8 yaşındaki çocukta cinsel yatkınlık sebebi ne olabilir?

Sürekli olarak cinselliğe eğilimi çağrıştıran hareketleri oluyor. Bir kaç defa cinsel organı ile oynarken gördüm, doğru bir şey olmadığını anlattım. Hala devam edince kızdım. Erkeklere aşırı ilgisi var. Bazen cinsel organına denk gelecek şekilde bir yerlere oturuyor. Korkuyorum onun açısından. bir psikoloa mı gitmeli? Bnzer şeyler yaşayan ya da duyan var mı?

0|1
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşım merhaba,

Bahsettiğin kız çocuğu ise şu an cinsel organından gıdıklanıyor ve bu normal bir durum...

Uzaklaştırmaya, kızarak bunun yanlış olduğunu anlatarak onun bilinçaltına ileride cinselliği hakkında başedemeyeceği sorunlar gizlemesine sebep olabilirsin...

Psikologluk bir durum yok... İlgisini dağıtacak oyuncaklar al, böylece ordan aldığı gıdıklanma duygusunu çabuk unutacaktır...

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çocuklar masturbasyonu çok erken yaşta keşfederler. Dünyaları vücutlarından ibarettir ve ondan duydukları her zevk odak noktalarını oluşturur. Cinsel organını okşaması, bir cisme sürtünmek istemesi psikolojik sorunları olduğunu değil cinsel sağlığının yerinde olduğunu gösterir ve korktuğunu gibi bir şeyler yapacağını göstermez.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Çocukların bu yaşta mkendini tanıyacak ve cinsell açıdan değişimler başlıyor bu konuda çocuk yetiştirme uzmanlarından destek almanı tavsiye ederim

1|0
    0|0
  • Bedenini tanıyor ama bence tatlı dil değilde biraz sert olarak uyarman lazım.

0|0
    0|0
    • 3ay

Bu defa gizli yapmaya yönelirse?

• 3ay

oraya öyle yaparsan orası hastalanır ve sana iğne vurarlar ve bende çok üzülürüm. Bu cümleyi bir arkadaşım kızına demişti yanımda kız o günden sonra o işi yapmamıştı

• aynı şeyi ben de o yaşlarda yapardım. merak. kendin, keşfediyor.

0|0
    0|0
  • O yaşlarda nedense çok oluyor çocuklarda ya

0|0
    0|0
  • Pskoloğa götür

0|0
    0|0
  • Turkiye'de bakirelik kaybetme orani12 yasa kadar dusmuş gercekten cok yazik. Uzuluyorum..

0|0
    0|0
  • Vücudunu tanımaya çalışıyor. Üstüne gitme,

0|0
    0|0
  • Çocuklar zaten kendi cinsel kimliklerini bu şekilde tanımlarlar. Benimde kızım var 5 yaşlarında. Evet o da bu şekilde hareketlerde bulunuyor. Asla kızmamak gerekiyor. O sırada dikkatini dağıtacak başka oyunlar yapabilirsin. Bazı insanların diğer insanlara oranla daha fazla cinsel isteği olabilir. Bu gayet normal bir durumdur. Kızarak ve baskı yaparak daha fazla rencide eder ve psikolojini bozarsın. Hiç üstüne gitmemek gerek. O daha bir çocuk. Sana "Anne bu ne?" diye eline birşeyi alıp gösterdiğinde kızıyor musun? Hayır oturup açıklıyorsun, işte atıyorum rende mesela. Nedir havuçları rendeliyorsun bu şekile getirmesini sağlıyor diye açıklayıp o konuda bilgi sahibi olmasını sağlıyorsun. Bu da bunun gibi birşey fakat sen bu konuda yardımcı olamazsın bu çünkü kendi cinsel kimliğini tanımlamayla ilgili birşey. Kafaya takılacak bir durum yok. İyi geceler...

2|0
    0|0
  • kendini tanımaya başlıyor aslında

0|0
    0|0

5 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• Genital dönem. Normaldir yani ve o ne yaptığının bilincinde değil çok üstüne gitmeyin travmaya neden olabilir.

0|0
    0|0
    • 3ay

İşte o yğzden korkuyorum, ters bir etki yaratacak yanlış bir davranışta bulunuruz diye..

• Kendi bedenini o yaşlarda keşfetmeye başlar çocuklar, normal.

0|0
    0|0
  • kendini yeni keşfediyor

0|0
    0|0
  • Aslında bu merak için rken gibi ama bilemedim

0|0
    0|0
  • O yaşta normal bence

0|0
    0|1
  • Zor durum aman yanlış bisey yapma abla psikolojisi bozulur kendimden biliyorum tam böyle degilde annem babam yüzünden psikolojim bozulmuştu küçükken neyse gelelim konuya kesinlikle kızma yalnız bırakma ilgisini başka şeylere çek yalnız kaldıkça aklı başka yerlere gidecek ve o şeyi yapmaya çalışacaktır vücudunu tanıyor sonuçta ama zarar verebilir istemeden kendine ve ömür boyunca pişmanlık sonra, nehse işte yeni aktiviteler edinmesi lazım yani beraber yapın dışarı çıkın spor oyun yüzme ortam değişikliği kitap falan okusun arkadaş edineceği ortamlara götür ve en önemlisi ona güven ver kızma yaşına gore anlat ona cevrende falan varsa çocuk gelişim uzmanı onlara danışabilirsin ya da internete bir göz atsan çıkar belki biseyler

0|0
    0|0
    • 3ay

İnternette pek tatmin edici birşey bulamadım, ama en yakın zamanda bir psikologla görüşmeyi düşünüyorum. Kızmamaya çalışıyorum, ama yanlış bir yönelime girer, ya da başına bir şey gelir diye çok korkuyorum.. Benim kız kardeşim aslında, 3gün sonra düğünüm var ancak annemler pek ilgili değil, oyüzden korkuyorum daha çok.

• 3ay

Çok haklısın korkmakta önemli bir mesele e bide sen evden gideceksin kim ilgilenecek bu kızla kim anlar ki halinden psikolojisnden

• 3ay

Aynen öyle 😕

Yükleniyor...