Sadece kadınlar mı namuslu olmalıdır?

Bir erkeğin bakire olmayan bir kızla evlenmesinin iç dünyasında estirdiği fırtınaları okudum biraz önce... baya enteresandı, genel izlenimim ise Türk erkeklerinin bir çoğu kızlarla birlikte olur ama evlenecekleri kızı namuslu isterler ben buna anlam veremem... Sen kimsenin eli değmemiş bir bayan istiyorsan sende öyle olacaksın, her erkeksu ankendi namusuna sahip çıksaydısu antoplumumuzda bu kadar yozlaşma olmazdı gibime geliyor...

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• Namus sadece kadına özgü bir şey ise Hz.Yusuf’un (as) sakındığı neydi?

2|1
    0|0
    • aynen katiliyorum...

• Bende bilirim bu ayeti tebrik ediyorum seni... bravo Allah gonlune gore versin

• Amin ayni düsüncede olanlar icin ecmain :)

Erkekler Ne Diyor 11

• açıkçası benim için önemli değil evleneceğim kızın daha önce bir ilişki yaşaması olabilir

gayet normal ben nasıl yaşmışsam oda yaşamış olabilir tabi kızın motor diye tabir edilen kızlardan olmaması dikkat ederim :) ama bekaret önemli değil benim için önemli olan benden sonrası eşimi afedersin ama bir zar parçası ile yargılacak değilim

1|0
    0|0
    • benden yana bir problem yok cok sukur, basim dik sadece bazı erkeklerin istediğini yapıp, kadınları önce teşvik edip sonra karalamasına karşıyım... Allahım feminist oluyorum :DD

• aynen benimde aklımdan geçen o :) tamam kavga etmeyelim :D millet bakıyor :D

• Soru zaten kaldirilmis cekemeyenler olmus :D

• Sinek çiçeğe,kelebek boka konmaz.Yani kimsenin bedeni ucuz değil.Ben her önüme gelenle bir şeyler paylaşayım sonra hiç bir şey yaşamamış birisiyle evleneyim.Hahaha yok öyle.Herkese kendi gibi olan yakışır.Bende anlamıyorum bu toplumun saçma sapan oluşturduğu dogmaları.Sadece kadınlar için olmamalı bu kendine sahip çıkma olayı.Aileler hadi aslan oğlum vs. gibi şeyler söyleyip hiç korumuyorlar.Kaç kere tacize uğradım bilmiyorum.

1|1
    0|0
    • Dikkatsizlik aileden mi basliyor sence?

• iste polise git diye onun icin soyledim, polis inanirdi, ustelik boyle boyle bir mevzuda ne komsusu ya kim takar...

• Artık geçti yapacak bir şey yok.

• erkek de olmalı sadece bayan değil var ama bayanlar genelde namus kavramını düşünmüyor sevdiği zaman olay bitmiştir her şeyi gözü alıyorlar erkekler ise her gün aynı piliç yenmez parolası ile yolaa çıkıyorlar her şeyi göze alan bayanı yolda bırakmaya dünden razı ...

1|0
    0|0
  • Eski bir düşünce bu. Sadece saltanat sürerek bu güne sadece kulaktan kulağa geçerli bir kurlamış gibi gösterilse de durum böyle değildir. Zaten şu devirde bırak bakireyi az kullanılmışını buldunmu öp başına koy.

1|0
    0|1
    • erkek icin de ayni seyi ben soyluyorum, namuslu erkek mi, NERDE :D

• Yazılarımdan biridir, vaktin varsa oku :) link

• okuyacagim

• Namus sadece bakirelikle alakalı bir şey değil tabi buda var içinde ama daha geniş bir kavram..Başkasının koynundan çıkmış bir kadınla elbette ciddi bir ilişki düşünmem burda kadınında erkeğinde hatası var.

1|0
    0|0
  • tamamen katılıyorum senin de kimsene değmesini istemiyorsan sende değme

1|0
    0|0
  • Dine göre her ıkisine namusunu sakinmali

ama bizim toplumda soyle erkek yapar sorun olmaz

kadın yapar bildigin gibi malum birşey derler

erkeğin adı çıksada sorun olmaz kadınim adı çıkınca çok problem olur

1|0
    0|0
  • kendin nasılsan karşındakini ona yargılamalısın eleştirmelisin ama bence en önemlisi dürüstlüktür eğer bakire değilse dürüstçe söylemeli zaten gerçekten seven biri takmaz böyle şeyleri

0|1
    0|0
  • kadın erkek eşitse 2 tarafta eşit olmalı ki bu toplumda böyle birşey imkansız, sen başka bir kızla birlikte ol sonra bakire iste ilginç.

0|0
    0|0
    • Fiziksel olarak kadinin erkege esit olmasi imkansiz, ama mesela haklar konusunda esit oldugunu dusunuyorum, ornek vermek gerekirse adam oldurmek hem kadin hem erkek icin suctur. ayrica boyle ilginclikleri bizzat okudum hatta bu site de bile var...

• iyide adam öldürmek bir insanlık suçudur cinsiyeti olmaz tabiki.fiziksel manada demedim.

ben gece bir kız arkadaşımda kalsam "erkek işte"

bir kız arkadaşım benimle kalsa " "

ama tabi kızların çoğu egolarıyla uğraştığı için herşeyi hak ediyor artık kadınları savunmuyorum naparlarsa yapsınlar.

• Bir kiz erkek arkadasinin evinde kaldiginda kotu bisey yapmis sayiliyorsa, onun evinde kalan erkek nasil iyi biri gibi gosterilir. Erkek de kotu olan biseye karismistir bence ki... bu da onu kotu yapar. Benim demek istedigim eger birsey kotuyse bu herkes icin kotudur...

• namus koruma sadece kadınlara verilmiş.

0|1
    0|1
    • Erkek istedigini yapar tecavuz bile eder isterse diyorsun... guzel

• nikahli olmakla sanirim hergun bardan baska bir kadin kaldirma ayni sey degil...

• bi erkek kirlenebilirmi yani bir kadınla yattı zaman kendini kirlenmiş hissedebilrmi olaya hangi açıdan bakıyon?

• senin canın yanmış galiba,

0|0
    0|0
    • yook Allah'ima sukurler olsun hic oyle bisey olmadi... zeki kizim vesselam gelmem oyle ayak oyunlarina

• eskilerdensin derken laf mi sokmaya calistin? bilemiyorum ama eskimek esyalara has bir olay ben bir insanim

• laf falan sokmadım, bu devrin kızlarından bahsettim,

Kızlar Ne Diyor 3

• ışlerıne gelınce namus bekçılığı yaparlar ama açık seçık bı kız gorseler ağızlarının suyu akar... erkekte de namus vardır elbet..

1|1
    0|0
  • haya herkeste olmalıdır

1|1
    0|0
  • eğer ahlak arıyorsan bize gerçekten dini olan veya karakteri olan ülkelerden bahset. avrupa ozentisi ker*aneyle cami arasinda kalmış bir ülkeden değil:)

0|0
    0|0
    • canim konu erkeklerin istedigini yaptigi sonra da kalkip onu bunu etiketlemesinden basliyor, gercekten dini olan bir ulkeden bahsetsem sana masal gibi gelir... o yuzden gerceklere donelim dedim

Yükleniyor...