Ülkemizdeki kadınların cinsellik konusundaki gelgitleri

Evleninceye kadar hiç cinsel deneyimi olmayan kadının evlendikten sonra cinselliği algılama - yaşama- sevme - isteme döngüsü çok uzun bir süreç olduğu için ülkemizdeki erkeklerin çoğu eşinin cinsel dünyasının renksiz olmasından şikayetçi. Hem istiyoruzki evleneceğimiz kadın bilmesin hemde istiyoruzki evlendikten sonra cinsellik konusunda bize ayak uydursun. Bu ikilem kadınlarıda etkilemiş olmalıki, evlenmeden önce bekareti korumak şartıyla cinsel hayatı tanıma çabasındalar. Sırf bu yüzden de çoğu kez kadınları eleştiriyoruz. Bu kadınlar ne yapsın ? Peki erkekler ne yapmalı ?

0|0
10|2

En İyi Kız Görüşü

• Bu güzel teşhis için seni kucaklıyorum. Kızlar farklı görünmek adına öyle pislik işlere bulaşıyorlar ki bazen, gerçekten farklılaşıyorlar. Benim fikrime göre kendilerini heba ediyorlar. Erkeklerin bu konuda etkisi çok fazla.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Aynen öyle.

Hem istiyorlar ki hiçbir şey bilmesin her şeyi ilk onda öğrensin bilmem ne hem de istiyorlar ki hemen ayak uydursun bilmem ne.

Yahu hem kaz istiyorsun hem de tavuktan vazgeçmiyorsun.Öğrenmeye çalışınca da sen bunları nereden biliyorsun derler.Öğrenmesen hiçbir şey bilmiyor olursun.

1|0
    0|0
    • Bu görüşe kesinlikle katılıyorum, yani kız öğrenme çabası içinde olunca erkekler hemen sen bakire değilsin etiketini yapıştırıyorlar ve kız gerçekten bekaretini korumak amacıyla ilişkiye girmekten çekindiği zaman da bu kız naz ediyor derler...

• dünyayı kapatıp gidelim bence, beceremiyoruz biz bu hayatı :p

ben bu durumda kadınları daha naif buluyorum. kesinlikle hemcinslerimi kayırma gibi amacım yok. yıllarca ayıp, günah diye baskılanmış, korkutulmuş insanlarız. ne kadar iyi eğitimli ne kadar görmüş geçirmiş olursak olalım cinsellik çoğunlukla tabu. bu da daha dişi olamadan yapılan evlilikler, bir anda kendini yeni bir dünyada bulma, daha buna alışamadan anne olma karmaşası içinde yarım yamalak hayatlar doğurabiliyor.

ne yapmak gerekir soruna gelirsek "erkek zihniyetinden tamamen kurtulmak gerekir" diyebilirim. nedir bu zihniyet peki.. fahişeye tecavüz etmiş adama ceza indirimi uygulamaktır.

2|0
    0|0
  • En başından beri cinsellik kötü bişey ayıp bişey olarak öğretiliyo çünkü özelliklede Türkiye'de hal böle olunca kadınlar korkuyo çekiniyo yaşamamyı uzak kalmyı tercih ediyo, erkeklerde cinselliğe aç sürekli ihtyç giderme derdinde oluyo. Ve ne yazık ki cinselliğe bu kadar aç bir toplumuz.!

1|0
    0|0
  • Cahillik zor

0|1
    0|1
  • Yapmaya karar verdim o değilde.Bakalım skor kaç olur Türkiyede?!

0|0
    1|1
  • yaşamadan öğrenilmiyor

0|0
    0|0
  • erkekelr bekareti kadını dizginlemek için kullanmamalı bir koşul olrak evlenecekleri kişide aramamalılar bırakın kadınlarda keşfetsin kendini yahu. evlenmeden önce birşeyler yaşamış biriyle cinsel hayatınızda hiçbir sıkıntı olmaz. kendini bilir neyden zevk aldığını bilir. seksi görev gibi yapmaz keyif alır sizden kaçmaz.nsize yeni şeyler öğretir, isteklidir. daha ne

1|0
    0|1
    • Teorik olarak çok doğru ancak henuz hiç birimiz bu kadar erkek olamadık.

• neden bunu eşi ile yaşamasın ve bu gerekçe gösterilerek evlilik dışı beraberlikler normalleştirilmeye çalışılsın?

• niye illa tek kişi olsun diye ısrar ediliyor kapitalizm ahlakı bunlar hep

• aynen öyle

geçenleri burda biri soru sormuştu 2 haftadır evliler kıza git seks yapmayı öğren kitap falan oku demiş napmalıyım diye sormuş kız ya

0|0
    0|0
  • Bu tespiti nasıl yaptın? Ya da hangi verilere dayanarak bize bu bilgileri verdin?

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Onu boşver..

İlk adet gününde ''bu ne lan?'' diye tokat yiyen ufak kız çocuğunu irdele önce..

2|0
    1|0
  • tecrübeyi ille de başkalarında kazanmaya gerek yok. her iki taraf da evlenene kadar beklerse cinselliği birlikte keşfetmeye çalışmaları çok daha keyifli olabilir. ilk geceden itibaren p*rno yıldızları gibi sevişmeyi beklemek sevgiye dayalı bir ilişki için çok sığ bir bakış gibi geliyor.

2|1
    0|0
    • Katılıyorum...

• ne kadar yaşarsan yaşa dünyadaki her yemeğin tadına bakamayacak, her kitabı okuyamayacak, her çiçeği koklayamayacaksın. hayatta hangi konuda kim her şeyi öğrenebiliyor. neden konu cinsellik olunca herkes her şeyi sonuna kadar öğrenmek, tam bir profesyonel olmak istiyor. mutluluk birbirine yetebiliyor olmak değil mi?

• evlilik dışı birlikteliği mübahlaştırmaz bu deneyim düşüncesi.Pek ala eşi ile öğrenebilir...

Yükleniyor...