Siz kadın-erkek eşitliği olduğuna inanıyor musunuz?

Türkiye'de sözde kız ve erkek eşitliği var ama nedense bunu hiç günlük hayatta göremiyoruz. Her hafta haberlerde eşleri tarafından dövülerek öldürülen, hakkını bulamayan kadınlar var. Eğer bir kadın cinsel isteklerini açık ederse ona erkeklerin ne gözle baktığıysa malum. Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz hala namus deyince insanların aklına bekaret denen o saçma şey geliyor. Evet ben bunu saçma buluyorum çünkü erkekler bu konuda bu kadar rahatken, kadınların sevdiği insanla birlikte olması için evlenmek zorunda kalması bana haksızlık olarak geliyor. Bir kadının mini etek giymekten çekinmesi değil, erkeklerin ona bakınca bu saçma sapan şeyleri düşünmekten çekinmesi gerekir bence. Kadın erkek eşitliği denen şey var evet ama sadece sözde bence.

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• Çok üzgünüm ama dinlerin olduğu bir dünyada tam anlamıyla kadın erkek eşitliği mümkün değil. Kutsal kitaplar dahi kadını ikinci plana atıyor. Adet günlerinde onları cünüp görüyor. Miras hakkı erkeklerde, kadınları dövme hakkı yine erkeklerde, 3-5 eş alma hakkı yine erkeklerde. Ne eşitliği?

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 11

• Evet sözde! Çünkü senin saydıklarınla eşitsizlik gösterek bir durum yok. Bende sana şu örneği vereyim:

Neden otobüs metrobüslerde siz 18-20 yaşlarındaki öğrenciler oturrken 50 yaşındakiler ayakta neden yer vermiyorsunuz? Yolda yürürken ya da bir kapıdan girerken neden öncelik sizin hakkınız oluyor? Neden erkekten illa yol bekliyor o hak sizinmiş gibi davranıyorsunuz? Nezaketse durun orada biz yaparsak zaten siz geçersiniz ama yol sizin gibi burun 100m havada geçip hava yapmanın anlamı ne? Daha da devam edeyim mi örneklere? Sizinde bizimde örneklerimiz bitmezzzz.

Verdiğin örneklere gelince bizim erkeklerimiz ne yazık ki ataerkil bir toplum ve babadan dededen ne görmüşse onu uyguluyor. Nasıl yetişmişse aynısını uyguluyor eşte dövüyor çocukta. Yine toplumumuzda istekli kadına kaşar gözüyle bakılıyor ama o kadında önüne gelenle yatmaktansa bir kişiyi seçse herkesin altına yatmazsa kimsede ona laf etmezzzzz. Namus olayına gelince hemfikirim ama bunu belki sende bilmiyorsun zar denen olay kızlara bakire kalsın kocalarına kendilerini saklasın diye değil bebeklikten itibaren bağışıklık sistemleri zayıf olduğundan gerek dışkı gerekse idrar dan mikroplar vajina yoluyla içeriye oradanda iç organlara ulaşıp enfeksiyonla ölümlere sebep olmasın diye oluşmuştur. Tabi bu bizde namus bekaret vs olarak adlandırılmakta.

Ülkemizde kapalı kadınlara bile bakıp fantazi yapanlar varken senin kalkıp mini etek giyenlere bakınca saçma sapan şeyleri düşünmekten vazgeçmeleri gerekir demende ayrıca hoşş :)))) Artı eşitlik bunlarla ölçülemez ki. Yine bir örnek vereyim yolda ben bağırıp şu kızı başımdan alın rahatsız ediyor beni polis yok mu diye bağırsam millet bana deli mi der ama kızın biri imdat sapık yardım edin dediğinde daha kim olduğuna bakmadan dövecek adam aranır. Eee hadi buyurrrr!

0|1
    0|0
  • eşit değiller.kadına pozitif ayrımcılık uygulanırsa eşitlik olur.

0|1
    0|1
  • Kadın erkek eşit değildir. Bunun sebebi ne dinlerdir ne hukuk. Bunları kimse okumayacağı için detay yok.

0|0
    0|0
  • bekaret saçma bir şey değildir sadece saçma göstermeye çalışanların dilinde saçmadır kadın erkek eşit değildir eşitlik olsa kadınla erkek birbirine muhtaç olmaz

0|0
    2|2
  • Bir Müslüman toplumnda esitlik olamaz. Bu ülkede "Kadinin dayak yemesi dogrudur." diyenler var örnek Sibel Üresin.

Yada "Basarili kadinin dayak yemesi hakkdir" diyen hocalar.

Hic bir Müslüman toplumunda kadinlan erkek esit degildir. Islama göre bir Kadin kocasindan daha zeki ve basarilisa bunu yasayamaz cünkü kocasindan üstün olmasi Islama haykiri.

Bu nedenle kadinlar zeki olsa bilem erkek önünde saf davranmasi gerekiyor.

Saygilar

0|0
    0|0
  • Cahıl erkekler var ya da yobazmı dıyelım. Flort zamanları normal olmayı basaran evlendıkten sonra kıskanclık adı altında ya da namus davasına ısı getırerek zulum ezıyet edıyor. Erkekle kadınla da alakasız ınsanlıkla alakalı. Bugun gazetene 20 lıtre su kaynatıp yatakta uyuyan esının uzerıne doken,kadını haslayan koca haberı okudum. Hasta bunlar..

0|0
    0|0
  • kadın erkek eşitliği olamaz. çünkü centilmenlik denilen bayanların kendilerine üstünlük kazandıran bir kavram var.

0|0
    0|0
  • Kusura bakma ama o konuda hiçte rahat değilim :) kadın erkek hak olarak bazı konularda eşittir bazılarında değildir.

0|0
    1|0
  • kadın erkek eşit olduğuna inanmıyorum. olmasında. olamaz da zaten.

0|0
    1|2
  • evet inanıyorum ve kadınların daha fazla özgürlüklere sahıb olduğunu göruyorum

0|0
    0|0
  • Tabi ki de inanmıyoruz.

Erkekler eziliyor!

0|2
    1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Eşitlik derken şimdi gerçekçi olmak gerekirse ben özellikle partnerimin benden üstün olmasını isterim! seçimlerimde hep o yönde olmuştur.

Sevgi isterim ben, çok sevsin.. çok severse sayar da zaten,

0|3
    2|2
Yükleniyor...