İlişkide sevgi mi önemlidir yoksa uyum mu?

Bana kalırsa uyum derim. İki tarafında yoğun olarak ilgiye/sevgiye muhtaç olduğu bir ilişki örneğinde eşler karşılıklı olarak birbirlerinin köpeği olsa bile her şey sevgiden ve iyilikten geçmiyor. kabul etsek de etmesek de, her insanın kendine göre ilişkiden bazı beklentileri var. anıra anıra sevişiyor da olsanız, birbirinize karşılıklı bir şekilde mütemadiyen "seni seviyorum", "sana aşığım" deyip sevgi yumağı oluşturuyor da olsanız birtakım anlaşmazlıklar yine de ortaya çıkabilir. bu anlaşmazlık veya uyum problemleri çok kolay bir şekilde araya soğukluğun girmesine yol açabilir. mutlu ve sağlıklı bir ilişkide esas olan karşınızdaki kişinin beklentilerinize ne kadar cevap verebildiğidir. bu yüzden eşler arasındaki kişisel özellikler ve partner ideallerinin uyuşuyor olması önemli bir konudur. yoksa istediğiniz kadar sevin, sevişin, gün gelir hiç ummadığınız bir anda göt gibi kalırsınız ortada. bu yüzden beynimizi bir kişiye bağlanmaya şartlandırıp aşık olmadan önce rasyonel bir biçimde düşünmek ve "ne kadar uyumluyuz" sorusunu kendimize sormamız gerekir. unutmayın sevmek, sevişmek gelip geçici şeylerdir ve hiçbir değeri yoktur. bir insanı sevmek de bir insandan nefret etmek de çok kolaydır. bu yüzden bana sakın "seni seviyorum"larla gelmeyin kadınlar

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• İkisi bir bütündür, ikisi de olmalıdır.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Uyum sevgi ikiside onemli

0|1
    0|0
  • Sevgi uyum biririylr eşdeğer olmak zorundadır. çok uyumlu olabilirsin karşındaki ile ama sevgi yoksa içinden gelmez yapmak istediklerin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...