsın doğrumu değilmi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• yaşamadım ama yaşamaktan korkuyorum.:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...