Cinsel hastaliklar nelerdir? ve korunma yolları?

arkadaslar ben Aids ve Bel soguklugunu biliyorum. Baska ne tur hastaliklar ve bunlardan korunma yollari mevcut ?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 5

• HIV virüsü var. 100 çeşit virüs var e 16-32 ve 52 numaralıları en tehlikeli olanlarıdır. İlişkiye gireceğin bayanla ilişkiye girmeden adet dönemi olup olmadığına dikkat et. Bu dönemin son gününde bile olsa ilişkiye sakın girme. Virüs kapman muhtemel.. Bel soğukluğu o kadar abartılıcak bir hastalık değil ama 3-4 sefer yakalanırsan sorunlu olur.. Türkiye de cinsel hastalıklar konusunda yeterli bilgiye sahip ürolog ve dermatologlar mevcut değil.. Eğer küçükte olsa bir problem hissederseniz analizlerinizi tamamını yaptırın ve mümkünse yurt dışında olan birine sonuçları gönderin sizin için orda bilgi edinsin..

Çok eşli biriyseniz ve kondom kullanmıyorsanız şu belirtilere dikkat edin..

Penisinizin üzerinde küçük et benleri, penis borusunda yada penis içinde zevk verici kaşınmalar, traş bölgesinde kızarıklık yada baloncuklar, anüsünüzde kaşıntı vs durumlarda bu bir iki defa da olsa tahlil yaptırın..

0|1
    0|0
  • Arkadaşım yapman gereken, öyle her önüne gelenle ilişkiye girmiceksin. Çok mu sıkıştın kondom kullanıcaksın. Kondom bu işin tek çözümü. başka yol yok hastalıktan korunma oranın ise %80 lerdedir.. aids için bu kadar kolay dğeil. çünkü aids çok hassas bi hastalık. kanla geçer, ne olur ne olmaz. öpüşme bilmediğin kadınla. diş eti kanaması varsa o şekilde bile geçer. dikkat

0|1
    0|0
    • ya bulundugum ortam sebebiyle birseyler olacak ve sanirim yasamaya baslayacagim bir bayanla o nedenle soruyorum kiza sorsak bir turlu sormasak bir turlu bakalim neler getirecek bize yasam sagolasin

• güvenli olmayan insanlardan uzak dur..

0|1
    0|0
  • condom kullanacaksin, bu kadar basit.

0|0
    0|0
  • prezervatifle de korunamayacağın hastalıklar var. mesela genital siğiller. üstelik de acaip yaygın ve çok bela bir şey. bir kere bulaştı mı asla geçmiyor. sürekli yaktırman gerekiyor. çok can sıkıcı. bulaşmasını engellemenin tek yolu var 1.000 lira gibi bir parayı gözden çıkarıp 3 doz aşısını olman. bulaşmadan yapıldığında işe yarıyor aşı. bulaştıktan sonra malesef hayatın boyunca senle. üstelik erkeksen ilerde karına bulaşır, kadınsan zaten fena çünkü rahim kanserine yol açıyor. ne kadar iğrenç bir şey olduğunu internette görsellerde hpv fotoğraflarına bakarak görebilirsin. böyle bir hastalığın varlığını öğrendiğim gün aşısını oldum. ortalama 2-3 insandan birinde var olan bir rahatsızlık. ve bulaşması için ten teması yeterli. genelde kasık bölgesinde çıkar. koltuk altı hatta yüzde bile çıkabiliyor. tek bulaşma yolu cinsellik değil. havlu, kıyafet hatta klozet kapağından bile bu hastalığı kapabilirsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...