Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibisiniz?

Bu sitede gördüğüm istisnasız tüm kondom kullanımı sorularında ezici çoğunluk kondom kullanmadığını söylemiş. HIV'nin hızla yayılıyor olduğu hakkında bilginiz var mı mesela? Tek partnerle ilişki kurmuş olsanız bile onun sağlıklı olduğuna nasıl eminsiniz? Hiç hepatit veya anti-hiv testi yaptırdınız mı?

• Hastalıkları yalnızca ismen biliyorum
    30% (15)30% (10)30% (25)Oy Ver
  • Her birinin bulaş ve korunma yollarıyla ilgili bilgim var
    16% (8)33% (11)23% (19)Oy Ver
  • Bazılarının bulaş ve korunma yollarıyla ilgili bilgim var
    18% (9)24% (8)20% (17)Oy Ver
  • Hiçbir fikrim yok
    36% (18)13% (4)27% (22)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
4|6

En İyi Kız Görüşü

• Çoğu hakkında az çok bilgiye sahibim. Buradan okuyacak olan herkese ufak bir uyarıda bulunmak istiyorum. Çoğunluk cinsel rahatsızlıkların sık partner değiştiren ve sıkça tek gecelik ilişki yaşayan kişilerde bulunacağını sanar. Yok böyle bişey atın bunu kafanızdan. Bu rahatsızlıklardan bazılar kan, tükürük ve hatta soluk yoluyla bile bulaşabilirler. Bakir/bakire bile olsanız taşıma riskiniz vardır. Bu yüzden herkes düzenli aralıklarla genel kontrolden geçmelidir her ihtimale karşı. İlişki yaşadığınız kişi bakir/bakire bile olsa korunmayı kesinlikle ihmal etmeyin, sağlığınızla kumar oynamayın.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Oha Şu an korktum:S ilk iliskimi yasadigim adam ilk oldugu icin korunma geregi duymadi, izmirin playboyu adam. Ben de dusunmedim yani ama Şu an bir korku sardi

0|0
    0|0
    • 3ay

Bence en yakındaki hastanede eğer varsa enfeksiyon, yoksa dahiliyeden randevu alarak test istediğini söyle.

• 3ay

Güveniyorsan senin bileceğin iş, ama örneğin HIV pozitif olması durumunda 10 yıla kadar hiçbir belirti göstermeyebilir. Kendini sağlıklı görüyor olması bir ölçüt değil

• 3ay

Ablacağım, eğer insan bakir/bakireyse eğer cinsel hastalık barındırma ihtimali sıfırdır diyemeyiz. Bu hastalıklar kan, tükürük gibi yollarla da bulaşabiliyor. Elbet fevri davranan ve sıkça tek gecelik ilişki yaşayan insanlarda görülme ihtimali biraz daha fazladır ama cinsel hayatı durağan olan veya bakir/bakire olan kişiler de bu hastalıkları taşıyabilir :)

• A dedim

0|1
    0|0
  • Namuslu olduğum için öğrenme gereği duymadım

0|0
    0|1
    • 3ay

Umarım evlendiğin kişi namusuz çıkmaz ne diyim : )

Erkekler Ne Diyor 5

• Bu konuda bilgi ve bilinç düzeyim yüksek.

0|1
    0|0
  • Cogu hakkinda bilgim var.

0|1
    0|0
  • Her birinin bulaş ve korunma yollarıyla ilgili bilgim var

0|1
    0|0
  • Az cok tam deg

0|1
    0|0
  • Hastalıkları yalnızca ismen biliyorum