Benimle evlenmek istiyor, ne yapsam?

beni sahiden sevdiğine ikna olmak üzere olduğum biri var. benimle evlenmek istiyor. buradaki sorun:

1. ben bakire değilim va yalan söylemek istemiyorum. söylediğimde bu durumu anlamazsa kendimi çok kötü hissederim hatta bunu onunla paylaştığım için kendime düşman olabilirim.

2. benim içim o kadar da atmıyo; ama bu adam sanki sahiden seviyo beni. eğer buna ikna olursam onu mutlu etmek için elimden geleni yaparım.

şimdiiiiiiiii... yardımınıza ihtiyacım var. olaya dışarıdan bakanlar daha objektif yorum yapar diye düşünüyorum. fikrinizi almak istiyorum...

0|0
4|16

En İyi Erkek Görüşü

• Durumunu söylemelisin, kazık atarsan hayatının sonuna kadar ağzından burnundan getirir. Söylediğin anda da önce şok olur sonrada iki çeşit tepkide bulunur...

1.) Bişi demeden kalkar gider ve seninle sala işi olmaz birdaha.

2.) Önemsiz bir ayrıntıymış gibi yansıtır sana ve ilişkinize yatağın güzelliklerini de katmış olursunuz, ama seninle asla evlenmez, çünkü eninde sonunda sana " Kaç erkeğin altına yattın ? "..diye soracaktır. Sen bir kişiyi çok sevmiştim ve cahillik ettim desen de asla inanmayacak ve sana asla güvenmeyecek. Yani her durumda kaybedeceksin...Şimdi..değdimi yediğin naneye hı..?

( açık sözlülüğümden dolayı üzgün değilim kasıtlı yani, ama sende zaten gizlisin, hoş kim olsa aynı cevabı yazardım bilesin...)

0|1
    0|0
    • rica ederim yanlış anlamadım. bekaretimi 17 yaşımdayken ilk sevgilim canımı yakarak almıştı. ben istediğim için vermedim. cezasını çok çektim sahiden. zaten isteyerek bi şey yapmamıştım ama keşke o kişiyi hiç tanımamış olsaydım diye üzülüyorum şimdi. inan köpekler gibi pişmanım. hayırlısı diyelim... bazı insanlar dünyaya mutlu olmak için değil başkalarını mutlu etmek için gelir bence. belki de ben ikinci gruptayımdır. kısmet...

• evet az çok bilgim var. yalan söylemeden çözüme ulaşabilir miyim diye uğraşıyorum ama bakalım... yalan söylemeyi beceremem bir de yalan huzursuz eder beni. yalansız bi şekilde kurtulurum bu durumdan inşaallah :)

• Şu adarına emin olabilirsin...Söylersen...faturası çok ağır olur...

Erkekler Ne Diyor 15

• bakire değilsin yani daha önce evlenip boşandın mı? eğer öyleyse bunu adama söyle çocuğun falan yoksa büyük ihtimalle kabul eder. çocuğun olsa bile kabul edebilir. sorun olmaz. ama evlilik dişı bir ilişki sonucu bekareti kaybettinse bu o adamın dünya görüşü ile ilgilidir. eğer evlilik dışı ilişki onun için normalse ve her kadın ve erkek bunu yapabilirse bunu sorun etmez. bazen kendi de yapar :) ama bu dediğim grup ülkemizde azdır bunu da bilmiş ol. şimdi o zaman önce onun bekaret olayına bakışını öğren ona göre kararını ver derim.

0|0
    0|0
    • kendi yapmış ama benim evlilik dışı bi ilişkim olduğunu duysa kabul etmez gibi geliyo bana :(

• valla o zaman işin zor derim. ama yine de bu ilşikiyi ciddi düşünüyorsan söylemekte fayda var. ama direk damdan düşer gibi değil. önce imalarla söylersin o anlar. mesela, örnek vermek gerekirse: "benim senden önce bir erkekle ilişkimi oldu..." gibi başlayan bir cümleyle konuya girebilirsin. şimdiden Allah yardımcın olsun.

• allah razıı olsun

• Yalan söylemek söylememek hiç önemli değil.Önemli olan mutlu olman.Sırf bekaret konusuysa ve başka bir şeyler yoksa yalan söyle gitsin. Evlen ve mutlu ol.Ama başka şeylerde varsa mutlaka anlat. Unutamadığın yaptığın hatalar ancak yargılamasına izin verme kesinlikle.

0|0
    0|0
    • tek hatam bakire olmamam.aslında ben söyleme taraftarıyım ama dürüstlüğümün taktir edileceğini sanmıyorum. daha sonra bu sözlerim bana yol, su, elektrik olarak döner gibi geliyo. yani sürekli sen evlenmeden önc vermiştin der diye düşünüyorum. böyle bir şey için bütün hayatım boyunca kimsenin karşısıda ezik duruma düşmek istemem :S

• düşmede zaten salla gitsin.

• Dürüst olun ne olacak ise razı olun .

0|0
    0|0
  • Yaş aralığınız doğruysa eğer sizden bakire olmanızı beklemesi tuhaf olur zaten. Muhtemelen bakire olmadığınızı söyleyince şaşırmayacaktır.

0|0
    0|0
    • yetiştiği ortamı göz önüne alınca önemser gibi geliyo. en iyisi hiç konuşmamak bu konuyu. kestirip atmak. kaşınıyorum ben de yok söyleyim bilmem ne... b.k yediğimden başım ağrıyor

• Bana (benim sevdiğim kişi söyleseydi) ona dürüstlüğü yüzünden teşekkür ederdim ve sorardım benimle tanışmadan öncemiydi sonramıydı ve kaç kişiyle ? Eğer benden önce olduysa kabul edebilirim ama tek, ufak ,salakça, gereksiz bir ayrıntı var :)) Türk erkeğiyiz sonuçta _ben buna göz yumabilirim ama %85 yummaz ;) uzun lafın kısası Kolay gelsin =)

0|0
    0|0
  • yasını bilmiyorum ama genç olmadıgın surece erkeğinde ztn genç olacagını dusunmuyorum yani 20-25 yas arası bekartin sorun yaratacagını dusunmuyorum...bence dene sansını en azından onun sevgisi senide mutlu eder...açıkcca konus eğer kabul edersen en mantıklısı bu diye dusunuyorum..hayat bu tek basına kimse yaşayamaz ki bir ömür

0|0
    0|0
    • ben 26 yaşımdayım, bahsettiğim kişi de 34. onun için bekaret önemlidir sanırım. öyle olduğunu tahmin ediyorum.

• şimdi söylesem bir süre sonra başıma da kakılacak bu durum. kızım sen zaten vermiştin diye... hiç söylememelim sanki o da geliyo aklıma. doğrucu davutluk edip bir ömür mutsuz olmanın da alemi yok değil mi?

• aynen öyle bilmiyorum nasıl birisisn ama herkesin ufak beyaz yalanları vardır..dediğim gibi söylemeden ikna da edebilirsin sorarsa niye kan gelmiyor diye ne bileyim de olsun bitsin git doktora sor de ki ztn doktor esnek der geçer :)

• Ona bakire olmadığını bir an önce söyle ki takıntılı biri için mi kafa patlatıyorsun derhal öğren. Eğer bunu sorun edecekse bu senin paçayı kurtarman için büyük bir şans ve hemen topukla.

0|0
    0|0
  • Eger gercekten sana deger verdıgını hıssedıyorsan, ve bu senı mutlu, huzurlu edıyorsa dogru ınsanı bulmusun demektır. umarım mutlu olursun..

0|0
    0|0
    • çok sağol. umarım sen de mutlu olursun.

inşaallah yanılmam

• sen sevmediğin halde sadece seni sevdiği için bir adamla bir ömür geçirebileceğini düşünüyorsan ya çok çaresizsin ya da çok naif.

0|0
    0|0
    • aslında ikisi de :)

• ben kolay alışırım. onu sevebilirim. gerçi yaşım 26 daha uzun zaman var önümde acelem ne kendimi üzdürmeye gerek yok. sence?

• Hiçbir zaman mecburiyet olarak görme bu tür şeyleri çok üzülürsün

• ya bunun cok kolay bir yolu var zarı bir doktora giderek diktire bilirsin cok kolay bir işlemmiş

0|0
    0|0
    • yalan söylemek istemem. şimdi yalan söylesem onu aklımda tutmak zorunda kalıcam, yeri geldikçe ona uygun yeni yalanlar uydurmak zorunda kalıcam, bi de vicdan azabı çekerim ben. zaten yalan söylemeyi beceremem. karşımdaki gözüme bakınca anlayacak sanıyorum :S evet çok dürüst bi insan olmayabilirim ama elimden geldiği kadar yalan söylememeye çalışıyorum

• sans senle olsun

• allah razı olsun :) sağol

• işte bu yuzden ilişkilerin ilk zamanlarında cinselliğin yaşanması bir çok acıdan iyidir. Yalan soylemediysen doğruyu söylemen gerekir umarım bakireyim diye 2 senedir adamı sallamıyorsundur.

0|0
    0|0
    • yok yalan söylemedim. bu konu hiç açılmadı. evlenmek istediğini bir çok kez söyledi, ben olmaz demiştim çünkü sahiden sevdiğine inanmıyodum. ama ikna oluyorum sanırım. eğer öyle bi şey yapmaya karar verirsem konuşurum da... bilemedim ne yapsam :(

• yanlış kişilere soruyorsun

ilgili kişiye sor

0|0
    0|0
  • Dürüst ol , zaten kabul etmezse etmez

0|0
    0|0
  • Bunu onunla konuşman gerek başka çare yok. Kabul eder yada etmez oda onun bileceği iş

0|0
    0|0
    • acaba konuyu hiç açmasam mı diyorum. olmaz diyim bitsin. beni anlamazsa çok üzülürüm çünkü

• bi kere benim de başıma geldim, 1 hafta sonra söylemişti, ama o çok pişmandı, tevbe edip pişmanım dedi, bende Allah affeti de bana noluyo ki dedim, çok da seviyordum ama ailesi istemedi beni, fakirliğin gözü kör olsun, seni seviyosa umrunda bile olmaz, ama uzatmadan hemen söyle

0|0
    0|0
    • bu durumdan hiç bahsetmedik. zaten yeterince cezasını çektim bu durumun, yeterince pişmanım.

canın sağolsun. valla takdir ettim seni. herkes kabul etmez bunu.

• ikimiz de kayseriliyiz. büyük gibi görünen ama büyük olmayan bi şehir.

• gidene gitme demem giden gider zaten sevene sevme demem seven sever zaten

Kızlar Ne Diyor 4

• 1.seni seviyorsa bakire olmadığını bilse de aynı şekilde sevmeye devam eder eğer seni olduğun gibi kabul edemiyorsa zaten bırak gitsin.(eğer bakire olmadığını öğrendiğinin ertesi günü seni yatağa atmaya kalkarsa da bırak gitsin)

2.eğer içinde ona karşı hiç bir sevgi, kalp çarpması yoksa zor sadece iyi ve seni seviyor diye biriyle birlikte olmak tartısılır.

0|0
    0|0
    • sevdiklerimden hayır görmedim. acaba bu sefer beni sevenle birlikte olsam şansım döner mi dedim :) ne olsa bu da aynı b.kun laciverti olacak :)

• kaç lan kaç diyo içimden bi ses :)

• :D sen tedbiri elden bırakma içindeki sese ara ara kulak ver erkek milleti neyi niçin yaptıkları belli olmuyor

• sevdigine inanıyorsan bence kaçırma bunu çünkü senin sevdigin degilde senii seven biri seni hep mutlu edecektir..sorununuda uygun bir dille söyle anlayacaktır bence..

0|0
    0|0
    • ben de bu mantıkla hereket ediyorum aslında. benim sevdiğim değil, beni seven...

• Kalbin ona atmıyorsa. Bırak gitsin.

0|0
    0|0
    • aslında haklısın ama çok uzun zamandır uğraşıyor. yavaş yavaş samimiyetine inanmaya başladım. sanki benim mutluluğumu düşünüyo gibi geliyo

• Açık açık söyleyerek.

• bekaretimi 17 yaşımdayken ilk sevgilim canımı çok yakarak aldı. tekrar incinmek istemiyorum. kesinlikle açık açık konuşulması taraftarıyım ama bir kez daha üzülmektense tek başıma otururum daha iyi diyorum

• yaş; 30-35'se hakkaten bakire olmanı beklemesi bence saçmalık. ayrıca sen bakire değilken neden bu kadar bekledin de sevişmediniz, bence bu daha büyük saçmalık.

0|0
    0|0
    • şimdiye kadar ben onu hep reddettim ama o vazgeçmedi. bir de ne bileyim koynuma alacak kadar tanımıyorum, ona bu adar güvenmiyorum. güvenmiş olsaaaamm :) sevişmeyeli uzun zaman oldu özledim de aslında ;)

Yükleniyor...